Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a gonosz, mert nem...

Én vagyok a gonosz, mert nem akarok vele szóba állni se?

Figyelt kérdés

Anyának van egy testvére (több is van neki amugy),akit kb 10 éve ki nem állhatok.Belevitte anyáékat a hülyeségbe,hitelt vettek fel,hogy majd együtt vállalkozás,akármi,beköltözött hozzánk,ott élt 2 évig,még az ágyam is elszedte, 2évig egy széthuzható valamin aludtam.De akkor még megvoltunk.

Aztán vmi pasival lelépett,anya egyedül nem tudta csinálni,rengetegbe került hogy 1 személyessé alakitani,megoldani áruszállitást,mindent,hitelre hitel lett felvéve,teljes csőd.

Ekkorra már betölöttem a 18at,egyetem miatt elköltöztem,fenntartom magam,dolgozom,anyának is segitek ha tudok.

De a hugával nem vagyok hajlandó szóba állni,egyszerűen undorodom tőle,nem vagyok hajlandó megbocsátani,anyáék házassága is a pénz miatt ment tönkre.

Erre anya évek óta győzköd,hogy álljak már vele szóba,minden infót továbbad neki,hiába mondom h ne,majd a tesója irkál nekem iwiwen meg ahol tud idióta szivhezszóló leveleket...(1re válaszoltam,abban épp pénzzel próbált megvenni,elküldtem melegebb éghajlatra,azóta nem válaszolok semmire inkább).

Most jóideje anyát támogatja pénzzel,azt remélve hogy jóba leszek vele.De szembeköpném magam,nincs bocsánat.

Kevés emberre haragszom meg,1 kezemen meg tudom számolni akire megharagudtam,de onnantól nincs bocsánat.


Most miért kellene nekem vele egyáltalán szóba állni? Van anyának több tesója,a többivel jóba vagyok,de őtőle hányingerem van.

Nem találok okot arra hogy szóba álljak vele.Anya is csak h rokon,meg most segiti pénzzel.


Ti tudtok indokot?

23/N


2011. febr. 25. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a haragod. És nem értem h miért olyan kötelező jóba lenned vele. Szemét volt anyuddal, kihasználta a családotokat. Mostmár segíthet pénzzel stb... én nem bocsátanám meg.

22/L

2011. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Anya megbocsát mindenkinek,neki is megbocsátott majdnemhogy rögtön...azóta ezzel rágja a fülem...


de mióta pénzzel próbál megvenni,azóta hányinger kerülget...hamarabb állok ki a sarokra...

2011. febr. 25. 11:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Basszus, micsoda emberek vannak :(

Megértelek és az elmondottak alapján-jogos!

2011. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Probald feldolgozni, hogy mi tortent. Anyukad mar ezt tette. Nem, nem kell beszelni vele, ha nem akarsz, de ez az utalat, mereg meg fog enni, le fog verni a labadrol. Ha kell, menj phisziaterhez. Nem tudsz meg 60 evet igy leelni. Rokon tulajdonkeppen probalja a rosszat valahogy rendbe hozni.
2011. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid felnőtt emberek. Nem "belevitték" őket a hülyeségbe, hanem belementek maguk, az ő hülyeségüké és felelősségük volt. Ezt nem belátni = a felelősség elhárítása.

A házasságért a férfi és a nő felelős, nem a testvér, a nagynéni, a szerető és a pénz. Mást hibáztatni ezért szintén a felelősség nem vállalása.


A gyereket és a felnőttet az különbözteti meg egymástól, hogy a felnőtt viseli a döntéseiért a felelősségeket és a következményeket.


Valószínűleg anyukád tudja ezeket.

Neked viszont könnyebb utálni a testvért, mint belátni, hogy a szüleid is emberek, ők is követhetnek el hibát, nem szentek.

Gondolkozz el ezeken és nőjj fel.


(Vagy ha egyszer te is hibázol - te is csak ember vagy -, akkor téged is majd úgy büntessenek, hogy nem állnak szóba veled és gyűlölnek?)

2011. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

eszembe nem jutna sose hogy egyáltalán létezik ha anya nem mondogatná folyton,van saját életem,neki nincs helye benne,plussz ország másik végén lakik,évek óta nem is láttam


tudom hogy a felnőttet nem lehet belevinni...de ismerem anyám jóhiszeműségét is,magától nem talált volna ilyet ki


nem szentek anyámék (a férje nem is vér szerinti apám),de én asszisztáltam végig a válását,majd azt hogy végre normális férfit talált magának,boldogok voltak amig az nem lett,még egy kistesót is összehoztak:)


felnőtt vagyok,talán túlságosan is,de ez nem függ össze azzal hogy meg tudok,meg akarok-e bocsátani

2011. febr. 25. 11:18
 7/13 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben érdemes megbocsátani bárkinek.

A harag csak téged rág belülről, egyszerűen felesleges ezt az idegőrlő energiát elpazarolni az ő hülyesége miatt.


Ez nem azt jelenti, hogy bíznod kell benne stb.

2011. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem rág belülről a harag,anyának a mondókáját is meghallgatom,elfelejtem amint leteszem a telefont



most pl beteg vagyok,mondtam anyának hogy ne mondja már senkinek,erre jön a levélke h üzim érkezett...meghatódnék ha nem kellene mosogatni,de az most fontosabb:D


miért neme lehet elfelejteni h létezek? élje világát,kommunikáljon anyámmal,de ne rólam,meg engem hagyjon békén...

2011. febr. 25. 11:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem is akarsz megbocsátani neki. Soha nem gondoltál még arra, hogy a nagynénéd azért ostromol ennyire, mert ő se tud magának megbocsátani. Tudom, hogy nem vagy Isten, hogy bocsánatot adj, de azért gondold át. Azt pedig ne mond, hogy nem emészt belülről, mert különben nem írtál volna ide, hanem valóban telefonban meghallgatod, aztán kész, a levelekkel nem foglalkozol és kész, de nem így teszel, hanem gondolkodsz és agyalsz rajta. Haragszol mindenkire a helyzet miatt, de ettől nem fog megoldódni a dolog. Hidd el tudom miről beszélek.

Az én nagynéném a végtelenségig kihasználta az anyámat, azért mert érzelmileg zsarolta, hogy egyedül maradt egy gyerekkel, míg anyám családjával élt. Több időt töltött a nagynénémmel, meg a gyerekével, mint velünk, aztán, amikor felnőtt a gyereke és nem volt ránk, illetve az anyámra szükségük ocsmány módon eldobták és érzelmileg tönkre vágták. Én egy évig nem voltam hajlandó beszélni, vagy még csak hallani sem róla, de amikor láttam, hogy ezzel őt büntetem, hanem az anyámat, akkor engedtem egy kicsit a haragomon, bár soha nem fogom neki elfelejteni, amit tett, de az anyukám nyugalma sokkal fontosabb, mint a saját haragom.

2011. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

pedig nem emészt...


csak felment a vérnyomásom,mert anya már megint miatta ideges,hogy én nem eszélek vele,meg hogy meg fogom bánni majd ha már nem lesz...

(bezzeg az nem zavarja h a vér szerinti apámmal kb 15 éve nem beszéltem,pedig ő vele is szóbaáll)


kérdés pedig csak azért került ki,mert felbosszantotam magam,és nem páromra akartam zuditani a hülyeséget,amin 1 óra alatt ugyis túllépek...

2011. febr. 25. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!