Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhat anyám a házból?

Kirakhat anyám a házból?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, nappali tagozatos egyetemista. Már többször, veszekedések során a fejemhez vágta, hogy menjek el otthonról. Apámmal együtt élnek, ő nem veszi anyámat komolyan, de ha ő el akar zavarni, nem maradhatok. Nagyszüleim nem élnek, a többi rokon rossz anyagi helyzetben van. Az én szüleimnek pedig van pénze, simán el tudnak tartani, míg befejezem az egyetemet. Semmi sincs, ami védene engem jogilag, míg befejezem az iskolát? Bármikor az utcára küldhet, hajléktalanná tehet?
2011. febr. 25. 18:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem, ez azért annyira nem egyszerű. Ha ennyi a vita, akkor talán jobb lenne,ha kollégista lennél, nem? Vagy nem megoldható?
2011. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Ez durva. Miért akarja, hogy elmenj? Meg 19 évesen hova mennél? Oké kolesz, de pl. albérletet fizetni durva lenne, gondolom, azt sem fizetnék neked. Más szülő inkább minél tovább szereti otthon tudni a gyermekét.
2011. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%

igen, de csak nem olyan bunkó hogy megtegye, már megbocsáss de ha egy bunkó, retardált barom, akkor kitesz, de ha az lenne nem is járatna egyetemre!

nyugodj meg, semmi nem lesz.

2011. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Felnőtt vagy jogilag. A szüleid döntése, ha finanszírozzák a tanulmányaidat. Ha nem teszik, nem tehetsz ellene semmit. Az ő döntésük az is, hajlandóak-e tartani, lakhatást biztosítani számodra.

Ez a jogi oldala.

Az már más dolog, hogy egy család attól család, hogy szeretik egymást, felelősséget vállalnak egymásért.

2011. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Szoctám? Munka? Menj el koliba, alig járj haza, én is azt teszem. Így nagyjából elviseljük egymást.


22/L

2011. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, de hiába beszélek neki, állandóan azzal jön, hogy ő ennyi idősen már eltartotta magát, nem a szülein élősködött... persze neki még érettségije sem volt 19 évesen, a szülei vettek neki egy házat, és úgy ment el dolgozni, másrészt meg az ő akarata is az volt, hogy egyetemre menjek. Azt hiszi, ha van egy szabad napom a suli után, akkor azt már csak munkára lehet fordítani, ha hulla fáradt vagyok, akkor is.

Múltkor azt vágta a fejemhez, hogy húzzak már el a barátommal albérletbe. Egyébként meg egész ballagás óta ezt hallgatom, hogy mikor megyek már el. Apám szerint nem tudja mit beszél, de egyikük sem méri fel, mennyire megbánt ezzel a viselkedéssel, és hogy ne csodálkozzon, ha egyszer csak eltűnök innen egy szó nélkül.

2011. febr. 25. 18:55
 7/25 A kérdező kommentje:
A tegnapi ilyen veszekedésünk után már azt terveztem, hogy lelépek a barátomékhoz pár napra, hátha rájön, mit művel. :( Soha nem tettem olyat, ami miatt ilyen lehetne velem. Mindig jól tanultam, amit ő kényszerített rám, sajnos a suli mellett sokat segíteni már nem tudok, a másik pedig, ami esetleg zavarhatja, hogy elég igényes vagyok, szeretek jó holmikat vásárolni magamnak, ha már van miből. De más oka nem lehet...
2011. febr. 25. 18:58
 8/25 anonim ***** válasza:
Koteles eltartani, ha nappalin tanulsz hiaba vagy nagykoru. Olvass utana, google-gyamsag. Egybol kidobja. Nem veletlen, kap utanad csaladit.
2011. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Jól értem,hogy eltartanak,pénzelnek,nem csinálsz semmit,nem segítesz,és még a barátod után is ők fizetik a vízdíjat??
2011. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem végeztem föiskolát sem egyetemet ,de abban biztos vagyok hogy ha valahol annyira utálnának hogy ki akarnák rakni a szüröm,akkor nem várnám meg mennék magamtól már csak büszkeségböl is,még ha a szüleim,akkor is! Pénz van,iskola van,de szeretet összetartás az nincs,sajnállak.Mi tanulatlan szegény emberek vagyunk,de sosem raknám ki az anyámat,pedig ö él az én költségemen,a gyermekemet meg mégugy sem! Meg sem fordulna a fejemben. csunya dolog a szüleidtöl.
2011. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!