Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitehet a házból? Örököltünk...

Kitehet a házból? Örököltünk egy házat apu halála után 1/4rész enyém 1/4rész bátyámé 1/2 anyámé és haszonélvezet is van rajta. Milyen és mennyi jogom van?

Figyelt kérdés
Szakítottam a barátommal anyám felajánlotta,hogy költözzek oda a házba és most összevesztem vele és azt mondta kirakat a házból.Egyedül élek ott előtte bátyám lakott de elköltözött.
2011. jún. 8. 10:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%
1/4 rész a tied azt követeljed. ennyi jogod van.
2011. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%
Lakhatási illetve 1/4 rész jogod van szóval 25% a tied a lakásból. Ha kifizeti/meg vásárolja a részed akkor megteheti hogy kitehet a lakásból. Fordulj ügyvédhez , és szerintem ne hagyd el az ingatlant mert a tied is.
2011. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

Mondd neki, hogy arrébb áll, amint megváltotta tőled a ház egynegyedének értékét.Ha nem tudja azt a -feltételezem- pár milliót odaadni, akkor mondd, hogy jó, adjátok el, és ezt arányosan osszták szét.

Minden tulajdonostársat megillett a dologra vonatkozóan használat.De őszintén szólva inkább béküljetek ki.Egy anya ne mondjon már ilyet, támogasson ott ahol tud.Tök jó lenne ha albérletbe mennél, úgy hogy egyébként nem kéne, és rámenne az összes fizetésed.Jól megélnél az tuti.

2011. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. keresek egy ügyvédet.
2011. jún. 8. 10:47
 5/25 anonim ***** válasza:

Gondolom a haszonélvezet anyád nevére szól, tehát az övé, hacsak nincs ottlakáshoz kötve, mert azesetben azzal, hogy nem éllt ott, megszűnt a haszonélvezet.

Igazából a pereskedésnél viszont mindenképpen olcsóbb és egyszerűbb bocsánatot kérni.

2011. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, javítok:Arrébb állsz, és osszátok szét.Bocs.
2011. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy tudom, a haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog. Vagyis kitehet a házból.
2011. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Kedves 3. a kibékülés lehetetlen mert kiskoromban azt mondta hogy nem kívánatos gyerek voltam azért maradtam meg mert nem tudott elvetetni és ezt éreztette is.
2011. jún. 8. 10:51
 9/25 A kérdező kommentje:
Énis úgy tudom kitehet mert erősebb de nyilván ügyvédhez megyek mert nem hagyom magam.Értettem a javítás nélkül is köszönöm :D
2011. jún. 8. 10:53
 10/25 anonim ***** válasza:

Gondolom fele tulajdona volt szüleidnek a lakás. miután apukád meghalt ti 1/4-részeket örököltetek amire anyukád hasznoélvezet rászállt.

hát igen kirakhat.


De ha nem is rakhatna ki törvényesen, ha eléred hogy ott lakhass, akkor szerinted jó lesz? szerinted tudtok egymás gyülölködésében élni? ezt akarod, hoyg utálatban éld az éltedet?

2011. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!