Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek orvoshoz kéne...

Szerintetek orvoshoz kéne fordulnom?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve halt meg Anyukám autóbalesetben. Még mindig, így egy év után se tudtam feldolgozni a halálát. Hibásnak érzem magam miatta. Sokszor elkalandoznak a gondolataim. Elképzelem, hogy még mindig velem van, beszélgetünk, mosolygunk, vagy azt, hogy könnyebb sérülései lettek. Nagyon elveszettnek érzem magam. Már nagykorú vagyok (19 éves), és tudom, hogy ezt feldolgozhattam volna másképp is, de annyira hirtelen történt az egész, hogy egyszerűen nem tudok túllépni raja. Nekem csak Ő volt, az apámmal nem jó a kapcsolatunk, nagyszüleim már nem élnek. Sokszor kérdezem magamtól, hogy miért pont ő. Annyira jó ember volt, pont most kezdett az élete jó irányba fordulni, feldolgozta a válást, voltak céljai/álmai. Ritkán öleltem meg úgy igazán, és emiatt olyan lelkiismeret furdalásom van.

Sokszor álmodom újra azt a napot, mindent, reggeltől egészen addig mikor csengettek a rendőrök és elmondták mi történt. Azóta ha csak rendőrt látok rosszul vagyok, tudom, hogy nekik ez a munkájuk, de valahogy rossz szemmel nézek rájuk. Kicsit őket hibáztatom, pedig tudom, hogy ők erről az egészről nem tehetnek.


2011. febr. 27. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fordulj pszichológushoz! Ne úgy tekints rá mint "orvosra", hisz ő nem meggyógyítja az embereket, hanem segít abba, hogy meg tudjanak küzdeni a problémájukkal.

Jaj nem is értem, hogy egy ilyen eset után miért nem kerestél fel egy pszichológust rövidesen:S Teljesen normális, hogy nehezen küzdesz meg egy ilyen dologgal!

Én azért kerestem pszichológust, mert szorongok vizsgák előtt!

2011. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem apukám halt meg daganatban 2 éve (karácsonykor lesz 3) és még én sem dolgoztam fel. Úgy néz ki, mintha, de nem... Nekem is lelkifurdalásom van, hogy nem voltam vele eleget, és úgy beszélek róla, mintha még mindig élne.

Szerintem természetes, hogy még nem tetted túl magad, főleg, hogy neked nagyon hirtelen jött minden, nekem volt 1 évem felkészülni rá, és még így se ment.

Ha szeretnél beszélgetni, írj privit.

2011. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is nagyon sajnálom hogy elvesztetted édesanyádat,rettenetes lehet.De tudod egyszer mindnyájan elmegyünk arra az ismeretlen másvilágra,és akkor majd ujratalálkozunk talán.Addig is szerintem is menj pszihológushoz nyugodtan,bárkitöl nyersz lelki segitséget tuti hogy normális,biztos hogy nem lehet könnyü.Nekem még csak apum ment el,de abba is belekattantam,ha anyum elmegy nem tudom mi lesz,el sem bírom képzelni,eröt és jobbulást kívánok neked.
2011. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom,hogy mit élsz át.Nem fogok neked hazudni..Sosem fogod tudni magad túltenni,de idővel enyhülni fog a bánatod..

Nekem 15 évvel ezelőtt az anyukám,és mindkét öcsém az autóban égett(szintén autóbaleset) Sosem tettem túl magam rajta,pedig majdnem 3 évig voltam orvosnál a lelki fájdalom miatt..De a fájdalom enyhült,főleg,hogy családom lett.Van egy csodás férjem és két fiam és egy lányom..Az öcséim,és anyukám nevét kapták..Ma is vannak napok amikor sírok utánuk,de vigasztal a tudat,hogy 3 csöppségnek szüksége van rám..

Kedves kérdező,én csak azt tudom tanácsolni neked,hogy ne arra emlékezz,hogy jöttek a rendőrök..Inkább vedd elő a régi fényképeket,és elevenítsd fel,hogy mennyi jó dolgot csináltatok együtt..Csakis a jó dolgokra emlékezz..Ha majd a párodnak,vagy egy jó barátnak mosolyogva meséled a történeteket,kezdesz gyógyulni...Erre gondolj..ne a rosszra..

2011. febr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

El sem tudom képzelni, milyen szörnyű és feldolgozhatatlan lehet, amit itt leírtatok. Én is veszítettem már el közeli hozzátartozót, de nem szülőket vagy testvért, és ha megtörténne, belepusztulnék a fájdalomba.

Szerintem próbáld meg a pszichológust, és bízz benne, hogy enyhít valamit a helyzeten.. Kívánok hozzá sok kitartást és erőt! Mellette ne felejts el tovább élni, hiszen ha a fájdalom nem is múlik el, a kellemes élmények tompíthatják, így idővel már nem fognak talán olyan gyakran eszedbe jutni a rossz emlékek..

2011. febr. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!