Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Beteg vagyok? Mert a legtöbb...

Beteg vagyok? Mert a legtöbb ismerősöm mindig megjegyzi hogy szerintük lelki beteg vagyok meg depressziós, és orvoshoz kellene fordulnom. Szerintettek érdemes lenne elmennem egy pszichológushoz? És mivel tudnám erősíteni az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Az egész fél éve kezdődött. Elég sok problémám volt,és sok szomorúság ért, de mindig próbáltam tűltenni magam ezeken. De a problémák egyre csak gyűltek, és egy idő után már nem tudtam ezeket "leküzdeni". Mindenki egyedül hagyott a bajban. Elkezdett nagyon fájni a gyomrom, amivel később orvoshoz is fordultam. Kiderült, hogy gyomoridegesség, és gyomorfalgyulladás... Ezekből kigyógyultam, de azóta nagyon le van gyengülve az immunrendszerem. Próbáltam felerősíteni, de nem sikerül. Rengeteg vitamint szedtem, sok gyümölcsöt is eszek, és rendszeresen sportolok (kivéve ha nagyon roszul vagyok). Szóval próbálok egészséges életmódot folytatni. De van pár tünet, ami elég gyakran előjön. Ilyen a hidegrázás (nyáron a negyven fokban is képes vagyok fázni) , a fejfájás, szédülés, és néha a gyomorfájás. Elég zárkózott vagyok amiatt, amit az elmúlt fél évben át kellett élnem. Sokat vagyok szomorú, az önbecsülésemet meg elég rendesen lerombolták. Nem szívesen megyek társaságba, bár elég sokat szoktak hívni, és általában mindig visszamondom. Amikor egyedül vagyok, nem bírom tovább , és a semmin elkezdek sírni. Az emberek meg szokták jegyezni, hogy szerintük lelki problémáim vannak. Evvel is elég sokat "piszkálnak", hogy menjek el egy teljes kivizsgálásra... (Érdekes, hogy fél éve nem tudtak rám odafigyelni, most meg hirtelen mindenki észrevette hogy történt valami..)Nem tudom hogy érdemes lenne-e pszichológushoz fordulnom... Köszönöm annak, aki elolvassa, és megpróbál tanácsot adni!


Egy 14 éves lány


2011. júl. 7. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj el pszichológushoz, de még az is lehet, hogy pszichiáterhez kellene fordulnod, mert nagyon úgy tűnik, hogy egyedül nem tudsz megbirkózni ezzel a problémával. Mivel még elég fiatal vagy, nem lenne a legelőnyösebb, ha antidepresszánsokat szednél, de valamivel muszáj lenne kilendíteni téged ebből a gödörből, mert könnyen elfajulhat a helyzet.

Saját magad annyit tudsz tenni, hogy erőt veszel magadon, és kimozdulsz még akkor is, ha nem lelkesedsz, hátha közben megjön a hangulatod, egy kis társaság jót tehet.

2011. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, azt hiszem mindenképpen foglalkoznod kellene a dologgal. Pszichológus is segíthet, egy jó terápia csodát tehet. De nekem a tüneteid alapján az is felmerült, hogy valamilyen ún. autoimmun betegséged van, amit viszont normál orvosokkal lehet kezeltetni.


A legjobb lenne, ha egyszerre tennéd a kettőt: a lelki problémákkal felkeresnél egy megbízható pszichológust, és közben megpróbálnátok kivizsgáltatni, mik vannak a testi gondok hátterében!


Jobbulást, és ne add fel, mert nagyon fiatal vagy, és ha átesel ezen a nehéz időszakon, akkor minden rendbe jön majd!

2011. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!!! Pánikbetegség tünetei is lehetnek ezek!!! Állítólag(egy könyvben olvastam) agyomorfájdalom, azért van, mert lelkileg, valami megfekszi a gyomrodat, valami nem tetszik az életedben!! Pszichológus tényleg segíthet!!! Az éld az életed könyvben olvastam, annak a hátuljában benne van, hogy melyik betegségnek milyen lelki háttere van és a hozzátartozó pozitív gondolkodási mondat!!! Azt hiszem könyvtárban is meg van és ki lehet kölcsönözni, érdemes lenne elolvasnod!!!
2011. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is fordulj orvoshoz. Nekem is volt hasonló "időszakom", nagyon magam alatt voltam, annyi volt a különbség, hogy nálam a depresszió ingerültség formájában ütött ki, és akkor kaptam észbe, amikor a legjobb barátnőm leüvöltötte a fejem, hogy jó lenne, ha észrevenném, hogy szép lassan mindenkit elmarok magam mellől.

Elmentem orvoshoz, kaptam gyógyszert (elég nehezen szokott hozzá a szervezetem, a buszon állva el tudtam volna aludni), de megérte, mert helyrehozott. Szerintem érdemes lenne elmenned orvoshoz.

A testi tünetekkel kapcsolatban nem akarok okoskodni, meg kellene nézetned azt is. 13-14 éves koromban (főleg nyáron) én is nagyon sokszor megszédültem, émelyegtem, nem volt étvágyam, stb., de nálam ez anno csak a serdülőkor egyik tünete volt:) De szerintem nézesd meg magad.

Jobbulást:)

2011. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a pszichiáter nem kéne így elsőre. Begyógyszerezi, de az igazi problémáit nem oldja meg.


A pszichológus több alkalom, beszélgetés után dönthet úgy, hogy szükség van gyógyszerre és elküld pszichiáterhez is, de ha pszichiáternél kezded, ott senki nem fog meghallgatni, felírják a szokásos kedélyjavítókat, aztán annyi.

2011. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ!!! :)


Megpróbálok elmenni pszichológushoz, bár erőt kell vennem magamon, mert nem szeretek orvoshoz menni. (mivel volt már dolgom pedofil orvosokkal:( ) De azért megpróbálok majd. Gyógyszereket nem szeretnék szedni, az elmúlt fél évben így is elég sokat kellett már. Szerintetek megoldás lehet hogyha belekezdek a jógázásba és a meditálásba? Meg amiatt aggódok még, hogy jövőre megyek majd középiskolába, ahol egy teljesen új környezet lesz, és félek hogy eltaszítom magamtól majd azokat az embereket is, akik barátkozni szeretnének velem.Sajnos nem nagyon tudok közel engedni magamhoz senkit se.. Kezdek antiszociális lenni... És tudtok valami önbecsülés javító módszert? Mert arra is szükségem lenne.

2011. júl. 7. 12:10
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Az utolsó nem biztos, hogy 100%-ig ingyenes, de a regisztráció igen, a többi ingyenes, olvasnivaló!!!

2011. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Apáddal Anyáddal,ha van beszèld meg a nevelőddel ne itt kérdezd,mert ez az ő feladatuk kellene legyen gondoskodni a helyzetedről. Nem ártana vérvételre menned, nincs e súlyosabb betegséged...
2016. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kell valami szerezd meg! Nehagyd magad alábecsülni. Egyedül ne menj orvoshoz,és akkor nincs para! A nevelő szülőkkel is meg lehet beszélni ezeket! Vagy élnek még a szüleid? Abban az esetben felelőtlenek! Ha nem tudják mi lehet a bajod.
2016. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18éves korodig kötelesek gondoskodni rólad s az érzéseidről!
2016. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!