Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja feszült és ideges, volt pár dühkitörése és rengeteget sír, a mai napon is volt egy ilyen dühkitörése és nagyon sírt, már az öngyilkosságon gondolkozik, pedig elítéli az öngyilkosságot, a gyengéknek való-azt mondja. Nagyon aggódom érte, pszichológus nem tud segíteni. Valami tanács? Voltunk ideg gondozóban a válasz "nem tudnak mit kezdeni ezzel" Félek, hogy enyhe ideg összeroppanása lesz, vagy van. Sok mindenen keresztül ment már, de mindig helyrebillentette magát. 18 éves.


Egy aggódó anyuka


2011. febr. 28. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Mi váltja ki belőle ezt? Az okot kell megszüntetni.


Mit értesz az alatt, hogy pszichológus nem tud segíteni? Olyan nincs, az a dolga. Keressetek jobb szakembert.

2011. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, ez vicc. Mi az, hogy nem tudnak mit tenni? Ilyen nincs. Keressetek szakembert, nagyon gyorsan.
2011. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szakember, ha kell, kényszerrel!

Pénteken mondta egy orvos ismerősöm, akinek hasonló problémáról számoltam be.

Ne várd meg, amíg késő lesz... azzal a tudattal együttélni, hogy nem tettél semmit, amikor még lehetett - nem kellemes.

2011. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is ilyen vagyok.Én túlérzékeny vagyok gyerek korom óta és bizonyos helyzetek én is fel tudok nagyítani és sírógörcsöket kapok, van h. rángatózás is rámjön(remegés féleség az egész testemben,pedig nem fázok).Orvoshoz sose mentem,de lehet h. depressziós a lányod,ami egy betegség,és örökölhető, szóval szerintem dokit midnenféleképpen hívjatok.
2011. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon is tudom min megy keresztül a lánya. Mert nekem is komoly gondjaim voltak. Olyankor anyukám nem faggatózott nem erőltetett semmit csupán leült mellém és megfogta a kezemet, megölelt és azt suttogta nem lesz semmi baj itt vagyok. Ő tudta hogy alapból mi bánt mégis sokat jelentett hogy mellettem volt. Nem erősködött hogy beszéljek róla csak csendben figyelt. De tudtam hogy mellettem áll és bízhatok benne. Nekem sokat segített.
2011. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elsőként is sajátmagán tud segíteni, persze a szülők a közeli hozzátartozók támogatásával. Gyógyszert semmiképpen, csak a legvégső esetben. Le kell vele ülni és mindent megbeszélni. Férfi létemre én is sírós vagyok, az örömtől és a bánattól is. Mi ötvenen túl már a meterolódiai jelentésen is tudunk sírni. Valami oka van a kitöréseinek, iskola, barátok, család, egyéb. Az okát meg kell keresni és azt megoldani.
2011. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tetris ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen, hogy nincs orvosi segítség. Egy másik dokihoz kell vinni a lányodat, mert aki azt mondta, hogy ezzel nem tud mit kezdeni, az egy rossz orvos volt.

Pszichiáterhez kell vinni, nem pszichológushoz.

Mielőbbi jobbulást a lányodnak!!

2011. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akárcsak én mondtam volna 12:31-es

Ez a legtöbb amit tudsz tenni, ha valami baj van a gyerekkel, nem rögtön oda kell adni egy pszichologushoz. ha tényleg elidegenedik a családtól stb és reménytelen a helyzet. akkor igen, de így..

2011. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy nem mondja el, hogy mi az a nagy probléma azért lehet mert nem bízik senkibe, fél elmondani, nehogy megdorgálják. Vagy sosem beszéltetek meg semmit. Nekem ha problémám volt minden elmondtam feleségemnek a gyerekeink előtt, így ők is ezt szokták meg.
2011. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A pszichológus azon tud segíteni, aki akarja, hogy segítsenek neki. Akinek csak az anyukája aggódik, azon nem. Ez valós.


Viszont a pszichológus a legfájdalommentesebb gyógymód, azért vannak ennél durvábbak is. Az egyik az, ha szembesíted a szenvedőt szenvedése valódi okával. (Már ha tudod, mi az? A példában a pszichológus nem tudta, a kliense nem nyílt meg neki ezek szerint, máshonnan pedig nem tudta kitalálni.) A másik a gyógyszeres kezelés, pszichiáter, szakorvos által. Egyik sem kellemes.


Feléd mennyire nyitott a lányod? Valamit biztosan el akar mondani, valami figyelemre is vágyik valakitől, ha azt elmondta, hogy foglalkoztatja az öngyilkosság. Aki nagyon meg akarja ölni magát, az megteszi. Aki beszél róla, az azt közli a külvilággal, hogy reménytelennek látja a helyzetét, de az utóbbi esetben még kommunikál. Tehát a kulcs, hogy megtaláld felé a megfelelő kommunikációt. Te biztosan tudsz rajta segíteni, hiszen az édesanyja vagy. Viszont ehhez nem elég aggódni, kommunikálnotok kell. Most. Jól. Ez viszont tanulható. (Persze lehet, hogy eleinte nehéz lesz.)

2011. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!