Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés

Egy hete elpusztult a kutyánk. A lányom nem tudja feldolgozni. Egész nap csak sír. Kérdeztem tőle, hogy mit szólna hozzá, ha elmennénk a menhelyre és keresnénk egy másik kutyust. Erre a lányom majdnem leharapta fejem, hogy mégis hogy képzelem, hogy bármilyen kutya pótólhatja a Macit. Beszélgetek vele, meghallgatom.

A lányom 14 éves és a kutyus már 3 éves kora óta a társa volt.


2010. jún. 4. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez elég nehéz, sajnos nem sokat lehet tenni.Csak amit te is írtál hogy meghalgatod.

Viszont te meg senki más ne is említsétek a kutyust.A kutya dolgait se te dobd ki, hagyad hogy majd a lányod váljon meg tőle, amikor úgy érzi itt az ideje.

Azt meg tényleg ne forszírozd hogy másik kutya.

Én 12 év után veszítettem el a cicámat és mai napig nem tudnék másik macskát tartani.

2010. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Én 1 teljes évig minden éjszaka sírtam a kiskutyám miatt akit elveszitettem sajnos :(

Mikor megszülettem akkor kaptam,őis még pici kölyökkutyusként került hozzám és 14 éves volam mikor elpuszult,most 16 vagyok,de a mai napig sírni tudnék miatta,mindenen végig kisért és még a ballagásomat is a kapuban nézzte végig,egyem is meg,de hiányzik,jött velem mindig iskolába,meg mindig jött elém mindenhova jött velem.Imádom és imádtam is.

Ebben nem tudod SENKISEM segíteni anyuék elvittek pcihologushoz,nahát teljesen kivoltam akadva (14 éves fejjel) és megse szólaltam nála,persze a doki azonnal mondta,hogy ez milyen súlyos eset.

Mára már kihevertem,demég mindig fáj.

Hallgasd meg,de ne hozzd fel,kérdezd emg tőle,hogy akar-e róla beszélni?És,hogy te szívesen meghallgatod őt.

RÉSZVÉTEM.:(

2010. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Az ilyen embereket kezeltetni kell. Mi lesz ha egy közeli rokona hal meg? folyóba veti magát?!
2010. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, lehet, hogy neked nehéz elhinni, de vikinek a kutya ugyanannyit (vagy többet) jelent, mint egy közeli rokon.

2010. jún. 4. 23:07
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
Csak azért csodálkozom rajta mert én nagyon közeli rokonomat vesztettem el, nagyon mélyen megviselt de nem sírtam egész nap, pedig nehezemre esett feldolgozni...
2010. jún. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Részvétem a rokonod miatt.

Van aki többet sír, van aki kevesebbet. Mindenkinek más az alaptermészete.

2010. jún. 4. 23:36
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Mi fél éve vesztettük el a kutyánkat, aki 17 évig volt velünk. Apa találta meg, elásta a kert végében és csinált faágakból egy kis keresztet a sír fölé. Szomorú voltam, de azért túltettem magam rajta egy nap alatt. Bár én sosem voltam az a túlérzékeny típus. És még a hónapban szerzünk másikat. Ez ne is érzelmi, hanem gyakorlati kérdés: kell egy házőrző.


Szóval nem igazán érzem át a problémát, nem látm, hogy azon kívül, hogy hagyod múlni az érzést és nem erőlteted, mi mást tehetnél. Ha nagyon sokáig begubózik, az viszont nem jó (pl. egy hét múlva azért már illene túltennie magát rajta), de egyelőre nem nagyon tudsz mást tenni, mint hagyni.


f20

2010. jún. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Szia. Én tavaj vesztettem el a kutyusomat. 10 évig volt velünk, 2 évesen kaptam. Mindenen végigkísért, és meghalt. Annyira sajnáltam, és nem tudtam/tudom túltenni magam rajta. Legbelül úgy érzem az én hibám, mert ottlehettem volna vele amikor anyuék elmentek. De tudom, hogy nem segített volna rajta. Beteg volt, az orvos pár hónapot jósolt már csak neki. Fél éven át sírtam mindennap érte, és azt akarta, hogy viszajöjjön. De nem jött. 3 hónapig ki se mozdultam és nem szóltam szinte senkihez, csak ha muszáj volt. Naplót vezetem, végül ez segített. És az, hogy találtam 1 kuytust aki nagyon nem hasonlított az előzőre, de láttam benne a szeretet. Kidoba és elhagyva volt. Mint én. Benne ugyna lelki társa találtam, de ez a dolog még mindig kísért. Láttam meghalni életem nagy társát...Uzoljára engem látott. Aggy neki időt, ne zaklasd. Előbb-utóbb rájön, hogy elkell engednie.
2010. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Én 13 vagyok, 3 éesen kaptam meg a kutyuat, Szofit. É most még úgy mondom hogy nem rossz dolog a halál. Persze biztosan bele fogok pusztulni, ha Ő elmegy. De legalább találkozik a papáimmal, meg a mamámal, Záxival, Picie és még a többi állatainkkal:) Nagyon jó hellyen an most, mondd meg Neki:)
2010. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
×helyen, és bocs a hibákért, siettem
2010. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!