Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nők...

Miért van az, hogy a nők állandóan hirdetik az egyenlőséget stb. , de ha fizetni kell valahol, akkor meg rögtön azt hangoztatják, "hogy úgy illik, hogy a férfi fizessen"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

első randin pasi fizet,ez alap...de elég egy 100forintos forró csoki is...


onnantól fele-fele nagyjából...

23/N

2011. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Én ellen példa vagyok és szerintem sok más nő is.Én egyenlőségre vágyom, h. a párom ugyan úgy kivegye a részét a dolgoknak illetve ami neki szabad azt nekem is.Sőt én szívesen udvarolok és veszek ajándékokat és fizetek mozit vagy kaját stb.Sőt a szüleimnél is anyu aki kezeli a pénzt, viszont ő vezeti a háztartást is amiből néha elege van,mert apu ritkán segít be.

Sőt inkább azt lehet észrevenni h. a férfiak túlságosan elkényelmesedtek,mert elvárják, h. egy nő legyen jó anya, szerető, háziasszony,de nem igazán akarnak udvarolni, sőt a lányok szokása h. apróságokkal lepik meg a kedvesüket, a férfiak pedig inkább kötelezőnek érzik ha meglepetést kell okozni. Persze vannak kivételek mindkét oldalról, de a tapasztalatom és atöbbség akikkel utba kerültem ezt mutatja.

2011. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk mindig minden fele-fele alapon ment, tinik voltunk, jobb volt megosztani. Aztán így is maradt a házasságban is, persze ha valamelyikünknek nincs munkája, akkor az ad, akinek van.
2011. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Imádnivalóak ezek a durván általánosító kérdések.... :D
2011. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
ezen már én is gondolkoztam. mindig hajtogatják, hogy el vannak nyomva, férfi központú világ van, erre amikor meg van nekik adva a lehetőség, egyből sopánkodnak, hogy milyen szemetek velük a férfiak, hogy dolgozniuk kell, a férfi meg nem csinál semmit. na de kérem, nem ez az egyenjogúság? csak nyafogni tudnak, semmi egyebet. tisztelet a kivételnek. én személy szerint utálom az ilyen álszent libákat.
2011. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Ezen már én is elgondolkoztam, hogy miért van így, pedig nő vagyok. Én kötöm az ebet a karóhoz, még így a XXI. században is az a véleményem, hogy a férfi dolga eltartani a családot, a nő dolga pedig összetartani. Viszont nem is verem a mellem, hogy egyenlő vagyok. Úgy gondolom,ha kölcsönös a tisztelet egymás iránt,akkor nincs szükség arra, hogy azt hirdessem: egyenlő vagyok. Nem is értem azokat a nőket, akik folyton azt mondják,hogy ők is képesek arra, amire egy férfi, s ezzel szép lassan felcserélődnek a szerepek. Egyre többször lehet azt hallani, hogy a nő dolgozik,apuka pedig otthon van a gyerkőccel gyesen/gyeden. Lehet, hogy én vagyok túl konzervatív, de én képtelen lennék ilyen családban élni.
2011. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert meghívnak egy nőt egy kávéra, még egyenlő, egyenjogú és egyenrangú a férfival, de nem egyforma.

Ez az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy nem nő többé, az orrára b.hatod az ajtót, és szakadjon meg hat csomag alatt, nem kell neki segíteni.


Közelítsük meg más irányból: azért, mert a nő egyenjogú, még a férfi marad, nem?


Sokan nem csinálnak ebből felhajtást, egyre több nő fizeti a saját részét, meghívja ő is a pasiját valamire, stb.

Ha valakit valamire meghívok, nekem természetes, hogy én fizetek, én állom a költségeket.Pl. ha áthívom ebédelni a családot, én főzök, nem kell nekik kaját hozni. XD


Az egyenjogúság arról szól, hogy a nőt alárendeltnek, kevésbé értékesnek tartották évszázadokon át, mint a férfit. Ne tanuljon, ne dolgozzon (minek, úgyse ért hozzá), szexeljen (hagyja magát, kit érdekel, hogy élvezi-e) és szüljön, mert az asszonyállat sorsa ez.


Ma megnézheté magát mindenki, ha a nők megmaradnának a fakanálnál, és nem dolgoznának. ;)

2011. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Azért én pár napig simán elviselném ha a párom csinálna mindent helyettem, kaját hozna, kényeztetne, még dolgozni se kellene menni,mert ős okszor megcsinálja h. munkaundora van és nem megy dolgozni.

Szóval egyenjogúság:Férfiak, tessék úgy várni az asszonyt, h. kész legyen a kaja, és vigyétek neki ágyba akaját, kényztessétek és bókoljatok, lessétek minden kívánságát,hetekig+neveljetek gyereket+minden nap legyetek tip-toppok,szépek és ápoltak, az ágyban legyetek isteniek és akkor meszélhetünk nyávogásról és elégedetlenségről! Tisztelet a Kívételnek!!

26/l

2011. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem megvannak a női, és a férfi szerepek is. Én is bírom azokat a nőket, akik hangoztatják az egyenjogúságot, de nem tudom mit szólna, ha elmennek bevásárolni, és a férfi a kezébe nyomná a nehéz bevásárlószatyrot, hogy akkor cipelje, mert egyenjogú, vagy azt mondaná, hogy még ő megcsinálja a vacsorát, addig a nő menjen, cseréljen olajat az autóban.
2011. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

A női egyenjogúságot sokan félreértik.

Nézzétek meg az arab világot, ahol a nők el kell takarják magukat, mert "elcsábítják" a férfiakat, (ergo mindenért a nő a hibás), és szemrebbenés nélkül halálra kövezik, ha "szégyent hoz a családra", az élete nem ér semmit, gyakorlatilag a férfi tulajdona.


Inkább az a gond, hogy a magyar férfiak nem lesznek soha egyenjogúak a nőkkel, nem képesek rá, hogy a munkából és a házimunkából, apai feladatokból egyformán kivegyék a részüket, tisztelet a kivételnek.

Ha a nő megkéri, hogy mosogasson, akkor az női munka, ő ugyan nem. De cserébe már rég nem képesek egyedül eltartani a családot, vagyis teljes mértékben megfelelni a saját világképüknek.


Inkább a nőt hibáztatják, mert (lásd az iszlám világot) az még mindig könnyebb.

2011. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!