Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, és hol tudom elintézni...

Hogyan, és hol tudom elintézni, hogy apasági nyilatkozzak a gyeremekem születése után?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kerületileg illetékes gyámhivatalban.
2009. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Gyámügynél, az apával együtt kell megjelenned, ezt csak ketten együtt tudjátok elintézni. Személyi igazolvány, lakcímkártya kell és kész. Mi is így csináltuk, fél óra alatt megvolt.
2009. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm.és ott ki is cserélik a kicsi anyakönyvi kivonatát is?
2009. febr. 17. 21:30
 4/15 A kérdező kommentje:
:) egyébként én vagyok az apa.
2009. febr. 17. 21:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, a kerület az természetesen Bp-re vonatkozik.

PONTOSÍTOK:

Apasági nyilatkozatot - hivatalos nevén "teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozatot" - az anya lakhelye szerint illetékes önkormányzaton (anyakönyvvezetőnél), a bíróságnál, a gyámhatóságnál - külföldön: magyar külképviseleti hatóságnál - lehet tenni, minden esetben személyesen. Szükséges hozzá az apa és az anya személyigazolványa, lakcím-igazoló kártyája és a terhességi kiskönyv.

Az apaságot elismerő nyilatkozatot természetesen nem csak a baba születése előtt lehet tenni, de utána már a névváltoztatási kérelmet is be kell adni, és némileg hosszadalmasabbá válhat az eljárás. A születés előtt tett nyilatkozathoz a fogamzás és a szülés feltételezett időpontját szakorvosi bizonyítvánnyal kell igazolni (ezért is kérik a terhesgondozási kiskönyvet).



Ehhez hozzátenném, hogy nekünk nem a saját lakóhelyünk szerinti Gyámhatóságra kellett menni, hanem annak a kórháznak a kerületébe, ahol a kislányunk született.. Mivel picit korábban érkezett, hamarjában az én vezetéknevemet kapta. Ha még születés előtt megtettük volna, akkor mehettünk volna a mi kerületünkbe is.

2009. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ott cserélik ki a "régi" Anyakönyvi Kivonatot is!
2009. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én csináltattam egy apasági vizsgálatot,és ezért nem került a nevemre még a pici.születése után természetesen az anyukája nevére került,és most szeretném a nevem re venni a kicsit.akkor is ugyanez az út?
2009. febr. 17. 21:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ott van mód a névváltoztatásra. Az anya odaadja a régi anyakönyvi kivonatot, megcsinálják az újat, és megkérdezik, hogy hogy viselje a kicsi a nevét. Nálunk így kettős családnevet kapott mert az apával igazából nem élünk együtt, nem vagyunk egy pár, ezért így éreztük "fair"-nek.
2009. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.nagyon jó,és hasznos ez az oldal.
2009. febr. 17. 21:50
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem éltek együtt és az anya nem járul hozzá, utólag nem tudod a nevedre venni.
2009. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!