Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes bevállalni egy külföld...

Érdemes bevállalni egy külföldi önkéntes munkát?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, és most van egy olyan lehetőség, hogy nyárra lehet önkéntesnek menni külföldre. Ami azt jelenti, hogy kaját szállást kapok, de fizetést nem. Ezen kívül az oda-vissza utat is én állom. Azért hogy mehessek, egy erős nyelvi tesztet kell megírni, és át kell menni egy szűrőn. Nekem ezekkel a feltételekkel nem volt bajom, de most a szüleim le akarnak beszélni, és sikerült is elbizonytalanítaniuk. Azt mondják, hogy hülye vagyok, hogy ingyen akarok dolgozni, ráadásul úgy, hogy még az utazás költségeit sem állják. Szerintetek igazuk van? Ti mit gondoltok?
2011. márc. 5. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a szüleid kicsit szűk látókörűek.

Két hónapig olyan környezetben leszel, ahol egyrészt munkatapasztalatot szerzel (a munkaadók eléggé tudják ezeket értékelni), megismersz egy másik kultúrát, gyakorlod a nyelvet, és nyilván nem 24 órában dolgozol, tehát van időd szórakozni is, tehát egy kicsit nyaralás is :)

2011. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs igazuk

1 gyakorlod a nyelvet

2 hatalmas élmény

3 óriási előny egy önéletrajzban, még akkor is, ha nem szakmába vágó az önkéntesmunka

2011. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán, jó ne bizonytalanodj el!!!

Két hónap fizetés nélül nem a világ, de elötte azért gyüjtsél egy kicsit, mert nulla forinttal tényleg necces kicsit.

2011. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
kihasznalnak! ne menj! ha jo a nyelvtudasod,akkor miert nem mesz nyari munkara kulfoldre penzert???? en is kimentem anno, nyelvet gyakoroltam es penzem is volt. ne legyel ingyen rabszolga egy idegen orszagban!
2011. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

el ne hidd hogy önkéntes munka.. ami pénzt megkeresnél azt szépen valaki elrakja saját magának.(közvetitő v vki)

az én sulimba is van ilyen lehetőség de valamennyi pénzt adnak a szállás és az étkezés mellé és aligha marad valami a végén..

az a baj hogy a közvetitők pofátlanul sok pént lenyulnak..már nemtudjáh hogy hol a határ..

2011. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(azt kihagytam hogy ha beleszámítod az út árát)
2011. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha magamtól mennék ki pénzért, az azért nem lenne jó, mert előre egy havi szállást ki kéne fiizetnem, nem is beszélve a kajáról. Ezt így nem tudnám összeszedni. Ezen kívül ismerkedni, nyelvet gyakorolni mennék ki. Sima munkánál aligha ismernék meg olyan sok embert, mint az önkéntes munkánál a csoportban, sőt nem is biztos, hogy az én korosztályom lenne ott. Ez meg kifejezettem egyetemistáknak szól.
2011. márc. 5. 22:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha az egyetem szervezi, akkor nem hiszem, hogy rabszolgának akarják eladni- ettől független természetesen fel kell keresni azokat, akik már részt vettek ilyenen és ha visszatértek, kezük-lábuk meg van, netán még élvezték is, akkor érdemes belevágni.
2011. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom szakiránynak megfelelő munkáról van szó, így nemzetközi kapcsolatokra teszel szert "barátias" (?) környezetben.
2011. márc. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy egyszerű gyerektáboroztatás. Legalábbis főleg ilyen munkák vannak.
2011. márc. 5. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!