Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lett anyámmal? Úgy beszél...

Mi lett anyámmal? Úgy beszél mindenkihez mintha a kisbabája lenne.

Figyelt kérdés
Ha csúnyán akarom kifezejni magam, akkor úgy beszél mint egy fogyatékos, az emberekhez. Pl amikor "beszél" forog jobbra balra, majd úgy kezd el el beszélni mint egy óvodás. Persze egyébként normális, tud viselkedni ha akar, pl a munkahelyén. De ha vendégségbe jönnek hozzánk mindig ezt csinálja. Mert ő egyébként kedves akar lenni, és azt hiszi, hogy ez így jó. Ami a legrosszabb a volt barátommal is így beszélt. Hiába állítom le, kb 10 percig bírja... Hozzám pl folyamatosan így beszél, kivéve ha ordibál. 21/L
2011. márc. 7. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, most úgy beszél, mint egy óvodás, vagy úgy beszél, mint egy anyuka, akinek kisbabája van és mintha kisbabához beszélne? A forgást hogy érted? Mintha táncolna, rendesen forog körbe?
2011. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát gügyög is a felnőtt emberekhez, és közben direkt sejpít is. Akkor úgy mondom, hogy úgy beszél mint egy állatimádó óvodás egy kiskutyához. A forgást pedig nem úgy értem, hogy körbe-körbe forog, hanem jobbra-balra, sokszor. És persze eközben beszél...
2011. márc. 7. 09:01
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is ilyenek a szüleim. Bár szerintem nálunk már durvább a helyzet, ugyanis egyes szám 3. személyben beszélnek magukról (például: a papa vacsorázik stb.) Hát mondanom sem kell, a hideg ráz tőle. Mindent becézgetnek: sütike, husika, vacsorkázni... Írtam egy oldalon egy pszichológusnak, hogy mitől lehet, erre azt írta, örüljek neki, mert így azok az emberek beszélnek, akik közel állnak egymáshoz, és ez a szerelmes becézgetés. De én nem örülök neki, mivel már dolgozni sem járnak, nincsen semmi kontroll, és például üzletben is így beszélnek. Én komolyan arra gondolok, hogy ez valami mentális betegség, egyiknek sem volt jó gyerekkora, és talán most élik ki magukat. Én hiába beszélek normálisan, egyszerűen nem veszik át. Ha szólok, megsértődnek miatta. Nem tudom, mi erre a megoldás, írhatna egy pszichológus valami jó tippet :)
2011. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyám is egyes szám 3. személyben beszél magáról. Ha meg már nem válaszolok a hülyeségeire, mond egy ilyet: " Ágikaaaaaaaaa, íííííííííííííí" mint egy fogyatékos, sejpítve, gyerekes hangon.
2011. márc. 7. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy iszik?
2011. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is így kommunikálunk egymással anyukámmal :P De azért nálunk nem ilyen vészes a szitu, pl. üzletben, nyilvános helyen nem így kommunikálunk, meg vendégségben sem. Négy fal között meg nem tartozik senkire, hogy viselkedünk. Én mondjuk így jól érzem magam, ez nálunk tényleg a szeretet jele, meg bennünk van egy adag gyermeki én, és ilyenkor tök jól elvagyunk :)

De néha a többiek is átveszik, bátyám, aki az élet egyéb területein amúgy egy mufurc ember, időnként elejt egy-egy ilyet anyunak panaszos hangon: "Peti éhes :(" :D

Szóval nálunk ez teljesen normális, mert nem visszük túlzásba, és tudjuk, hol hogyan kell viselkedni. Próbálj meg egyszer komolyabban elbeszélgetni anyuddal, hogy ha csak simán otthon vagytok, akkor felőled úgy beszél, ahogy akar, de ha vendégség van, vagy nyilvános hely, igenis fogja vissza magát, mert ez téged nagyon kellemetlenül érint, még akkor is, ha ő ezt kedveskedésnek szánja.


22/l

2011. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21 éve csinálja, vagy csak most?

Mivel egyébként értelmes nő. legjobb ha megbeszéled vele. Mint felnőtt a felnőttel. Nem gagyogva. Gondolom asziszi aranyos.

2011. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tudom mire gondol a kérdező, nekem is anyu ilyen egy ideje, főleg ha más jön hozzánk. nemtom hogy fiatalosnak akar látszani vagy csak simán nem tudja kezelni a helyzetet, de idegesítő lehet az tuti.
2011. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, hogy nem nagyon kapcsolódik ide, de nekem a volt barátnőm kezdett így beszélni, miután összejöttünk. A falra másztam én is ettől az idióta gügyögéstől, és hiába próbáltam normálisan beszélni, nem reagált. Sőt, a végén még én vettem át belőle elemeket. Brrrr...
2011. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!