Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak mások is, akiknek a...

Vannak mások is, akiknek a kisbabája nem akar átfordulni?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos korában átfordult hasról-hátra. Aztán kb. 2 hétig semmi, úgyhogy azt hittem, véletlen volt. Utána 4szer egymás után átfordult a hasáról a hátára - én fordítottam mindig vissza-, aztán megint pár hét múlva fordult át ismét.

Mostmár 5 hónapos, ha háton fekszik, nem is próbálkozik a forgással, és már 1-1,5 hónapja hasról sem fordul át hátra.

Ha hasra fektetem, nézelődik, de ha megunta egyszerűen leteszi a fejét, és addig ordít, amíg vissza nem fordítom.

A doki szerint már kéne forgolódnia, és nekem kell(ene) őt ösztönöznöm. MEgkérdeztem, hogy mégis mivel ösztönözzem, mire azt a választ kaptam, hogy fordítgassam ide-oda. Jó, ezt eddig is csináltam, és állandóan nevet közben, de egyedül nem akar forgolódni.

Ha háton fekszik, inkább felfelé emeli a fejét, meg a vállát, és próbálja megtartani magát.


Úgy tűnik, mintha abszolút nem akarna megfordulni.


Szerintetek mivel tudnám forgásra ösztönözni?


Megpróbáltam már azt is, hogy egy játékát távolabb tettem tőle, hogy nyúljon érte. Ha nem éri el, akkor keres inkább más elfoglaltságot.


2011. okt. 23. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is lassan 5 hónapos és egyáltalán nem fordul át:-( ez van. Kicsit lusta
2011. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szépen óvatosan erőltetni kell a hason fekvést.Muszáj kicsit szenvedni hagyni őket, hogy erősödjenek a vállizmai.Minden nap kicsit tovább kell hason hagyni, körbe rakni játékkal, ha van játszószőnyeg, akkor arra rakd, mert akkor fölötte lógnak a játékok, és hátha fel kelti a figyelmét és hátra fordul.Nálam legalább is ez be vált.

Ne, hogy úgy járj mint ismerősöm, akinek 9 hónaposan a gyereke semmit nem csinál és ezért gyógytornára kell járniuk.Semmi baja nem lett volna annak a babónak sem, ha nincs állandóan felkapkodva, és hagyták volna hason.De náluk az volt a szöveg, hogy nem szereti, és ennyivel el is volt rendezve.Meg is lett az eredménye.

2011. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi kedden leszünk 5 hónaposak, de semmi... nem szeret hason lenni, így hátról hasra nem akar fordulni. Olyat szoktunk játszani, hogy az oldalára fordítom, onnan megy neki és mindig egyre jobban a hasáról kell neki visszafordulni. amíg az egyik keze félig alatta marad, megy is, de totálisan hasról... Bevetti a zuhanó ejtőernyős pózt és semmi... :P De ezt a játszószőnyeges dolgot én is kipróbálom! :)
2011. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha már sikerült neki, akkor csak lustaságról van szó, ösztönözd egy kicsit, pakold körbe játékokkal úgy hogy ne érje el, hogy oda tudjon fordulni. Az én babám félévesen fordult meg először hasra, de neki kötöttek voltak egy kicsit az izmai és ezért nem tudott hamarabb. De jártunk gyógytornára, ahol voltak/vannak gyakorlatok amiket gyakorolnunk kellett.

Itt van pl. egy:

http://www.youtube.com/watch?v=-OwLJXA23kU&feature=related

2011. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, mi is a kisfiunk közel 5hónapos korában kezdtünk aggódni emiatt. Én az alábbi videót néztem meg vagy 10-szer:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/3/zx1Lt69W4PU

Aztán elkezdtem gyakorolgatni vele. Kb 2-3 nap alatt már maga is megfordulgatott. Egy hét múlva tökéletes volt a technikája :).

Különben tényleg sokat kell hason tartani. Ha nem erősödik meg, nem fog egyhamar kúszni- mászni, felállni sem. Mi legalábbis így jártunk. Nem voltam e téren elég szigorú és csak 7,5 hónaposan kezdett kúszni és most 9 hónaposan még nem mászik. Most azt gyakoroljuk :)

2011. okt. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!