Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A későbbi gyerekem vezetékneve...

A későbbi gyerekem vezetékneve lehet majd az én és a párom vezetékneve kötőjellel összekötve, ha én is felvenném a férjemét? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

PL: a férjem Nagy Ádám, én Kis Virág vagyok

házasságnál én Nagy-Kis Virág leszek.

a gyerekeink attól még lehetnek Nagy-Kis ...-ok??


2011. márc. 7. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor találtam egy oldalt ahol erről volt szó. Igen, lehet majd ez a gyerekeid vezetékneve.
2011. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha te Nagy-Kis leszel,akkor a gyerekek is csak azok lehetnek,Kis-Nagyok nem.

A házasságkötés előtt kell eldönteni,kinek a nevét viseljék a gyerekek.

2011. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül lehet, egy a feltétel (ami logikus is), hogy akkor az összes gyereknek így kell anyakönyvezni a nevét.
2011. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

*A házasságkötés előtt kell eldönteni,kinek a nevét viseljék a gyerekek.


Ez nem igaz.

2011. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

De igaz utolsó, tőlünk az anyakönyvvezető megkérdezte, hogy mi legyen a születendő gyerekek vezetékneve és a házassági anyakönyvi kivonatunkba is be van írva.

Lehet Nagy-Kis!!!

2011. márc. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Az én mostani páromnak az előző kapcsolatából született gyereke 4 nevet visel. Van két vezetékneve a szülei után, és két keresztneve is vab. Ez kicsit olyan, mintha a szülei semmiben nem tudtak volna megegyezni, viszont a gyakorlatban eddig semmi hátránya nincs. A példád nála így nézne ki: Nagy Kis Erika Borbála.
2011. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ezek az opciók,itt szépen le van írva minden:)

2011. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen lehet, amikor bejelentkeztek házasságkötésre felvesznek egy jegyzőkönyvet és akkor kell erről nyilatkozni,ha mégis meggondoljátok magatokat ezt meg lehet változtatni később is az első gyermek megszületéséig.
2011. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megkérdezte az anyakönyvvezető a házasság előtt, és a házassági anyakönyvi kivonatban is szerepel, hogy mi lesz a gyerek születési neve - mármint a vezetéknév csak. :)

Egyébként azt is el tudom képzelni, hogy ha mindkét szülő marad a saját vezetéknevén házasság után, a gyerek attól még ugyanúgy lehet kötőjeles, de ez nem 100%.

2011. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

"...ha mindkét szülő marad a saját vezetéknevén házasság után, a gyerek attól még ugyanúgy lehet kötőjeles, de ez nem 100%."


Ezt mondtam. /11:43/ Ők össze sem házasodtak, gyerek mégis kötőjeles lett. 100% (Csak kötőjel nélkül írtam le. Bocs.)

2011. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!