Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan barát vagy...

Volt már olyan barát vagy barátnőtök akinek ugyanaz volt a vezetékneve?

Figyelt kérdés
Zavart ez titeket? Esetleg ha házasság lett belőle megtartottátok a saját neveteket?
2011. febr. 15. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyen családokat,és igen,megtartották a saját nevüket.
2011. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt ugyanolyan vezetéknevű párom, nem túl gyakori egyébként, én rajta kívül mást nem ismerek ezzel a névvel, aki nem rokon. Nem lett házasság belőle (amúgy én a -né-s névváltozatokat pártolom, de ebben az esetben megtartottam volna a nevem az biztos). Barát körből sokan viccelődnek/viccelődtek a dologgal, sőt a családjaink is, én is jót nevettem mindig a dolgon, nem zavart, inkább még tetszett is.



Egyébként itt olvashatsz ilyesmiről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__9..

2011. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Hát én még férjhez is mentem az ugyanolyan nevű barátomhoz. És úgy hivnak, hogy XXXXné XXXX YYY. Nem mondom, hogy ez volt álmaim netovábbja, hogy így hívjanak, dehát csak nem fogok emiatt nem hozzá menni ahhoz akit szeretek? És már sok-sok éve vagyunk házasok és semmiben nem zavar a nevem.
2011. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A linket pedig különösen. :)
2011. febr. 15. 21:12
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk ugyanaz a vezetéknevünk a férjemmel.

Mindketten Kovácsok vagyunk :)

Nem akarom leírni a teljes eredeti nevem, de én szerettem volna az esküvőnk ha mondok egy példát : ha Kovácsné Kovács Daniella lettem volna... az anyakönyv vezető egyenesen kinevetett...

Úgyhogy így lettem simán Kovács Dánielné.

Már kicsit sajnálom, mert szerettem volna ha a keresztnevem benne lett volna a nevemben... de hát ez van :D Úgyhogy a kislányunk törzsgyökeres Kovács! :D 29/N

2011. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Én tudok a városban egy lányról, akinek teljesen ugyan az a neve, mint nekem, sőt, a beceneve is. Engem idegesít. Személyesen nem ismerem, de van egy csomó közös ismerősünk, és a csajról olyan pletykák terjengenek, hogy én fogom a fejem, hogy az én nevemmel valaki ilyeneket csinál, ráadásul rém igénytelenül is néz ki.

Hát volt már olyan, hogy bemutatkoztam valakinek, mire megkérdezte, hogy én vagyok-e az, aki ezt meg azt csinálta, aztán magyarázkodhattam, hogy nem, csak ugyan az a nevünk. Pedig nem olyan gyakori név, így együtt meg főleg nem, de hogy még a becenév is stimmel... Pedig az még csak nem is a névből jött.

2011. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Ismerősöm van olyan az egyik Tóth ő Tóthné Tóth lett a másik felvette a férje nevét Tóth Gézáné lett

Én ha egy ugyanolyan vezetéknevűvel házasodnék meghagynám a saját neven

2011. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

egyszer volt egy barátnőm és ha összeházasodtunk volna akkor Hoffmanné Hoffmann Dóra lett volna :D

csak ő 2 nel írja én meg 1el

2011. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Az egész "-né" felvevés annyira nyomi.
2011. febr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagybátyámnak és nagynénémnek ugyanaz a vezetéknevük, és nagynéném megtartotta a nevét.
2011. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!