Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit árván találnak, s...

Ha valakit árván találnak, s nem tudnak semmit az anyja ki és hol létéről, ill. semmilyen hozzátartozóról, akkor hogyan dől el a baba vezetékneve és az anyja neve? (ami pl később szükséges a személyi igazolványába)

Figyelt kérdés
Úgy értem,ha nem kerül nevelő szülőkhöz,hanem végig az intézetben nevelkedik? (Az én vezetéknevem megegyezik a szülőváros nevével,ahol lakom, és már egy csomóan kérdezték,hogy árva voltam-e,amiért egyezik a nevem a szülővárosommal.)
2010. okt. 12. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kitalálnak nevet neki!

Olvastam egyszer egy talált babáról. Mivel nem tudták a nevét, ezért azt csinálták, hogy a nap nevét adták neki vezetéknévnek, mivel Csütörtök volt, ezért azt kapta, majd az aznapi névnapot (pont megfelelt a nevének) keresztnévnek.

2010. okt. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Javítás: Pont megegyezett a nemével.


Amúgy más is van, aki a szülővárosa nevét viseli. Pécsen is vannak biztosan Pécsi vezetéknevűek, és Budapesten is Budai vagy Pestiek. Na meg Ivádon gyakorlatilag mindenki Ivádi.

2010. okt. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elhagyott csecsemőnek a kórházban kell adni nevet név nélkül nem lehet semeddig.Ők jelentik le az illetékes gyámügynek már az általuk adott névvel.
2010. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor megtalálják, a gyámhivatal (vagy volt olyan, hogy a nővérek) találnak ki nevet neki. Azoknak a babáknak is, akiket otthagy valahol a szülőanyja, és azoknak is, akiket a kihelyezett inkubátorba tesznek.

Nem feltétlen a városról kapja a vezetéknevét, van, hogy a hét annak a napjáról, amikor megtalálják, vagy olyat is hallottam, hogy az évszakról (volt Őszi vezetéknevű), vagy bármi más nevet adhatnak neki. Keresztnévet általában olyat szoktak adni, ami aznap van, vagy közel van ahhoz a naphoz, amikor megtallták.

Az, hogy város a vezetékneve valakinek, nem azt jelenti, hogy talált baba. Az én lánykori nevem és a férjem vezetékneve is városnév+i, és sok más embert is ismerek, akiknek ilyen a neve.

Ezeket a babákat nem árván találják (valószínűleg mindkét szülője, de legalább az egyik él), hanem elhagyva.

2010. okt. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Kitalálnak neki egyet.

Jó pár éve pl. egy inkubátorban találtak egy frissen született kisbabát. A neve egész egyszerűen "Őszi Márton" lett, mert pont Márton-napon találták, és szép őszi idő volt novemberben. Persze később örökbeadták, így most már nyilván nem így hívják...

2010. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm az infókat! Gondoltam,hogy nem feltétlenül a városról nevezik el a gyerkőcöt csak azért érdekel,mert velem párszor előfordult,hogy amikor bemutatkoztam később említették,hogy milyen érdekes a nevem,és pont hogy ebben a városban is születtem,meg élek,pedig én sem voltam árva. Viszont van olyan ismerősöm,akit Debrecenben hagytak ott a kórház előtt és a vezetékneve is Debreceni lett. Ez meg így szöget ütött a fejemben. :)
2010. okt. 13. 13:49
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is van Debrecenni ismerősöm de jó messze lakunk Debrecentől, és nem talált
2010. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!