Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleség felveszi a férje...

Feleség felveszi a férje nevét. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jó dolog, az én feleségem is fel fogja venni a nevem (majd ha lesz, tuti megbeszélem vele).

Viszont ma órán tanár felhozta, hogy mekkora hülyeség ez, hogy a nőt megfosztják a nevétől, stb,stb.


Szerintem ezzel ki van fejezve, hogy egy új, külön család kezdődik.


Nektek mi a véleményetek erről?


2011. márc. 8. 14:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
54%
Ezt a nő dönti el, így szerintem nincs ráerőszakolva semmi. Egyébként félutas megoldást választanám: ikszné ipszilon zé
2011. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%
Lemaradt a végéről, hogy az ikszné a férfi családneve nével ellátva, ipszilon a nő családneve és zé a keresztneve
2011. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%
Az a tanár hülye! Nem fosztja senki meg az asszonyt semmitől!Most ha én megismerkedek egy nővel és azt mondja Kis Erika, honnan tudjam hogy férjezett e?
2011. márc. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogyan. Ha mindketten felveszik egymás nevét, az egy külön, úgy család kezdetét jelenti, egyenrangú partnerként. Amennyiben a nő teljesen feladja a saját nevét, és mondjuk Kis Béláné lesz belőle, szerintem is olyan, mintha maga mögött hagyná az egész életét, egyéniségét, személyiségét, és a férje árnyékává válna. Én nem tennék ilyet.
2011. márc. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Teljesen jó véleménnyel vagyok erről.... Én felfogom venni a férjem nevét, még pedig úgy ahogy az első írta.

x-né y zé. :)

22/l

2011. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
Még véletlen sem lettem megfosztva a saját nevemtől. Fölvettem a férjemét a sajátom elé kötőjellel. Jó érzés, hogy ez is mutatja az összetartozásunkat, de megmaradt a saját nevem is. Manapság egyébként sem választják az emberek ezt a Kovács Béláné típusú nevet. Az elég béna szerintem is. Jó napot kedves Béláné... :)
2011. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
39%

a tanárod egy barom feminista és nyugodtan szóljatok az igazgatónak, mert ezeket a nézeteit jobb lenne, ha megtartaná magának otthonra, mivel tanárként ilyeneket nem kéne hangoztatnia


nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy akár a férj is felveheti a feleség nevét


33/N és tanár végzettségem is van, ill. van pár tanár a családban, mindannyiunknak van sok mindenről olyan véleménye, amit nem illő a tanítványoknak előadni, ezért nem teszük

2011. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
38%
Nekem megtiszteltetés, ha felvehetem a férjem nevét, és büszke vagyok, hogy férjezett nevem van. Szánalmas, ha valaki ebben is a megkülönböztetést látja, szerintem ez már lassan a kisebbségi komplexus és az üldözési mánia határa.
2011. márc. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Én is jó dolognak tartom. Nem lennék hajlandó leírni pl: Kovács Istvánné Kis Ilona. Nekem a Kovácsné sem igazán tetszik. A Kovács Ilona illetve a Kovács-Kis Ilona már mindjárt más. De a párom és ez én nevem korántsem illik így össze mint a Kovács-Kis. Így maradok az előbbi verziónál.

A tanárodnak is van egy véleménye, neked is, nekem is. Nem vagyunk egyformák. Mindenki úgy viselje, ahogy tetszik, csak ne szóljon bele másnak a név viselésébe, mert az már csúnya dolog.

2011. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondoltam, hogy Kovács Lászlóné, hanem például ha a lány Pomázi Anna, akkor Kovács Anna, Kovácsné Pomázi Anna, vagy Kovács-Pomázi Anna, vagy valami ilyesmi.
2011. márc. 8. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!