Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom külföldi, komoly a...

Barátom külföldi, komoly a kapcsolatunk, viszont nem tudjuk, hol "telepedjünk le". Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem. 2,5 éve vagyok együtt a barátommal, aki francia-vietnámi félvér férfi. Magánórákat tart és nyelvstúdióban is dolgozik, itt élünk a fővárosban, Ő havonta megy haza a szüleit látogatni. Én egyetemre járok, ez az utolsó évem szerencsére. Mostanában sokat beszélgetünk arról, hogy mi lesz, ha én végzek, nem lenne-e kedvem Vele visszaköltözni Franciaországba, Ő itt nem érzi teljesen jól magát stb. Bevallom őszintén-ezt neki is elmondtam-nem szívesen költöznék el mindent itt hagyva, anyukám nélkül egy idegen országba. Tudtam, hogy egyszer majd eljön ez is, de kicsit még korai vagy nem tudom, nem érzem most ideálisnak. Ő nem szereti Pestet, ez biztos. Viszont nagyon szeretjük egymást, érzem, hogy Őt nekem szánta a sors:) Csak ez a dolog nagy dilemma. Mennék is, meg nem is. Beszélem a nyelvet, szeretem Párizst, meg a francia konyhát, de azért nem tudnám most így hirtelen elképzelni, hogy ott éljek. Neki meg nem jó, hogy szinte havonta repül haza a szüleihez. Ti mit tennétek a helyemben? Minden tanács jól jönne most. Nagyon köszönöm annak, aki elolvassa!
2011. márc. 8. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
ha kiköltözöl akkor több lehetöséged van a jó állásokra meg a jobb, magasabb szinvonalu élethez mint idehaza. ezt is vedd figyelembe. én biztosan kimennék ha nincsenek gondjaim a francia nyelvvel. én pl 1-2 éven belül spanyolba megyek
2011. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csomagolnék és irány francia ország!!!

Én német 37/n vagyok és itt élek Magyarországon mert a szüleim annak idején ide költöztek/apám magyar/.

Most pont azon dolgozom,hogy újra kitelepüljek a párommal és a gyerekeimmel!Sajnos itthon semmi jó nem vár rátok!

Irány az ismeretlen,még olyan fiatal vagy!

Bár én lennék ennyi idös semmit nem gondolkodnék a mai eszemmel!

Anyukádat pedig bármikor meglátogathatod szerintem!

Sok sikert és jó döntést kívánok neked!!!

2011. márc. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

én mennék franciaországba...

sokkal több a lehetőséged ott mint itt



csak anyukádat hagynád itt? tehát szűk család az kettőtöket jelent? akkor menjen ő is...

2011. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, hogy mennyi idösek vagytok, de feltételzem, hogy felsöfokon tanultok.

Ebben az esetben a nyári szünetben elmennék a barátommal Franciaországba, és kicsit körülnézel ott, meg azt is, hogy milyen ott az élet, a kaja, az emberek. Ehhez természetesen nem eég egy-két hét, hanem legalább egy-két hónap kell, és ott úgy kellene élnetek, mintha nem vendég lennél, hanem kicsit kipróbálni, hogy milyen ott együtt élnetek.

2011. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát ez egy nehéz dolog, ebben maximálisan nektek kell dönteni.

Ha Mo-on maradtok, akkor más település nem jöhet szóba? Mert azt írtad nem szereti Bp-et, lehet más Bp közeli város már bejönne neki. Ha gondot okoz nem muszáj havonta hazarepülnie se, de fordított esetben meg te ingázgatnál vele, vagy nélküle időnként.

Amúgy a mai világban elég nagy szerepe van a döntésben a munkának. Hol sikerül munkát találnia mind a kettőtöknek? Szóval ez sem egy utolsó szempont.

Amúgy azt tanácsolom, hogy külön-külön, majd akár utána együtt is mérlegeljétek mind a két verziót. Mégpedig úgy, hogy fogtok egy lapot és elkezditek írni a maradni Mo-on melletti és ellene szóló érveket. Aztán meg a kimenni külföldre verzióban ugyan így. Ha ez megvan mérlegeljétek melyik a kedvezőbb lehetőleg mind a kettőtök számára.

2011. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

Tehat a parod nem akar Mo-n elni, te pedig nem akarsz Fr-ban elni, es ez kategorikusan ki lett jelentve... Varj, leforditom neked a dolgot: " ha velem akarsz elni, akkor jossz Fr-ba, mert Mo-n nem vagyok hajlando elni. Ha nem akarsz velem Fr-ban elni, akkor hagyjuk a francba az egeszet..."

Szerintem egyaltalan nem teremtett egymasnak az eg benneteket, ha ez, hogy hol lakjatok, mint kerdes, felmerult.

2011. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az a problémám ezzel a dologgal, hogy félek, fiatal pályakezdőként nem fogok kelleni sehol. Legalább itthon dolgoznék 1-2 évet és utána már több bátorságom lenne, a barátom is mesélte már, hogy a bevándorlóknak nehéz dolguk van ott stb. Bár az átlag életszínvonal tényleg jobb, mint itthon, csak aztán nehogy koppanjak. Tudom, hogy a barátom ott lenne mellettem, de attól még kicsit félek. Anyu meg hiányozna, nagyon jó a kapcsolatunk, Ő az én lelki támaszom, rossz lenne, ha nem tudnék vele akármikor találkozni. Talán vinném Őt is, de nem biztos, hogy jönne, azt mondja, jó neki itt.
2011. márc. 8. 19:31
 8/16 anonim ***** válasza:
Ó istenem, ha annyira nem jön össze semmi, akkor hazajössz anyádhoz...
2011. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Dunántúlon vhol? Ott a fizetések is jobbak, mint "keletebbre", és neki se lenne gondja Pesttel. De amúgy én is inkább kimennék Franciaországba vele:)
2011. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En mennék a helyedben, minden hónapban utazhatsz anyukàdhoz, vagy forditva.Egy cseppet sem gondolkoznék rajta.
2011. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!