Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincsenek igaz barátaim. Van...

Nincsenek igaz barátaim. Van értelem a felszínes barátságoknak?

Figyelt kérdés
Nekem csak haverjaim vannak, pedig huszonéves lány vagyok. Ha jól meggondolom, nagyon nagyon kevés ember iránt érzek szeretetet. Találkozni szeretnék velük, de leginkább azért, hogy ne szigetelődjek el a külvilágtól. De úgy érzem, ők sem szeretnek mélyen, és én sem őket. Úgy szeretnék olyan barátokat, egyet-kettőt, akiket igazán szeretek, de sajnos nincsenek. Mit tegyek? hasonló tapasztalatok?
2011. márc. 8. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan ez! Merre laksz?

18L

2011. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, és 2 igaz barátom van. Sok lehetne, ami felszínes, de abból nem kértem. Még lehet, megtalálod az igaz barátot, de ahhoz idő kell, hogy kitapasztald.
2011. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A haverkodásból nem úgy lesz barátság, hogy egyszer csak hirtelen heves szeretetet érzel valaki iránt, hanem úgy, hogy beszélgettek, egyre személyesebb témákat érintetek, szép lassan megnyíltok egymásnak. Tulajdonképpen rajtad múlik, kivel mennyire kerültök közel egymáshoz. Lehet, hogy a haverjaid is közelednének, esetleg egymással jó barátságban is vannak, csak te viselkedsz távolságtartóan.
2011. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 2 legjobb barátnő volt. Sűlve-főve együtt voltunk, mindent együtt csináltunk, mindent elmondhattunk egymásnak. Együtt buliztunk meg stb.

Csak hát mind a kettővel azért vesztem össze, mert az egyik amikor kellett volna, nem állt ki mellettem és rájöttem, hogy hazudgált nem is egyszer nekem. A másikkal meg úgy vesztünk össze, hogy elmondtam neki egy nagyon nagy titkomat (családi dolog) és már a jövő héten hallottam is visszafele mindent! Az első barátnőm után annyira szarul voltam, hogy azt gondoltam, többé senkiben se tudok megbízni...Aztán találkoztam egy másik lánnyal. De ő meg becsapott meg stb. Ezek után nem tudom, hogy mi értelme a barátságnak ha nincsen olyan akiben meg lehetne bízni.

Pedig én is egy olyan barátnőt szeretnék, akiben meg lehet bízni, ki áll mellettem és segít ha baj van! (egyszer is barátnőm szakított a barátjával..nagyon maga alatt volt. és este 10-kor elszöktem otthonról, hogy lemenjek hozzá vigasztalni. De amikor apám este 11 fele az esőben és hidegben elzavart otthonról, hülye kifogásokat talált ki, hogy mért nem aludhatok nálla egy éjszakát..na ennyit erről)

2011. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy nem is szeretem őket eléggé...néha találkoztam olyan emberrel,akivel lehetett volna jó barátság, pl amikor külföldön voltam. Olyannal, akivel sokszor megérintettük egymást, ez nekem nagyon fontos. De akik itthon vannak, haverok, azok nem ilyenek, és nem érzem azt, h szeretnének, és valószínűleg ezért is, de én sem érzek szeretetet irántuk.
2011. márc. 8. 20:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha tágasabb világot szeretnél magad körül, itt az internet. A világ minden sarkáról szerezhetsz barátokat, ha tudsz egy-két idgen nyelvet. A végén ráakadsz majd egy közel lakó barátra is.

Másik megoldás, ha eljárkálsz olyan helyekre, ahol magadhoz hasonló érdeklődésűeket találhatsz. Szerezz műsorfüzetet, rengeteg a sport, művészeti, nyeltanuló, hívő stb. klub, gyülekezet, baráti kör, stb...

2011. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek igaz barátaid, akkor a felszínes barátságok is többet adnak, mint a semmi. Ahogy írtad: nem szigetelődsz el a világtól, és emberekkel találkozol.

Kölcsönösen egy kicsit segítitek is egymást.

Közben tartsd nyitva a szemed az igaz barátságra is.

2011. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. kedves utolsó, ezt én is pontosan így gondolom. csak nagyon nagyon hajlamos vagyok feketefehéren látni a dolgokat. vagy egetrengető barátság vagy a semmi. de valszeg csak félek attól, h hibázom, ha megtartom a felszínes kapcsolatokat...de ez egy butaság. köszönöm, h megerősítettél!:)
2011. márc. 8. 23:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nőknek sokkal nehezebb barátságot találni, mint férfitársainknak. A saját tapasztalataim és a másoknál látott viselkedésforma is alátámasztja ezt. Férfi és férfi között lehet igaz barátság. Nő és férfi között már nemigen. Nő és nő között szintén kicsi rá az esély. Az összes "legjobb barátnőmmel" megszakadt a kapcsolatom, mert féltékenyek voltak. Nő nőnek farkasa.
2011. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez van velem is! Mi történt azóta? Találtál igaz barátokat?

17/l

2016. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!