Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért hisztizik azért,...

Anyám miért hisztizik azért, hogy a 90 ezres fizetésemből csak 10 ezret szeretnék hazaadni?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, anyám 15 évig kapott utánam tartásdíjat, nem is keveset. Nemrég kezdtem el dolgozni és sajnos csak 90 ezer a nettó fizetésem. Mivel én fizetek magamnak mindent - kaja, ruhák, tisztálkodási szerek, bérlet stb. -, így azt gondolom nem járna neki ennél több. Ő viszont kevesli. Ilyenkor mi a teendő?

Mivel még nincs tartalékom, nem tudok elköltözni és egyedül fenntartani egy albérletet, akkor sem, ha a legolcsóbbat választom.


Ja és kb. 14 éves korom óta az apukámtól kapott zsebpénzből vettem meg magamnak a szükséges dolgokat.


2011. márc. 8. 20:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Keress lakótársakat, úgy sokkal olcsóbb lenne az albérlet.
2011. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
valószínüleg őt sem veti fel a pénz. Havi 10nél valószínüleg többet "élsz fel". Kellemetlen helyzet ez neked, de adj neki többet. 20-at. (többet ne)
2011. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha otthon laksz, és az anyukáddal kettesben, akkor legalább a rezsi felét fizesd ki, az úgy igazságos.
2011. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

drága én 72 ezret keresek és ebből 25 haza megy, plusz fenntartok egy autót, te háborogsz? :D


10 nagyon kevés rezsire... albérletben rosszabbul járnál

2011. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom akkor azt várja, hogy a rezsibe is belefizess nem?


Ha elvárja, szerintem 20-ast minimum adni kéne neki..annál olcsóbban egy albérleti szoba sincs rezsivel (sokszor még nélküle is több ennél).

Ha már keresel, szerintem ennyire támogathatod Őt.

Bár azt nem tudom mi lesz Vele, ha elköltözöl?


Hozzá tenném, hogy az én szüleim sosem kérnének pénzt azért, ha otthon laknék, de nekem mondaniuk sem kéne, hogy legalább a harmadát fizessem a dolgoknak, ha otthon vagyok.


Vagy legalább annyit hogy belefizetek a rezsibe és közbe elmegyek bevásárolni, ha látom, hogy otthon elfogyott valami.


Szerintem ez a természetes...


22 L

2011. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne kézpénz adj hanem vidd el a számlákat, mint tv, telefon, internet, több kissebb számlát, kajajegyből vigyél haza mosóport, több liter tejet.
2011. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjemmel kettőnkre kapunk 90 ezret (nekem sajnos most nincs munkám), és ebből 30 megy anyunak.(rezsi)

A többiből pedig ketten élünk,-kaja, ruha, egyebek...

2011. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Igen, de akitől nem kérnek el pénzt, annak általában nem is kell mindent saját magának fizetnie. Már nem is tudom mikor volt utoljára, hogy az ő főztjét ettem, vagy vett nekem egy cipőt, amikor tönkrement és beázott az amit hordtam.


Amúgy meg alig vagyok otthon, kb. csak aludni járok haza, így nem fogyasztok olyan sokat.

2011. márc. 8. 21:00
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Menj az apukádhoz lakni.
2011. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Gondold azt, hogy albérletben laksz, ahol a főbérlő egy rendes fazon, mert nem kér albérletpénzt csaka rád eső rezsi költséget. Mondjuk a másfél szobás panel két személyre olyan havi átlagban 50000 (télen több, nyáron kevesebb, de ez az átlag, villany, fűtés, víz, tv, net, közös költség) tehát joggal háborog, hogy a 10 kevés. gondolom, hogy neki is kiesik az az összeg, amit gyerektartásként kapott, így ő is rossz helyzetben van és amíg meg nem szokja ezt jó lenne, ha segítenéd.
2011. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!