Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jó az anyámnak semmi?

Miért nem jó az anyámnak semmi?

Figyelt kérdés

Semmi nem jó neki.Én itthon vagyok a lányommal (6 hós) és anya szinte minden nap itt van.Ezzel nem is lenne gond,ha segítene,de semmit nem csinál,csak tévézik,játszik a babával.Amikor itt van mindig mondja,hogy én egész nap otthon vagyok,minek jár a takarítónő.Baja van azzal is,hogy én milyen ruhákat adok a babámra,hogy miket adok neki enni,milyen játékokat kap.Amikor a párom megvette nekem az új kocsimat,akkor nekem volt bűntudatom,mert mindig hallgathattam,hogy én milyen drága autót kapok,Ő meg a számlákat alig bírja fizetni egyedül (apukámmal elváltak),de nem értem,hogy miért nem tudja fizetni a számlákat,mert nem keres keveset és még tőlem is minden héten kér 10000-et.Most pedig azt találta ki,hogy Ő is jön velünk Spanyolországba nyáron és majd Ő vigyáz a picire a hotelban,de mi fizessük ki neki a hotelt,a repjegyet,mindent!Nem éppen olcsó útra megyünk,és a babára egyébként sem kéne vigyázni,mert a szállodában lesz játszóház,és egyébként is velünk lenne a legtöbbet.


Nem értem,hogy miért akar mindenbe beleszólni...és soha,semmi nem elég jó neki.


2011. márc. 12. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? velük élsz? egyébéknt meg ne foglalkozz vele
2011. márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Mit akarod hogy segitsen. Van takaritonod, jol alltok, allitolag. Orulj, hogy babazik, ez is nagy segitseg. Nem inkabb az anyadra hagynad a 6 honapos lanyoat kulfoldon, mint egy jatszohazra, idegenekkel?

Azt hiszem egy kicsit tul fenn hordod az orrod, ez a bajod. Anyad maganyos lehet, az hogy "nem jo neki semmi" az egy mod neki a beszelgetesre.

2011. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Jaj,csak nehogy én is ilyen anya legyek.Anyukád irányít,terelget,szabályoz.Nincs is ezzel semmi gond,csak meg kellet volna már neki is tanulnia,hogy felnőttél,önálló vagy,ráadásul már anya.Nem tiszteli még benned a felnőttet aki más véleményen lehet mint ő.

Másrészről,meg lehúz benneteket anyagilag.Mivel elváltak,gondolom egyedül nevelt,meg is érdemli,hogy néha anyagilag segítsd.Viszont határokat azért szabni kell,és szerintem a spanyolországi nyaralás,már túl megy a "segítsük édesanyánkat" kategórián.

A kocsi árának felemlegetésével,meg bűntudatot akar benned ébreszteni,hátha több jut neki.

Tanács:-ne járjon hozzátok minden nap.

-kérd ki,hogy felnőtt vagy

-ennyit tudsz segíteni,nincs több

-Anyu,kettesben szeretnénk a férjemmel elmenni nyaralni...

csak határozottam lépj fel,mint egy egyenrangú felnőtt!!

2011. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
vigyázz,veszélyes játék ez. időben állítsátok le mert a fejetekre fog/akar nőni. ha hagyjátok elszaladni alatta a lovat úgy is fogtok járni. ha nem akarjátok magatokkal vinni valamit találjatok ki, hiszen pihenni akartok, és nem vele stratégiai játékot játszani.
2011. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TOMAtm ***** válasza:

szerintem mond meg neki őszintén hogy nem tetszik neked ez az anyáskodás.a baba a tiéd,ne dumáljon bele az életedbe,a nevelésbe csak ha a tanácsát kéred,ja és nem kell egész nap nálad teppednie,nyugodtan menjen haza,intézze a dolgait.köszönjük de meg tudjuk oldani a problémáinkat.nekem bevált anyósnál mikor közöltem vele hogy nem tartunk rá igényt.

am meg ha tényleg ilyen 'szipirtyó' a drága mama(már bocs) akkor annak előbb-utóbb a kapcsolatod issza meg a levét,komolyan mondom.csodálom hogy a párod tolerálja egyátalán.

szóval az én véleményem az hogy az egyenes út a legcélravezetőbb.mond meg neki hogy mi bánt,nem is kell igazán udvariaskodni.duzzog majd 2-3 hetet aztán megnyugszik.

2011. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem hordom fenn az orrom,de a takarítónő kell,mert nagy a házunk,a kicsi mellett meg semmihez nem tudok hozzá fogni.

Anyára meg nem fogom otthagyni egy idegen országban,mert a baba max. egy órát bír ki vele,utána meg nyöszörög.

2011. márc. 12. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként rémes egy iléyem ,muter:D mint az anyósok, a férjed nem utálja kicsit nagyon enyhén?:D
2011. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A párom már csak köszön neki,utálja nagyon.Bár anya sem szereti,akkor megy haza,amikor hazaért a párom (du. 3 körül) ,mert szerintem megtudná ölni néha...
2011. márc. 12. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Kopptasd le ha átjönn te épp legyél a boltban, épp fürdesd a kicsit.... ne enged be ez durva de elöbb utobb fogja az adást, ha nem akkartok vele nyaralni nyiltan és nyersen mondjátok meg neki.
2011. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem így képzelte életét, férj nélkül, lányával egy helyen, és ez most kijön rajta.

Egyébként egyet jó ha tudsz. Az, hogy a gyerekkel játszik szuper dolog. Nekünk sose senki egy percig sem, néha emiatt elég gázul is vagyunk. Ne értékeld le amit természetesnek veszel. Nagyon is ad ő nektek.

A többi, pedig ahogy írtam csalódott az életben szerintem, és így jön le. De nem tudom hogy mondja a dolgait, mert láttam én már fiatal anyukát kiakadni semmiségért az anyukájára. Engedd el a füled mellett.

2011. márc. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!