Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam gyereke utál...

Az élettársam gyereke utál pedig mindent megadok neki, féltékeny az apjára az én gyerekemre, és állandóan hazudik, itthon az iskolába. Mit tegyek? Pedig szeretem őket!

Figyelt kérdés
(12éves fiú) velünk él az anyjához nem megy (havi 1* de nem mindig) és apuka mindent elhisz neki vagány nagyképű az iskolába az apánál pedig előadja a kicsi aranyos fiút. (apuka pedig elhiszi) A kapcsolatunk megsínyli ezt! Apuka azt mondja utálom a fiát pedig csak úgy akarom nevelni mint az enyémet (Kicsi szigor és következettség)
2011. márc. 12. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Normalis dolog egy osszetett csaladban, hogy vagy a tied, vagy az enyem, vagy a mi gyerekeink megcsinaljak a balhet. A felnotteknek kell okosabbaknak lenniuk. Ha parod nem lep melled, akkor itt mas problema is van, nem csak a gyerek.
2011. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, hogy ő nem fogja rögtön az anyukát látni benned. Nem hiszem, hogy jó néven veszi, hogy jött egy idegen, aki ráadásul megvonja tőle az apja figyelmét (azaz meg kell osztania), pluszban hoz egy gyereket, akivel versengenie kell az apjáért, és akkor még rögtön utasítgatni,nevelni, fegyelmezni is akarod, ráadásul még szigorúbban, mint az apja. Jóhogy azt mondja, hogy "menj a francba" Próbáld magad a kissrác helyébe képzelni, megértésre van szüksége, nem egrecíroztatásra. Inkább barátként közeledj hozzá, a fegyelmezést meg - egy ideig, amíg el nem fogad "szülőként" - hagyd meg az apjának.
2011. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj az anyja lenni, nem te szülted. És nem lehet valakinek a szeretetét erőszakkal kivívni.
2011. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek szétvan esve, mint egy puzzle. Össze kell őt újra rakosgatni. Nehéz helyzetben vagy nagyon, én elmennék egy szociális gondozóba megkérdezni ilyenkor mit javasolnak. Az tuti, hogy apának be kelllátnia az igazságot, mert csak úgy lehet előre lépni. Te nem lehetsz a legerősebb láncszem a gyerekkel szemben, mert nem vagy biológiai anyukája, és tudja. Most lázad, mert útálja a szituációját, minden gyerek azt akarja, hogy a saját anyukája-apukája együtt maradjon. Neked türelmesnek kell lenned, és irányítgatni. Kérj segítséget hozzáértőktől, apukával együtt. Próbáld nyugodtan rábeszélni, megkérdezni, hogy szerinte tényleg minden rendben van e, és ha nincs akkor jó, akkor belefog menni ebbe. Ez nem különösebb baj meg kell értse, de kell segítség !
2011. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Neked nem szabad öt fegyelmezni neki te egy vadidegen vagy aki utálja öt, a férjedet buzdisd hogy fegyelmeze te sok szeretettel és türelemmel fordulj felé.
2011. márc. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A saját gyerekeidet is (Kicsi szigor és következettség) jegyében neveled a válasz nem csak más gyereke fölött könyebb zsarnokoskodni. Neked nem kell őt nevelned nekd jó barátnak kell lenned ez bizony nehezebb mint tiltani a gyors éttermi kaját amit a sajátoktól nem sajnálnál.
2011. márc. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem csak őt nevelem hanem a sajátomat is.A két gyereket egyformán soha nem tettem különbséget köztük.Nem akartam soha az anyja lenni .Mindent megadok nekik egyformán.De ő nagyon féltékeny és soha nem mond igazat más arcát mutatja az apjának és mást nekünk és a suliba is.Okos gyerek.
2011. márc. 13. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Persze hogy féltékeny hisz ti több időt töltötök az apjával mint ő. Ne feled 12 éves kisgyerek nem valami gonosz cselszövő nem kedvel titeket az apját meg szereti ezért viselkedik másként nem direkt.
2011. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a gyerek minden nap velünk van nem megy az anyukájához,velünk él.mi neveljük.az én fiam van többet az apukájánál heti 2-3 nap.
2011. márc. 14. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam. És nem tudom miért. Egyszerűen utálatos és gonosz voltam az anyám élettársával. Ez nem féltékenység. Lehet genetika, hogy az anya az eredeti szülővel maradjon? Nehéz. Persze később rájöttem mekkora marha voltam. Most ebben a korban van. Úgyis minden miatt lázadozni fog. Ne kényeztesd el, akkor rájön, hogy tud manipulálni. Légy ugyanolyan anyja mint az édes gyerekednek. Mást nem tudsz tenni. Ha a mostohafiaddal kedvesebb leszel, akkor a saját gyereked érez megbántást. Légy igazságos. Idővel kinövi. De miért az apával él? Mindig az anyának ítélik a gyereket. Nagyon nyomós oknak kell lennie ahhoz, hogy ne így legyen.
2015. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!