Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyek azok a dolgok amelyeket...

Melyek azok a dolgok amelyeket egy nőnek házfelújításkor csinálnia kell? A lentebbi okok már túlzott férfi elvárások?

Figyelt kérdés
Párom azt hiszi hogy én valami segédmunkás vagyok, úgy érzem még azt is elvárja tőlem hogy lapátoljam a homokot, a kavicsot, hordjam a 25kg-os téglát. Amiben tudok segítek neki, de inkább könnyebb dolgokban. (pl tavaly nyírtam a füvet, takarítottam, rendet raktam). Még is úgy érzem hogy semmibe néz. Tegnap is tett egy olyan kijelentést, hogy ő nem fog más helyett dolgozni. (vagyis másnak/másért szóval értem...) Pedig az összes munkás ember aki segít neki azok is tök ingyen csinálják, max piát kapnak. Miért ilyen velem? Már biztos nem szeret. Meg hogy tehet ilyen kijelentéseket? Ezek után biztos majd "megjön a kedvem a segítséghez" vagy biztos "szívesen lakok majd vele" úgy fogom érezni magam mint egy befogadott.
2011. márc. 12. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
77%

Én csináltam mindezeket magamtól is, amit írtál. Lapátoltam, toltam a talicskát, sőt, mikor megjött a csempe, nem volt itthon, és egyedül hordtam be. Egy doboz 13 kg volt, és volt vagy 25 doboz.. gondolhatod.


De ha elvárta volna, biztos nem csináltam volna,vagy keserű szájízzel. Ráadádul nekünk közös ez az ingatlan, fele-fele.

2011. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:

Nekünk meg nem közös az ingatlan!

És tudja nagyon jól, hogy nagyon könnyen megfázom, a mandulám már 1000X ki akarták venni de a korom miatt hát én már nem mennék bele. Szóval múltkor is segítettem neki és jól meg is fáztam és még én voltam a hibás!! Mert hogy milyen gyenge a szervezetem!! Pedig direkt segítettem akkor is bontani, ami nem egy nagy fizikai munka, csak nagyon fújta szél :S

A nehéz dolgok cipelésétől meg kb 10 perc után bedagad a csuklóm. Most tehetek én erről??


Komolyan már nem szívesen segítek neki semmmit!! Azért mert ilyen! Sőt már vagy 3x tett olyan kijelentést hogy már alig várja hogy kész legyen a háza!! Most ezek után szerintetek mit csináljak????

2011. márc. 12. 14:07
 3/69 anonim ***** válasza:
80%
1. vagyok. Őszinte leszek, én egy ilyen "férfival" biztos, hogy nem kötném össze az életemet. Később majd mi jön? Takarodj a házamból??!
2011. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem szeretne,nem veled akarná felújítani a házat,hanem kirakna,és az új csajjal...szerintem.


Az meg szerintem nem nagy elvárás,hogy segíts neki,elvégre magadért is csinálod!Én is segítettem ahol tudtam:hordtam a 40 kg-os cementet a betonkeverőhöz,ha kellett,lapátoltam,talicskáztam,gipszkartont szabtam,mértem,cserepet pakoltam,és még sorolhatnám.

Mellesleg minél többet segítesz neki,annál kevesebb piával kell kifizetni az összes többi munkás embert...

Arról nem beszélve,hogy nincs is annál nagyobb büszkeség,mikor valamivel végeztek,végignézel rajta,és közben ezt gondolod:

Igen,ebben az én két kezem munkája is benne van,az én érdemem is!!!

Még ha bele is szakadtál néha...

2011. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
85%
Hát,nem akarlak elkeseríteni,de azt gondolom,nektek inkább válni kellett volna,mint összeköltözni.De te tudod...Csináld azt,amit bírsz,a megjegyzéseit meg engedd el a füled mellett.
2011. márc. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

A mostani viselkedése eléggé kiábrándít és már neki is mondtam hogy kicsit sem érzem "magaménak" meg egy pár beszólása nagyon rosszul esett. Meg már milliószor mondtam neki hogy én szeretném berendezni, kb 1-1.5 alatt sikerülne is, de ő ezt nem tudja kivárni ő már költözni akar, ezért ő fogja berendezni. Van egy "kutyánk is" de mindig azt mondja szegénykére hogy az az ŐŐ kutyája. És kérdeztem hogy miért mondja mindig ezt? Az volt ár a válasza hogy azért, mert ő vesz neki kaját!!! De azt nem veszi figyelembe, hogy 1000x én etetem, mert ő sosem ér rá adni neki, meg hogy rengeteget foglalkozom vele (mert még kicsi).

Mindent megának tulajdonít. Hol van a "mi" kifejezés?? Lehet már nem is szeret...


Szerinted mi a jó lépés ilyenkor? Közölni vele hogy ez így úgysem fog működni, ne raboljuk egymás idejét, vagy megpróbáljak még valami mást hátha észhez tér, ha igen mit? :S

2011. márc. 12. 14:14
 7/69 anonim ***** válasza:
53%
Hát a mai világban már az is természetes dolog,ha a nő ilyen dolgokban segít a társána. De akkor kérem szépen, a társa ne balhézzon folyton, mert ugyebár a segítség fordítva is érvényes: tehát ha én nő létemre segítek neki férfi munkába, akkor tessék neki is odaállni és nekem segíteni női munkában. Ha nem akkor meg ne balhézzon folyton.
2011. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
55%

Nem leszek én se nagy segítségedre,de nálunk az ilyen munkákat én csinálom.Egyszerű,én értek hozzá,slussz passz.

Párom szokott segíteni,de nem várom el tőle.Amikor előre meg volt beszélve,hogy holnap rakjuk be az ajtót,tudta,hogy neki "csak" tartani kell,semmi mást.Nem nagyon szereti az ilyen jellegű munkákat,mert szerinte úgy is elrontaná(pedig tuti nem)

A ti esetetekben viszont nekem se esne jól,ha "ezt csináld,azt csináld" lenne velem.Szépen nyugodtan mindent.


Jövő hónapban építjük a garázst,előre mondta,hogy szívesen segít(ott kell is,mert a 6 méteres szál anyagokkal egyedül csak ügyetlenkednék)


Nálunk a felállás "munka" szempontból ennyi:házimunka:aki épp ráér,kert páromé általában,a ház befejezése rám vár.

Sokat nyom ám az is,hogy a ház az enyém,így párom nem akar bele szólni,hogy mi milyen legyen.Pedig néha jól jönne,ha mondaná,hogy ő mit szeretne.

Engem az idegesít,ha azt mondja,hogy nekem mindegy...;te pénzed stb...;na ezt nem ragozom.


Nem próbáltad vele meg beszélni ezt a dolgot?

21/L

2011. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
55%

Őszintén? Egy elkényeztetett pics@ vagy szerintem. Én sem vagyok erős fizikumú (vagyok vagy 50 kg), de a téglát, kavicsot, homokot ugyanúgy hordtam, ahogy a férjem. Ugyanúgy gletteltem a falat és nem esett le a karikagyűrű az ujjamról akkor sem, amikor konnektort cseréltem.

Pedig hidd el, nekem is nagyon sokszor ki akarták venni a mandulámat, nekem is bedagad már a csuklóm, mégsem hisztiztem, hanem megcsináltam azt amire megkértek.


A te érdeked is, hogy az a ház készen legyen. Mert gondolom oda akarsz majd költözni és gyanítom nem fog bérleti díjat kérni majd tőled a párod. De ezek után szerintem jobb társat érdemelne.

2011. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk még házasok. Én 23 vagyok, az éven végzek végre, mert higyjétek el hogy nagyon szeretnék már dolgozni menni!!
2011. márc. 12. 14:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!