Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy másként...

Mit tegyek, hogy másként tekintsen rám az anyukám?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva 17 éves leszek,és eddig nem nagyon járogattam el bulizni,barátom se volt még,és mostanában jött meg a kedvem a bulizáshoz,meg hogy ne csak itthon üljek,hanem inkább a barátokkal legyek.Beszélgettem erről anyával,és iszonyúan zavar,hogy ő úgy tekint rám,mint aki világ életében sehol nem volt,nem tud semmit se az életről,meg a pasikról etc.Lehet hogy nincs még nagy tapasztalatom,de attól nem kéne még így kezelni.Bulizni meg elengedne,de nagyon furán kezeli ezt a helyzetet,nem tudom elmagyarázni,de olyan fura az egész,és nagyon zavar.Szeretném ha máshogy tekintene rám,hisz nemsokára már felnőtt leszek,persze neki mindig is a gyereke maradok.

Remélem értitek mire gondolok.

16/L


2011. márc. 13. 10:31
 1/7 A kérdező kommentje:

*A felnőttséget korilag értettem,még mielőtt valakinek szemet szúrna

:)

2011. márc. 13. 10:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, csak én fiú vagyok.. :P


16/F

2011. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mást nem nagyon tudsz azon kívül csinálni, mint hogy leülsz vele, és elmondod neki ugyanezeket. Ha nem mondod, nem fogja tudni, mi bajod, valószínűleg ő sem kezeli könnyen ezt az egész helyzetet, hogy a lánya "így megnőtt" és megváltozott. És persze, ha felnőttnek érzed magad, akkor viselkedj is felelőségteljesen. :)
2011. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze az, hogy aki betölti a 18. életévét, az még nem felnőtt. Ahhoz még sokat kell tapasztalni, hogy másként lásd a dolgokat. Te még keveset tapasztaltál, és anyukád természetesen félt, mert ez a világ már nem az a világ, amiben ő élt fiatalként.

Az, hogy magazinokat olvasol, meg beszélgetsz a barátnőiddel a pasikról, még nem jelenti azt, hogy tudsz is valamit a világról és a pasikról. Az, amit mástól hallasz, az édeskevés. A magazinokban olvasott dolgoknak több, mint fele pedig hülyeség, és manipuláció.

Sokkal könnyebb "elromolni" egy fiatalnak, és ő csak félt téged. Ha a fontos dolgokat elmondod neki, úgy jobban meg tud védeni téged, mert látja, hogy mikor mész rossz felé. Lehet, hogy fura neki ez a hirtelen váltás, hogy eddig nem mentél sehova, most meg hirtelen mennél.

2011. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Igen,tudom hogy szinte még semmi tapasztalatom sincsen,de azért nem vagyok egy elveszett gyerek,feltalálom magam érdekes szituációkban is szerencsére.Tini magazinokat még régebben olvastam,és tényleg ha nem is az egész,de a fele teljesen hülyeség.

Egyébként anyukám tudja rólam milyen vagyok,ő ismer a legjobban,éppen ezért megbízhat bennem,akkor is ha olyan a mai világ,amilyen.Remélem idővel megváltozik a nézete.

2011. márc. 13. 11:23
 6/7 SzilKa ***** válasza:

Az Anyukák már csak ilyenek, Te is ilyen leszel majd a gyerekeddel.

Én 33 éves vagyok, mégis sokszor félt az Anyukám. :)

2011. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy hagyja hogy megismerd milyen az elet, (persze termeszetes hogy nagyon felt)mert minenki a hibaibol tanul, es szep lassacskan megtutdod mi a jo, rossz.
2011. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!