Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondoskodóbbak a vendége...

Miért gondoskodóbbak a vendégekkel a férjek, mint a feleségek? (kifejtem lent)

Figyelt kérdés
azt vettem észre, h ha egy családhoz megyek vendégségbe, akkor az apukák sokkal jobban törik magukat, h nekem mindenem meglegyen. Szó sincs arról, h az anyukák ne lennének kedvesek, de az apukák valahogy mások. Bérletet szereznek, ha külföldi családot látogatok, akkor szótárt vesznek ki nekem, kijönnek elém stb. A saját családomban is megfigyeltem, h valahogy az apukám az, aki megpróbál a vendégek kedvében járni, sokszor értelmetlenül nagy áldozatokkal, míg az anyukám ésszerű keretek közt marad. Mi lehet az oka?
2011. márc. 13. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez pont fordítva van.
2011. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 napietus ***** válasza:
100%
nálunk is inkább én udvarlom körül a vendégeket. férjem házigazdai feladata csak az italtöltögetés szokott lenni.
2011. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Valami lehet ebben, hisz a vendéglátósok közt is a férfiak valahogy kedvesebbek.

Nemhiába több a férfi pizzafutár és felszolgáló stb. :-)

2011. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
érdekes, én ezt pont fordítva tapasztalom
2011. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos feleseg kiadja apukanak a munkat, hogy nezzen a vendeg utan. Repterre kimenes, stb, anyanak biztos ott vannak gyerekek, ezert ferfi megy ki eled. Kulfoldon normalis dolog az ilyen. Kulfoldon nincs annyira iszabva, hgy kinek mi a munkaja, mint itthon. Altalaban csinalja aki tudja, akinek ideje van.
2011. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk otthon anyám volt a fő vendéglátó, a kertben meg apám (pl. bográcsgulyás).
2011. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak úgy tünik h gondoskosobbak.Lehet h m,egkérdezik h mit kérsz inni meg hasonlok,de ne aggodj a konyhába az asszony késziti össze a dolgokat.Ha megvan minden ami elözetesen oda lett készitve akkor már könnyü ugrálni.Én sehol nem tapasztaltam ezt h a pasi figyelmesebb.
2011. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez szinte mindig fordítva van. Én úgy vettem észre, hogy a nők ugrálnak a vendégekhez a férfiak meg csak elterülnek.
2011. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is fordítva van, pároméknál is. Pároméknál ráadásul az apa semmit nem tesz meg, de akkor se, ha nincsenek vendégek, kinyalatja a seggét, mert a háztartás, etc. női munka...
2011. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hazahozni a vendéget, és szórakoztatni az nálunk is a férfi feladatai közé tartozik, merthát furán venné ki magát, ha én főzés közben futkosnék a szobáb prézlis kézzel vicceket mesélni :DDD

Amíg párom figyel rájuk, addíg én főzök, tálalok, rendbeteszem a konyhát, hogy már csak le kelljen ülni.

Szóval ez csak a látszat :)

2011. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!