Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elfogadni, ha...

Miért nem tudom elfogadni, ha megkínálnak valamiből, vagy ha meghívnak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Ha megkínál valaki egy zacskó akármiből, egyszerűen mindig azt mondom, h kösz nem, mert azt gondolom gáz lenne ha vennék, mert milyen már, h megeszem a kajáját. A pénz kérdést eleve utálom, és azt is, ha vki meghív valamire(kivéve ha randin), nehéz elfogadnom. Pedig én is meg szoktam kínálni másokat, meg meghívni, ha épp megtehetem. utálom felhozni a témát. Ma pl egy családnál vagyok vendégségben és elmentünk együtt étterembe. Ők fizettek, és utána képtelen voltam odamenni hozzájuk, h felajánljam, h kifizetem a részem, mert félek, h azt mondják,á meghívunk, és akkor tök kínosan érzem magam. Így meg tudom h még gázabb, h alapnak veszem h kifizették és oda kéne mennem, de iszonyú nehezemre esik. Nem is tudom, h elfogadhatom-e, nem "élősködés"-e!?...
2011. márc. 13. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Amikor fizetnek, akkor kellene jelezned, hogy fizetni szeretnéd a saját részed.

És a helyzettől függően elfogadni, ha meghívnak, vagy jelezni, hogy mindenképpen szeretnél te fizetni. Utólag ezen már kár aggódni.

2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
77%
velem is ugyanez van.....:S
2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
akkor most már se szó se beszéd fogadjam el h kifizették helyettem?
2011. márc. 13. 19:00
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem élősködés, mert ha megkínál,akkor azt azért teszi, mert megszeretné osztani veled a kajáját, vagy bármiét.
2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Első vagyok: általánosságban mondtam. Ill. meg tudod tenni, hogy következő alkalommal te fizetsz, viszonzod a kedvességet.


De most, ha még ott vagy náluk, inkább kérdezz rá, minthogy folyamatosan csak aggódj :) És ha vendégségben vagy, ki tudja, mikor lenne lehetőséged viszonozni.

2011. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Én is ilyen vagyok. Kerestem az okait. Olyanokra emlékszem, hogy csúfoltak olyannal kiskoromban, hogy megeszem mások kajáját, azért vagyok kövér. Egyébként soha nem nyúltam máséhoz, szóval nem igaz. A kevés önbecsülés miatt is voltam/vagyok ilyen, hogy nem fogadok el semmit.

Szerintem ezért lehet, no meg a túlzott megfelelési vágy miatt is.

22L

2011. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom segítség kérésben is ilyen vagy,még akkor is hárítasz ha pedig tényleg szükséged van rá.

Kis korodban nem csúfoltak valamivel? Vagy nem estél nagyot a lóról az utóbbi időben,ilyesmi? És úgy érzed nem érdemled meg,hogy mások jók legyenek hozzád? Nem tudod elfogadni hogy valaki feltétel nélkül jó hozzád.

Ha igazából igent akarsz mondani,mondj igent. És fogadd el a csokit,cukrot,kaját akármit. Szerintem inkább arról van szó,hogy megszoktad hogy nem-t mondasz.

Gondold végig,te szívesen kínálsz meg valakit csak úgy,mért ne lehetne hogy más is így tesz veled?

2011. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hú. hát nem hiszem el, hogy végre egy "sorstárs". Eddig meg sem tudtam fogalmazni igazából, hogy mire gondolok, de amúgy tényleg erre...

Velem egyszer (legelső alkalommal a pároméknál) esett meg egy családi ebédnél, hogy mindenféle italt visszautasítottam, erre a párom apukája kiküldött a konyhába csapvizet inni:-S hát égtem mint a rongy...



Aztán az utóbbi dologra gondolva, a nyári vakációm jutott eszembe. A páromék meghívtak nyaralni, alap volt, MINDENT ők fizettek. Szállásom, kajám, sokszor még a fagyit is akarták.

Amikor együtt mentünk étterembe enni, bár volt nálam pénz mindig sosem ajánlottam fel, hogy kifizetem a részemet, mert nagyon égőnek találtam, hogy mit szól a párom apukája, hogy "jó hogy nem fizetem ki a részemet"...meg féltem, hogy ott letol, hogy majd ő állja. Egyszer fizettem a kajámat, és azt két napig hallgattam, hogy ők akarták:-S ha erre gondolok még most is bogra fut a gyomrom.


Igazából nem tudom erre mi a megoldás, sokat gondoltam erre utólag is, de nem találtam semmi használhatót...

20-L

2011. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19:25 a párod apja éghetett volna, nem te! Milyen hozzáállás már, ha nem kész italt, nem kész és kész.
2011. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Nem kell szarozni. Azért kínál meg, mert meg akarja osztani veled. Ha zavarná, hogy veszel belőle, nem kínálna meg. Bátran markolj a zacskóba! :D ;)
2011. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!