Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha elhívnak, meghívnak valahov...

Ha elhívnak, meghívnak valahová (pl. barátok, ismerősök, stb), de nincs kedved menni, akkor mit szoktál mondani? Megmondod az igazat vagy füllentesz valamit?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 23:37
 1/6 ava87 ***** válasza:
69%
Ráfogom arra, hogy nincs kire bízni a gyereket :) Ez mondjuk akár igaz is lehetne, csak ilyenkor meg sem kérdezem a férjem vagy anyukámat, hogy mi legyen.
2011. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy etikus, hogy havernak, barátnak, ismerősnek nem füllentesz ilyennel kapcsolatban. Ha nem akarsz menni, akkor közöld vele, meg fogja érteni... bár attól is függ, hogy miről van szó :D

Mondjuk hogy őszinte legyek, én személy szerint a következőt teszem: kisebb eseményekre, amikre nincs kedvem elmenni, akkor őszinte és egyenes választ adok, de ha valami komolyabbról van szó (pl. ilyen 1 hetes meghívások a koleszos haveroknál, akik az ország másik végében laknak), akkor meggondolom, hogy nem-e éppen akkor kell-e melóznom.

Ez most ilyen elrettentő példa volt, de azért remélem segített valamennyit :D

2011. júl. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor megmondom , hogy nem vagyok jó lelkiállapotban valami miatt és nincs jó kedvem,( elmondom mi történt velem) ha igazán jó ismerős, akkor megérti.

Ha esetleg olyan hív meg, aki "nem számít" annak meg nem mondom kerek perec, hogy nincs kedvem veletek lenni, mint a legutóbbi tanfolyami "ismerősöm" győzködött, hogy menjek el "osztálytalálkozóra" ( két hónapos tanfolyam után)megmondtam, hogy már nem tartozom közéjük, Ők ugyanis ugyan annál a cégnél maradtak, (MÁV) ahol a tanfolyamot elvégeztük. ( Én meg örülök, ha nem látom Őket, mert nem akarom, hogy bármi erre a szörnyű két-három hónapra emlékeztessen, életem legrosszabb döntése volt, hogy a MÁV-hoz jelentkeztem személyi-pénztárosnak. ilyen sötét, szedett-vedett bandával, még életemben nem találkoztam, főleg konkrétan azokkal az emberekkel, akikkel együtt dolgoztam, és főleg az alkoholista idegbeteg főnöknőmmel. Egy hónapig bírtam, ott dolgozni. Isten őrizz, dehogy megyek ezek közé többé(!)

2011. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
annak meg, meg* mondom kerek perec
2011. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valami kegyes kis füllentés, ha nagyon nem akarom megbántani az illetőt (mert mondjuk tudom, milyen örömmel szervezi a bulit).


Ha lényegtelen, akkor "nincs kedvem" és kész.

2011. júl. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában én is az ismerős "minőségétől" függően szoktam válaszolni. Ha nem közeli ismerősöm, jóbarátom, viszont tudom, hogy írtó erőszakos, annak azt mondom, hogy sajnos más programom van. Viszont, akiket szeretek, annak biztos megmondom, hogy nincs kedvem.


Viszont első válaszoló, ez nem szép, ha mindenkinél a gyerekre fogod.:( Nekem volt egy "barátnőm", akinek több húzása után ez tette be a kaput. Elkezdtünk bulit szervezni, még nagyon lelkes volt, azt mondta babysittert intéz. Hét közepén (direkt rákérdeztem) még mindig meg volt oldva, előző nap, meg következetlenül azt hazudta, "hát anyja nem ér rá, és hó végén nincs pénz babysitterre..", - érdekes, eddig úgy tűnt, már elintézte.. - végül még hozzám vágott egy rendkívűl magvas, elgondolkodtató mondatot: "sajnos gyerekkel ilyen a programszervezés". Az biztos.. és aki egy hazug szemétláda az gyerekkel is az marad.

Legalább, ha azt kamázza, hogy váratlanul rosszul van a gyerek, még sajnáltam is volna..

2011. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!