Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki csak 25-26 évesen...

Ha valaki csak 25-26 évesen végez az egyetemmel, az miről, , késik le" az életben? ://

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most írtuk ugye a felvételit 2 hónapja, és azóta az eredmények megvannak meg minden. Elég jó felvételit írtam, és nyelveket szeretnék tanulni főként. Konkrét szakma nem érdekel, meg elég esetlen vagyok pl. ahhoz, hogy egy építőipari szakiskolába járjak, és mondjuk kőművesnek/ácsnak tanuljak. Ezek a dolgok (meg a műszaki dolgok többsége) nem is nagyon érdekelnek, csak hát ezek ugye adnak szakmát...


Szóval mivel nyelveket szeretnék tanulni, inkább a gimik felé hajlok.

A gimibe ahova fix hogy felvennének ott 4 éves a képzés, és van olyan szinten a nyelvoktatás, hogy angolból és németből is felsőfokút szerezzek. Ergo mivel évvesztes vagyok 19 évesen végeznék a gimivel, és akkor ha egyetemre mennék azzal is végeznék mondjuk 23 éves koromra, ha minden jól menne.


A másik ami szóbajöhet: kéttannyelvvű idegenforgalmi szakközép. Ez 5 éves, és 10.től németül tanulnánk a törit meg még pár tantárgyat. Itt a német felsőfokú garantált, az angolt is lerakhatod mert azt is intenzíven tanulnánk, meg szakmai alapozást is vennénk idegenforgalomból, de szakmát nem adna.

Viszont mivel évvesztes vagyok, ezzel csak 20 évesen végeznék... :/

És akkor ha 20 évesen egyetemre megyek, akkor azzal 24-25 éves koromban végzek csak, és akkor még nincs szakmai gyakorlatom...

Anyukám az IFO-s szakközepet támogatja inkább, neki az jobban tetszik, sok dolog miatt.


De én nem tudom, nekem olyan furcsának tűnik az, hogy csak 25 évesen végzek az egyetemmel és akkor még nem dolgoztam semmit a szakmámban (ami fogalmam sincs mi lesz még). Szakiskolába meg nem szeretnék menni, mert az nem nekem való...


De a konkrét kérdés igazából az, amit kiírtam. Ti mit gondoltok erről az egészről...?:/

Köszi előre, 14/F.


2011. márc. 15. 12:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, ha kicsit hosszú lett, csak igyekeztem mindent leírni ami lényeges lehet. És a moderátorokat megkérem hogy ne helyezzék át az oktatásos témába, mert a dolgokat csak azért részleteztem, hogy ne legyenek félreértések. Köszönöm!
2011. márc. 15. 12:26
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kéttannyelvű gimibe járok(angol),ugyanúgy mint te 20évesen fogok érettségizni. Nem érzem úgy,hogy bármiről is "le fogok késni",nem 10 évekről van szó azért:)


16L

2011. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradsz le semmiről. :) Ha meg nagyon zavar az "idő", akkor gimi után levelezőn is csinálhatod az egyetemet, és akkor közben dolgozhatsz, igaz csak érettségivel. Úgyhogy ezt meg lehet oldani, abba a suliba menj, amelyik jobban tetszik.
2011. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az a plusz egy év semmit nem számít, viszont sokkal értékesebb tudást fogsz kapni érte, a tulajdonképpen garantált nyelvvizsgákat.


Van aki 30 felett kezd egyetemre járni, az se késett le semmiről...

2011. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

első vagyok OFF

szerintem a kéttannyelvűt válaszd,nagyon megéri:)

2011. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

én azt tudom mondani,hogy 28 vagyok ..most kezdem körülbelül kapizsgálni,hogy mi az amivel végülis foglalkozni szeretnék egész életemben....jövőre jelentkezek főiskolára, tehát kb 33-34 leszek mire végzek,de ez kicsit sem zavar,örülök,hogy végre tudom mit akarok. 22éves koromig szakmákat tanultam,konkrétan 3at..de nem szeretem őket :/ aztán külföldre jöttem dolgozni azóta is itt vagyok, nulláról kellett kezdenem ,mert nem nagyon tanultunk szakközépben nyelveket...

ami tuti,hogy semmit nem vesztesz vele,ha 1-2 évvel később végzel a fősulival!! a helyedben a kéttannyelvű sulit választanám. bár a másik változatnál sem hanyagolnád el a nyelvtanulást..ez jó dolgog! de ha ezt a sulit elvégzed,nagy eséllyel bejuthatnál egy külföldi egyetemre,főiskolára :)én is hosszú voltam, bocsi :)

bárhogy döntesz is, sok sikert kívánok!

2011. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Most kicsit biztosabb vagyok magamban. :) Igazából a kéttannyelvű jobb lenne szerintem, mert ott ugye szakmai alapozás, meg angolból is németből is felsőfokú, és a németet minden nap használnánk, szóval szerintem kicsit ,,gyakorlatiasabban" beszélném, mivel a mindennapi használatához lennék szokva.

Hát ha tényleg nem számít az az 1 év, akkor ezt választom... Csak én mindig előre szeretek megtervezni mindent, soha nem a jelennek élek... :D

Köszi még egyszer!:)

2011. márc. 15. 12:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok, érettségivel és 3 szakmával rendelkezem, és elég sok helyen dolgoztam már, úgyhogy elég jól átlátom, nem akarom életem végéig ezt csinálni, amit most (üzleti-gazdasági irány).. Úgyhogy idén elkezdtem egy természettudományi szakot, jövőre pedig hozzáveszek még egy informatikait is (a kettő szervesen kapcsolódik). Középfokon beszélek angolul, ezt még szeretném feltornázni erősebbre, esetleg egy újabb nyelvet is megtanulni, és 30 éves koromra megállíthatatlan leszek!:)

Mindenképp jó ötlet nyelveket tanulni, mert nagyon sokoldalúan felhasználható, és ne aggódj, ezekkel suli mellett is fogsz mindig munkát találni. Szerintem ha 25 évesen végzel, az még nagyon-nagyon rendben van. Én sajnos jóval később fogok, de jó esetben azért teszem, hogy a következő 40 évemet boldogabban élhessem le..

Szerintem bármelyik sulit választhatod, mindkettő jó ötlet, utána úgyis ráérsz még eldönteni, milyen irányba szeretnél tovább tanulni. Javaslom a nyelvszakokat, természettudományt, műszakit, informatikait. Idegenforgalmi szakmával elég sokan vannak a piacon, 10 év múlva pedig még többen lesznek talán..

Ezeken az irányokon belül egyébként nagyon széles a választék, biztos találsz olyat, amit szívesen csinálnál!

Sok sikert, és ne aggódj azon, mi lesz 10 év múlva! Minden rendben lesz:)

2011. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, én 22 évesen jöttem rá, vagy inkább szántam rá magam a döntésre, hogy azt tanuljam, amivel majd egész életemben foglalkozni akarok, így 23 évesen kezdtem az egyetemet. 7 féléves a képzés, majdnem 27 leszek, mire végzek. Nem érzem problémának. Ráadásul amikor elkezdtem az egyetemet, már 3 éves volt a fiam :) Nekem ez tetszik is így, hiszen ő már iskolás lesz, mire elkezdek dolgozni, nem lesz az, ami sok anyának probléma, hogy 2-3 éves gyerek megy bölcsibe/oviba, sokat beteg, sokat hiányoznak a munkahelyről, mert mi ezeken már nagyjából túl is vagyunk.

Nem bánom, hogy 24 évesen még tanulok (mondjuk én korábban dolgoztam azért), még csak nem is én vagyok a legidősebb nálunk.

2011. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha mellette nem dolgozol és nappalira jársz egy csomó évnyi munkaviszonytól esel el... nekem addigra már 5-5 évem lesz.
2011. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!