Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van törvényi jogom anyám...

Van törvényi jogom anyám házában élni?

Figyelt kérdés
18éves elmúltam.És az lenne a kérdés hogy csak szokásjog hogy az ember egy ideig az anyjával él vagy van erre törvény által adott joga az embernek.Köszi.
2011. márc. 15. 12:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem jog, hanem a családi kötelék az, ha akár élete végéig együtt él a gyerek a szülővel. Elvileg egy felnőttnek már magáról kell gondoskodnia.Ahol jogokról lesz szó, ott már baj van a családdal.
2011. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan úgy van ahogy az első írta.Ha a szülő és gyermeke jó kapcsolatban él,akkor mint CSALÁD élhetnek akár életük végéig is együtt..De nincs semmi jog hogy ki meddig és hol élhet..Tényleg szomorú ha valaki már jogokról dumál..
2011. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a nevén van a ház? Van haszonélvezeti jogod?
2011. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

ha jól tudom, hogyha továbbtanulsz felsőoktatásban, akkor egy ideig még kapnak utánad családi pótlékot... szerintem ha kapnak akkor illik még egy ideig eltartani a szerencsétlen gyereket. Ha meg ki akarnak tenni de felsőoktatásban vagy vagy leszel akkor kérheted hogy a családi pótlékot te magad kapd meg, illetve kérheted a kollégiumba való felvételedet ( előny ilyen esetekben a helyzeted) illetve szoc segélyt a hallgatói önkormányzatnál. de ez az eset csak akkor áll fent ha tovább tanulsz...


Ha nem akkor marad a meló és az albérlet (amúgy nem olyan rossz mint ahogy sokan azt képzelik)

2011. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a kérdésre válaszoljatok.köszi
2011. márc. 15. 13:11
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

második vagyok:

Én a kérdésedre válaszoltam,de lehet tömören is mondani.

- Nincs szokásjog (emberre válogatja)

Törvény által adott joga a következőképpen lehet

-A gyereknek tulajdonrésze van a lakáson/házon

-a gyerek haszonélvezeti jogokkal rendelkezik

- a ház/lakás teljes része a gyerek tulajdona

2011. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

OFF

"ha jól tudom, hogyha továbbtanulsz felsőoktatásban, akkor egy ideig még kapnak utánad családi pótlékot... "

Nem jól tudod, csak a közoktatásban van CSP.

ON

2011. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7%
És szerinted mi a különbség a köz- és a felsőoktatás között, te nagyon okos?!
2011. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Közoktatásba tartoznak a középiskolák, így ha oda jár a gyerek 5-6. évre, akkor jár utána még csp. A felsőoktatás pedig a főiskolát, egyetemet jelenti.
2011. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Trv-i jogod 18 éven felül nincs, csak abban az esetben, ha a ház valamely hányada a neveden van.
2011. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!