Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam okosan?

Majjan kérdése:

Hogyan csináljam okosan?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves lány vagyok és a szüleim nem egy engedékeny emberek, én viszont folyton csak mennék. A párommal sajnos csak heti 1-szer tudunk találkozni hétvégén. Én szeretnék egész nap vele lenni, de a szüleim 5 órától is kibuktak. Sok haverom hívott már disco-ba, Balcsira, sátorozni, ott aludni, de nekem mindig több napba és rengeteg erőfeszítésembe kerül h kicsikarjak belőlük valamennyi kimenőt, és mivel nem nagyon engednek el, páran már nem is hívnak sehova. Szerintem nem viszonyulok úgy hozzájuk (tanulok rendesen, házimunkákat elvégzem, stb..) h ne lehetne kicsit több szabadságom. Barátokkal terveztünk egy balatoni kiruccanást nyárra, de már előre tudom h úgyse fognak elengedni, pedig nagyon szeretnék elmenni, viszont nem tudom h miért nem bíznak meg bennem, mert nincs rá okuk.
2011. márc. 15. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem benned nem bíznak,hanem a többiekben. Nem tudják, hogy ők milyenek, óvatosan vezetnek-e vagy 120-al repesztenek. Diszkóba én nem engedném el a gyerekemet, olyan porok meg mit'én mik vannak, hogy észre se veszed és hull vagy. Ráérsz még bulizni ha 20 éves leszel. Én is 17 vagyok, mégse megyek sehova. :)
2011. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*hulla
2011. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyon nehéz mit mondani, mert gondolom már próbálkoztál mindenhogy, és mi nem tudunk beszélni velük. Ha mondjuk egyetemista leszel és vidéki vagy menj kollégiumba. Nincs jobb ötletem, mert ezek a vaskalapos szülők szerintem még 20 éves korodban is kontroll alatt fognak tartani, ami egyáltalán nem jó. Nem tanulsz önállóságot és még sorolhatnám. Azért próbáld meg meggyőzni őket
2011. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szüleid csak féltenek mert manapság nagyon sok durva dolog történik, én szüleim mindenhova elengednek mert megbízható vagyok, szerintem a szüleidnek meg kellene érteniük hogy nem vagy már kisgyerek és nem ártana ha kicsit önállóan elmennél a haverjaidal sátorozni vagy kicsit beszélgetni valami jó helyre, ha van 1 barátod aki vigyáz rád akkor nincs mitől félniük, valahogy győzd meg őket erről, és soha ne menj bele semmi butaságba mert akkor megbíznak benned és többször is elengednek.
2011. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bettineni ***** válasza:
Nekem is szigoruak voltak a szüleim, 17 evesen engem is ovtak a kedvesemtöl, apam attol is kiborult, ha a fiuval az agyamon ültünk. Most hogy kislanyom lesz nemsokara, kezdem megerteni, miert volt ez igy. A parom mar most aggodik, mi lesz, ha udvarolni kezdenek a lanyanak. Pedig mi is fiatalok vagyunk meg, de mar most hasonloan erzünk, mint a sajat szüleink annakidejen. Ha jo kislany vagy azert, ha rossz kislany vagy azert nem engednek. A szüleiden nem fogsz tudni valtoztatni, ki kell harcolnod, hogy elengedjenek. En harcoltam, kimondtam, hogy ne aggodjatok nem leszek terhes, nem iszom alkoholt, egeszsegben visszajövök, es akkor is megyek, ha nem engedtek! Jo kis balhes dolog ez, de ha ennyire szigoruak, nincs mas valasztas. Kerdezd meg, mitöl felnek, es igerj meg mindent, aztan persze tartsd is be!
2011. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
épp ez az...h mindig időbe hazaértem, oda mentem ahova mondtam, azokkal akikkel mondtam, stb..és mégis...vmi tipp nincs?
2011. márc. 15. 13:17
 7/12 bettineni ***** válasza:
Lehet, hogy nem ismerik a barataidat? Van lehetöseg, hogy rendeznetek valami kerti partyt, ahol a szüleid is ott lennenek? Ha tenyleg a barataid, akkor megteszik erted, hogy bemutatkoznak a szüleidnek.
2011. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ráérsz még bulizni ha 20 éves leszel. Én is 17 vagyok, mégse megyek sehova. :)"


Röhej amit írsz. Én is azért tartok ott 21 évesen, hogy nincsenek barátaim, nincs kivel eljárni, nincs barátnőm, mert soha nem mehettem sehova. Mindig hívtak, nekem meg otthon kellett ülnöm és végül már senki nem akart foglalkozni se velem, mert azt hitték, hogy annyira visszahúzódó vagyok.

21/F

2011. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

LÁZADJ!


Ez a te dolgod, tessék a sarkadra állni és megmondani kerek perec, hogy te jól teljesítesz a suliban, megcsinálod a házimunkát, akkor adjanak cserébe egy kis szabadságot, mert megfulladsz. Vagy sztrájkolni fogsz :) No persze ezt a sztrájkolást azért elnevetheted, de a lényeg hogy átmenjen nekik...

2011. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ezzel egyetértek :D csak az a gond h faterom sokkal szigorúbb...anyum jobban elenged, mint apum...meg azzal tudnak a falra küldeni, amikor anyámtol elkéredszkedek, és elküld apámhoz, aki totál nem érti meg a dolgokat, és még téphetem a számat vagy fél órát...
2011. márc. 15. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!