Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy csináljam? Hogy oldjam...

Hogy csináljam? Hogy oldjam meg, hogy ne tudjon így manipulálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A lényeg ott kezdődik, hogy lelkileg elég manipulálható vagyok. Azt vettem észre, hogy ezzel mostanság a párom, családom vissza él. pl: "Eddig olyan kedves voltál, most mi történt veled"...vagy megsértődnek, mert tudják, hogy a jó szívem úgyis enged és felhívom utána megyek stb...Szavakkal nagyon tudnak a lelkemre hatni. Szeretnék ezen változtatni. Tudtok nekem tanácsot adni ebben? Előre is köszönöm


22/N


2011. szept. 13. 23:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el a Mennyei profeciat, es a hozza tartozo utmutatokat, es alkalmazd!;)

35N

2011. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mindig én legyek aki türelmes, aranyos, vár, és megértő.
2011. szept. 14. 00:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felemelnéd a kagylót, jusson eszedbe, hogy csak manipulálnak, kihasználnak, ha nem is szándékosan gonoszságból. Nem áll meg az élet, ha kicsit kimaradsz a családi problémákból. Találj valami elfoglaltságot, amire hivatkozva kicsit kivonhatod magad a forgalomból. Vagy az is lehet, hogy nem is várják el tőled azokat a dolgokat, csak te mindent magadra veszel. Konkrét példát tudsz írni esetleg?
2011. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mostanság főleg a párom: "Eddig olyan türelmes voltál" Ha megkérdezem, hogy mikor találkozunk, mert 2 napja nem láttam akkor jön a "Ne legyél önző, tudod ha van időm megyek"

"Szerinted én nem szeretnék veled lenni, jó kedvembe csinálom" stb-stb...lehet naiv vagyok, de bűntudatot ébreszt bennem. :(

2011. szept. 14. 00:13
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát ebből a példából annyit tudok kihámozni, hogy kicsit türelmetlen volt veled a párod, amikor felhívtad, hogy hiányzik. Talán csak rossz passzban volt, nem jókor hívtad, bár nem tudom, mi az, ami miatt nem talizhattok többet. Ne vedd úgy a szívedre. Foglald el magad, hagyj neki egy kis teret, hadd hiányozz neki egy kicsit, most hadd keressen ő.
2011. szept. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez 1-1 példa volt ami most az eszembe jutott, de ha nem vagyok kedves vagy a nem tetszésemet fűzöm hozzá valamihez, máris jön a bűntudat keltés...
2011. szept. 14. 00:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Aha, értem. Én sem szeretem, ha nekem kell fülem-farkam behúzni, csak mert vki. másnak rossz a kedve. Húzza be ő, és ha kiduzzogta magát, akkor tárgyalhatunk.

A bűntudatkeltés csak akkor működik, ha te azt magadra veszed, és elhiszed, hogy undok vagy és önző, csak mert valaki azt mondja neked. Én ilyenkor felveszem a fapofát, és egyszerűen leperegnek az ilyen szurka-piszkák. Ha tudod, hogy a másiknak nincs igaza, akkor nincs miért rosszul érezni, hibáztatni magad. És ha a párodat irritálja, ha keresed, azt sem ártana tisztázni vele.

2011. szept. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez 1-1 példa volt ami most az eszembe jutott, de ha nem vagyok kedves vagy a nem tetszésemet fűzöm hozzá valamihez, máris jön a bűntudat keltés...


Alárendelt vagy akapcsolatodban?Boldog párkapcsolat ez?Jó a szex?Miétrt hagyod magad manipulálni?

2011. szept. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Dale Carnegie - Sikerkalauz 2.


Én ebből a könyvből tanultam meg kezelni a hasonló helyzeteket.

2011. szept. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Konkrétan mondd a szemükbe, hogy ne zsaroljanak érzelmileg, mert erről van szó, hanem mondják meg, hogy mit akarnak
2011. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!