Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg több joga van mint nekem?

Tényleg több joga van mint nekem?

Figyelt kérdés

Apám meghalt és megörököltem a lakás felét,anyámé a másik fele,meg haszonélvező.

Én elköltöztem otthonról,mert nem jöttünk ki anyámmal,de most nincs se melóm,a tartalékaim lassan elfogynak,és haza akarok költözni,de anyám nem engedi. Azt mondja neki több joga van ott lenni mint nekem,és ha annyira kellene a lakás el se mentem volna. Hogyan tudnám érvényesíteni a jogaimat? Elvégre fél lakás az enyém


2011. márc. 15. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog.


Nincs elég hely ott kettőtöknek? mekkora a lakás?

2011. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

hely lenne,de nem enged haza költözni

azt mondja ha egyszer már elmentem ne menjek vissza.

2011. márc. 15. 14:09
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
A haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdon jog. Valahogy egyezz meg anyukáddal.
2011. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

Egyszerűen haza mész. Minden jogod megvan hozzá.

Ha nem enged be kérj rendőri segítséget,

2011. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
A tulajdonos csak akkor használhatja a lakást ha azt neki a haszonélvező megengedi. Tehát vagy megoldod a közted és anyukád között levő konfliktust, vagy más lakás megoldás után nézel.
2011. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
23%
Jogilag sajnos neki van igaza. A haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. A haszonélvező dönthet arról, hogy ki lakik a lakásban, kiadhatja, stb. Egyedül az eladásban nem dönthet egyedül, csak a tulajdonos hozzájárulásával teheti meg. Minden más, az ingatlannal kapcsolatos ügyben ő dönt.
2011. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
bocs a haszonélvezetet nem láttam. valóban az erősebb. tehát egyezz meg vele valahogyan.
2011. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
27%

Ha 18 éves még nem vagy, illetve még nappalin tanulsz, akkor tartási kötelezettsége van. Ez független az ingatlannal kapcsolatos dolgoktól, ezen az úton el lehet indulni.

Ha 18 elmúltál és nem tanulsz nappalin, akkor sajnos jogilag nem tudsz lépni.

2011. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

nem tanulok már,dolgozom. vagyis dolgoztam. Elbocsátottak kb 2 hónapja. A tartalékaim vészesen fogynak,nem tudom sokáig az albérletet sem fizetni.

Anyámmal nem tudok megegyezni,már egy hónapja könyörgök neki h hadd mehessek haza,de hajthatatlan.


Tényleg semmit nem tehetek?

2011. márc. 15. 14:15
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Ebben az esetben JOGILAG sajnos nem. Nem kötelezhető anyád jogi értelemben semmire.

Ha vele nem tudsz dűlőre jutni, akkor sajnos nélküle kell.

Bár, ha ilyen ellenséges és az se érdekli, hogy nem tudsz megélni, biztos jó ötlet egy fedél alatt élni vele? Gondolom akkor se lenne kedvesebb...

2011. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!