Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan kell felvilágo...

Mikor és hogyan kell felvilágosítani egy kislányt a menstruációról?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én egyiknél sem csináltam "felvilágosítást" Élnek a családban, kérdeznek. kérdezik a különbséget fiú és lány között,hogyan lesz a baba. Már 5-6 évesen tudták mire van a tampon, mi a menstruáció, nagyjából hogy hogyan lesz a baba és hogy születik. Természetes volt nekik.
2011. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Hát a mai kislányokat elég korán lehet, akár 10-11 éves korban.

Egyszerűen el kell mondani, hogy minden hónapban megérik egy petesejtje, ami majd vérzés kíséretében távozik belőle. Betét kell majd használnia .

Általában akkor várható az elő menzesz megjelenése, amikor elkezd formásodni, nőiesedni.

2011. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 11-12 éves voltam mikor megvilágosodtam az anyukám által.


Annyit mondott, hogy hamarosan számíthatok arra hogy vérezni fogok ott lent. Ne ijedjek meg, de szóljak neki róla. Aztán annyit mondott még, hogy ez azért van, hogy a nők gyereket tudjanak szülni, anyukák lehessenek.


mondjuk én már nagyjából sejtettem, hogy mi van, szóval elég cikinek éreztem ezt a beszélgetést. Kb ennyivel lerendeztem, és más témára váltottam :D

2011. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érzed rajta, hogy megérett-e már rá. De ne azt csináld, mint anyukám, akihez mentem ki amikor először megjött és teljesen kétségbe voltam esve, aztán erre mondta, hogy ennek örülni kell.. én meg csak néztem, hogy mi a jó ebben? :D
2011. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked első, mert amellett hogy nekem egy nagyon modern anyukám van és mindent megkérdezhettem tőle; volt olyan velem egykorú lány, aki megijedt, mikor megjött neki. Mert kérdezett volna, de nem válaszolt senki rá.

Egyébként a későbbiek folyamán még fontosabbnak tartanám a bővebb felvilágosítást e téren is, mert 5-6, 11 évesen máshogy gondolják még ezt a fogantatás, meg baba dolgot (hiába beszélnek róla!!), szóval minden lánynak (és fiúnak) ismertetnie kellene a biológiai működését.

2011. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem olyan 10-11 éves korban, bár érettségtől függ. Nem kell olyan nagy feneket keríteni neki, mert a legtöbb kislány ezt ekkor még cikinek érzi. Mondd el neki nagyjából, hogy mi történi ilyenkor és miért. Mondd el, hogy mire ügyeljen ilyenkor, ha görcsöl a hasa, vagy ha a suliban történik meg a dolog, mit csináljon, esetleg mutasd meg neki, hogyan használja a betétet.
2011. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is már kiskoromban tudtam ezeket a dolgokat. Kérdeztem. Ez mire való, az mire való.
2011. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem az osztálytársaim világosítottak fel,anyu nem.Én mentem anyuhoz,hogy mi van.
2011. márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsőbe mondta el egy nagyon tájékozott osztálytársam, hogy mi hogyan történik. De persze anyukámnak nem mondtam el, szóval később amikor először megjött, megkaptam tőle is mindent. Szerintem nagyon gáz lett volna hogyha nem tudok meg mindent előbb csak akkor. :S szóval ha rajtam múlik akkor minél korábban hogy később természetesen tudjon róla beszélni anyukájának és ne legyen ciki.
2011. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan fiam van, de még neki is el lehetett mondani a lényeget 9-10 éves korban. Ő egyszerűen csak megkérdezte, mire való a tampon meg a betét. Ennyi.

Szerintem nem érdemes ezt túlspirázni. Arra végképp nincs szükség, hogy valami rejtélyes, vagy akár szégyellni való dolognak gondolják.

Minél egyszerűbben és természetesebben magyarázza el nekik az ember, annál jobb, szerintem.

S hogy hány éves korban lehet? Szerintem nem az évek száma számít, hanem, hogy mikor veszi észre, hogy van ilyesmi fura dolog, s amikor látni rajtuk, hogy kíváncsiak.

Elmondás módja: nyilván korukhoz mérten a megfelelő szóhasználattal.

2011. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!