Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem akarja felvilágosíta...

Anyám nem akarja felvilágosítani 11éves öcsémet! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,azt látom,hoyg az öcsém korabeliek már rég mindent tudnak,mégha kicsit vihogósok is.ahogy én tudom ,átlag ilyen korban szokták felvilágosítani a gyerekeket(engem 10éves koromban,és ugy,hogy rákérdeztem.).Öcsém elég gyerekes,ha meghallja hogy "szex",csak vihog,és bizonyos tárgyakkal "eljátssza",miközben fogalma sincs,mi az.Egyszer nemrég megkérdeztem től,hogy mit tud róla,mire igy fogalmazaott"hátaa punci meg a pöci csókolóznak". pff.anyám nem akarja elmondani neki.multkor nagyvonalakban felvázoltam neki,főleg a gyerek születésével kapcsolatosokat.Azt mondta,egyszer apja(nem él velünk) azt mondta,hogy a szexnek olyannak kell lennie,hogy a férfi élvezze.pff.ennyi tudott a gyerek.Az anyja (nem foglalkozik se velem se vele,én 90%ban el vagyok költözve) pedig nem hajlandó rá,mert"minek azt,még túl gyerek".de ha így látja,lehet inkább jobb lenne elmondani,hogy ne legyen fogalomzavarban,és ne nevessék ki(mégjobban).egyébként a srác nem éppen népszerű,mivel nem volt vele foglalkozva,nagyon rosszul viselkedik.De értelmes lenne,mert nyugodt pillanataiban lehet vele jókat bszélgetni.Viszont érveket nem fogad el,és szeret fenyegetőzni.na szóval:szerintetek el kéne mondania már anyámnak?
2009. jún. 10. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
el kéne, de ha ő nem teszi, akkor tedd meg te.
2009. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
1-2 éven belül el kellene, de néhány info most sem árt, a gyerekek ilyenekből tudják k b összerakni az egész képet. Te csak nem barátoddal élsz 15 évesen?
2009. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki Te, az a legbiztosabb.
2009. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha őnem akarja elmondani neki, akkor ülj le te vele egy ilyen jobb pillanatában, amit említettél is és mondd el neki. Hú neked sem lehet egyszerű életed, ahogy olvastam, de segíts TE neki. Főleg az alapokat. Meg ilyen tévhiteket máris el kell oszlatni, hogy csak a férfinek legyen jó, mert akkor ez valóban nagyon megmaradt neki, ebből még sok-sok baja élehet majd. SEgíts neki te!!!NEm lehet könnyű,hogy ilyen nehezen vagytok ...
2009. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ceri ***** válasza:
27%

Annak a gyereknek 1000 más fontosabb lenne, mint ez. Minden mást tud már az életről, világról??? Téged is csak ez foglalkoztat? Akkor avasd be '

Enni, szarni , b@szni minden állat megtanul magától is.

Mért pont ezt kellene erőltetni, ha a gyerek éretlen rá.

Elő van írva, hogy 1 éven belül utódokat kell nemzenie?

Majd ha őt foglalkoztatja a szex fiziológiája, akkor fog Ő érdeklődni.

2009. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, tényleg fel kell világositani az öcsédet. Az apa azért gondoskodik rólatok, ugye, attól, hogy elváltak a szüleitek?? Szerintem a fiúgyereket az apának kéne felvilágositania, lehet, hogy anyukád is ezért van zavarban, beszélj apukáddal, hogy úgy látod itt az ideje. Szerintem is igazad van, ezt nem lehet elég korán elkezdeni.
2009. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is feltétlenül az a gond, hogy kell-e egy ilyen korú gyereknek tudni dolgokat vagy nem, hanem, sok baj lehet abból, ha nem tudja. Pl. neki áll úgy majd egyszer szexelni, hogy nem tudja mi az, hogy védekezés, meg óvszer, meg nemi betegség. Sajnos erre nem lehet elég korán (főleg a mai világban) felkészülni! Én tanítottam olyan 8.-os osztályt, ahol a lányok fele már nem volt szűz. 14 évesen. De persze arról, hogy védekezés nem soknak volt normális fogalma. Aztán meg jön az abortusz, esetleg tönkremegy az élete. Hát ezért kell a gyereket időben felvilágósítani. Arra, hogy a szexet hogyan kell csinálni úgy is rá fog jönni (bár 11 évesen még tényleg ráér), de arra már nem biztos hogy rájön, milyen következményei lehetnek. És hogy a szex nem csupán egy szerelmes légyott! Nyugodtan, szép lassan adagold az öcsédnek ezeket az infókat. Ne zúdíts rá egyszerre mindent, úgy is látod, mennyire lesz "fogékony"! Anyukádat is meg lehet érteni, sok szülő nehezen fogja fel, hogy az ő kisfia, kislánya kezd nőni. Pláne ehhez a mai felgyorsult világhoz alkalmazkodnak nehezen a szülők. Az én apukám annak idején szegény a menstruációmról nem akart hallani. Mert neki a pici kislánya voltam. Segítsd ki anyukádat ebben a helyzetben.
2009. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, hát világosítsd fel te !

Egyébként tényleg soh aninc skorán, manapság egy 11 éves fiú is megdöbbentő miket képes mondani, szóval amikor ő poénkodik azzal a "csókolózik" dologgal, ki tudja valójában mit tud. Valóban inkább a következményekről szól ez mint magáról a szexről, arra majd maga is rájön, mindenki elkezdi valahogy, anélkül, hogy tanítanák neki. Ez az egyik legösztönösebb cselekvése az embernek. Bár anapokban én is megdöbbentem, hogy létezik "szexiskola", tök hivatalosan bejegyezve, ahol a gyakorlati részét oktatják, hogyan lehet minél teljesebb egy szexuális együttlét, méghozzá oktatófilmeken keresztül, 16-18 éves korosztálynak. Hát nem semmi, de nem biztos h rossz ötlet ez egyébként a mi meglehetősen prűd ki sországunkban, ahol ilyenekről "nem szokás" beszélni, na aztán meg is van az eredménye.

2009. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A felvilágosítást már 8-9 évesen legkésőbb el kell kezdeni. Akkor fedezik föl a saját testüket.

Anyád hülyeséget csinál.

2009. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te a korodhoz képest nagyon komoly és felelősségteljes lánynak tűnsz. Nem hiszem, hogy anyukád nagyon megváltozna, de te vagy a nővére az öcsinek!

Nyugodtan mondd el neki amit jónak látsz! Nem kell egyszerre, ahogy szóba jön. Te jobban tudod úgyis, mit tudnak más olyankorúak. Nem jó, ha nem mondanak neki semmit, valamit úgyis el-el kap, és lehet hogy hülyeségeket rak össze belőle. Mondd meg neki, hogy hozzád mindig fordulhat. Az apja se lehet egy szexológus.

Mondd meg hogy erről és másról is szívesen beszélgetsz vele. Érti az, ha vihog is. Nagykorotokban még hálás lesz, lesz amikor ő tud majd neked segíteni.

2009. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!