Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az alkoholról?

Figyelt kérdés

sziasztok!

szörnyű szitu állt elő nálunk!a barátom azt hiszem alkoholfüggö.már kb egy éve együtt élünk.8 hónapos a kicsi lányunk.úgy veszem észre a párom nem bír ki egy napot sem sör nélkül.esténként vagy otthon iszik meg pár üveg sört,vagy kimegy a kocsmába.ha kimegy addig nem jön haza,míg be nem csíp.a második sör után már nem bírja abba hagyni és addig iszik míg be nem szédül.úgy hiszem neki ez az állapot hiányzik.ez már függöség?vagy csak én dramatizálom túl?esetleg ha valaki volt már hasonló helyzetbe tudna nekem tanácsot adni hogyan tudnám meggyözni arról,hogy ne igyon már annyit?kérlek segítsetek nekem


2011. márc. 17. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Meggyozni nem tudsz egy alkit. AA az ami segit, de a Te segitsegedre is szukseg lesz emellett.
2011. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Beszélj vele, hogy nem bírod a sörszagú leheletét, és beszélj arról is, hogy azt a pénzt amit sörre költ a kocsmában, a gyerekre is költhetnétek. Csak szép szóval érhetsz el valamit.
2011. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
mi az az AA???én mellete állok,segíteni szeretnék neki.ezért nem is támadom öt,már nem tudom hogyan hathatnék rá.én is átéltem hasonlót-én 4évig drogoztam-letettem és senki nem tudna rászedni,hogy újra kezdjem.én öneröböl hagytam abba,mert rájöttem,hogy ennek nem lesz jó vége.el vagyok keseredve nagyon,mert ö nem tér észhez.ö azt sem ismeri be,hogy hiányzik neki.azt mondja azért iszik,mert megkívánja :(
2011. márc. 17. 14:00
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
AA=Anonim alkoholisták.Van valami összejövetelük.Keress rá.
2011. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 17. 14:04
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Addig amig nem ismeri fel hogy ez már betegség addig nem tudsz neki segiteni sajnos.
2011. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
En ugyanigy vagyok, 7 eve vagyok egyutt a ferjemmel, ket gyermekunk van. Sokszor megigerte hogy abbahagyja, de nem sikerult neki. Pont mint nalatok, ket-harom sor utan nem birja abbahagyni. Semmi es senki sem szamit neki. Csak nem minden nap, hanem heti kb.2 nap. Neha ugy esik be az ajton es elterul a foldon. Szornyu. Mondtam mar neki mindenfelet, de feladtam. Most lakast keresek. Sajnalom hogy nem tudtam segiteni :-(
2011. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Attól, hogy megiszik pár üveg sört, még nem kell rögtön szegényt az anonim alkeszekhez zavarni! :)

De az, hogy nem bír ki egy napot sem, hogy be ne csípjen, azért nem jó. Valahogy próbálj meg vele beszélni, hogy pár napot hagyjon ki, még ha hiányzik is neki, mert hosszú távon tönkreteszi a szervezetét.

Azt ne tagadd meg tőle, hogy néha kicsit becsípjen, ha olyankor nem agresszív, vagy durva. Inkább azon legyen a hangsúly, hogy ez ne legyen mindennapos.

2011. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
ettöl félek én is,hogy nem tudok segíteni rajta.mondtam neki,hogy oldjuk meg ketten,mert én így nem akarok élni.azt meg végképp nem fogom hagyni,hogy akicsi lányunk ebben nöjjön fel.nem akarom elhagyni,mert szeretem,de ha nem hagyja,hogy segítsek szétmegyünk
2011. márc. 17. 14:22
 10/20 anonim ***** válasza:
.... Ha viszont agresszív, vagy rendszeresen a sárga földig leissza magát, elissza a család összes pénzét, akkor tényleg komolyabb lépéseket kell tenni.
2011. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!