Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én barátom, csak Anya...

Az én barátom, csak Anya koszos gyerekének a haverja, Anya barátja viszont egyenrangú Anyával. Miért?

Figyelt kérdés
A barátommal két éve vagyunk együtt. Mikor összejöttünk én tizenhat voltam, Ő tizennyolc. A barátom csak akkor alhatott nálunk hétvégén, ha mi főztünk, ha mi vettük az alapanyagokat, és ha mi takarítottunk. A barátom ezért az összes pénzét Rám költötte. Az ő szülei ebben az időben váltak, az Apukája külföldre ment hónapokra, így lehetőségünk sem volt máshova menni. Anyának mindig csak egy éjszakás kalandjai voltak, de most lett egy barátja, két hónapja vannak együtt. A harmadik találkozásnál Anya hozzánk költöztette, azóta is én főzők, én takarítok, de a barátom már nem alhat nálunk. Anya szavaival élve: Te csak a koszos gyerek vagy itthon, Ő meg csak a haverod. Anya barátja egyenrangú Anyával, Őt is ki kell szolgálnom, én vagyok a cseléd itthon, a barátom pedig nem lehet már nálunk, mert Ő mindenki számára vad idegen, aki csak zavarja nálunk a levegőt. A barátommal két évig bizonyítottunk, nem értem miért történik ez így.
2011. márc. 17. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól veszem ki a kérdésből, nagykorú vagy. Koccolj le.
2011. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek..ha én lennék ilyen helyzetben már leléptem volna.. A semmi is jobb ennél..
2011. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Te csak a koszos gyerek vagy itthon"???

Nem szeret téged vagy mi?

Bezséld meg vele,vagy értesd meg vele,hogy te nem egy szolga vagy,még jó,hogy be-be segitesz otthon a házimunkába,de,hogy ezt csinálja veled!

2011. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulsz vagy dolgozol?

Szégyelheti az ilyen anya magàt.

2011. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még tanulok. Még nem töltöttem be a tizennyolcat.
2011. márc. 17. 18:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Addig kollégium?
2011. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Előre is elnézést kérek a sértegetésért, de anyád egy hálátlan k.rva!

Az lenne a dolga, hogy példát mutasson neked, törődjön veled és a lehető legjobban neveljen fel, ahogy tőle telik, erre helyette téged dolgoztat, míg ő szórakázik, összevissza k*fél? Azt még megértem, hogy a barátod 16 évesen csak hétvégénként aludhatott nálatok, de hogy ilyen feltételeket szab hozzá, azt nem. Anyád lusta, önző és erkölcstelen is.

A helyedben egyrészt azonnal felhagynék a házimunkázással, ugyanis az éppúgy anyád dolga, mint a tiéd. A szobámat takarítanám, főznék magamnak, mosogatnék magma után, de ennyi. Nehogymár én szolgáljam ki, ha így viselkedik!

Másrészt a barátodnak ha nem kellemetlen, akkor a jóanyám tiltása ellenére is odavinném. Ilyen hozzáállással pont annyi jogod van hozzá, mint anyádnak. Ha neki kellemetlen, akkor meg inkább nála legyetek, egyszerűbb, kellemesebb is, nem?

Meg még annyit, hogy amint betöltöttem a 18-at pattannék egy másik városba egyetemre, ha máshogy nem megy, akkor estire+ munka.

Ne siránkozz (bár van rá alapod, de semmire sem mész vele!), hanem vedd a kezedbe a dolgok irányítását, állj a sarkadra,a különben minden ilyen sz*r marad. Okosabb vagy te ennél, és minden gyerek többet is érdemel ennél!

2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Barátod anyukájához nem tudtok menni hétvégente?Nem vagy a cselédjük,takaríts magad után, főzőcskézést meg oldd meg valami isntant dologgal,hátha magába száll anyukád.Nagyon vacak helyzetbe kerültél:(.Gondolom anyud meg majd csodálkozni fog,hogy ha saját családod lesz szinte felé se fogsz nézni emiatt.Mért szolgálnád ki anyukád épp aktuális élete szerelmét?Ilyet nem kérhet tőled se anyukás,se a szerelme.Ne hagyd magad kihasználni.A feszültséged pedig próbáld meg nem a barátodon levezetni(ezt azért írom ,mert úgy tűnik ő áll hozzád legközelebb és van egy olyan fantasztikus emberi tulajdonság,hogy a hozzánk legközelebb állókat bántjuk meg, holott ő pont nem tehet semmiről).Érdekes anyukád hozzáállása a dolgokhoz:( Fel a fejjel,lesz majd jobb!
2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most már hozzájuk megyünk hétvégén, mert az Apukájával lakik, egy új házban. Ott viszont már ott vab az Apja új barátnője is. Velem nagyon kedves, mert - sajnos - hozzám van a legközelebb korban. Nekem ez azért kellemetlen, mert a barátom Anyukája, nagyon szeretett engem, és nagyon fúj rám, mivel jóban vagyok az Ő volt férje új szerelmével. De Anya hét közben így is minden nap megkérdezi, hogy ugye nem tolja ide a pofáját, ugye nem kell rá is főzni, ugye nem kell az Ő fejét is nézni, ugye tudom, hogy senki nem kíváncsi ránk, meg arra, ahogy nyaljuk egymás seggét. Ezek az ő szavai, és bár ha valamelyikük kiviszi a szemetet is öt percig "smárolnak" az ajtóban, és mondogatják, hogy "vigyázz magadra, nagyon fogsz hiányozni". Tőlem naponta megkérdezi, hogy a barátom "föl csinált már e" mert azt hiszi ez vicces, és jópofa, pedig ő fél nap nyitott ajtónál kiabálja hangosan, fulladozva, hogy "K.urd meg a p.icsám."



Elnézést a primitív szóhasználatért, de így történik.

2011. márc. 17. 19:20
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Atya Ég!

Édesanyád személyiségfejlődéséhez inkább nem fűznék kommentárt, van így is épp elég problémád. Nézd, nagyon értemelmes, jóravaló embernek tűnsz a soraid alapján. A negatív példa is példa, Te majd NEM így fogod csinálni... Meríts erőt abból, hogy minden perc, amit a tanulmányaidra fordítasz, az kifele visz ebből a helyzetből, és minden közös probléma, amit "szépen" tudtok megoldani a barátoddal, egy lépés a valódi, szeretetteljes családban leélt hosszú élet felé.

2011. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!