Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért nem egyenrangú kérdés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem egyenrangú kérdés a házasság kezdeményezése?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem értem a mai nőket. Vannak százával fiatal lányok, akik évekig élnek kapcsolatban sőt, van ahol már gyerek is van...és arra várnak, hogy a pasijuk mikor kéri meg a kezüket!!!Szinte szenvednek, ahelyett, hogy a lényegre térnének!

Ahelyett, hogy leülnének és megbeszélnék ezt a dolgot, vagy a nő is felhozhetja, hogy "összeházasodunk?"


Egyenrangú kapcsolatban mindenkinek joga van házasságot kezdeményezni, vagy "nemet mondani".


Pl. ha a férfi megkéri a nő kezét, a nő is mondhat "nemet", hogy ő nem akar férjhez menni, mert ő csak együtt akar élni. És erre a pasi eldönheti, hogy neki ez megfelel-e. Nem?


És ugyanígy ha a nő kérdezi meg, hogy akar-e házasságot vele, akkor a férfi is mondhat nemet.


Ez, hogy a nők nem "kérhetik meg a pasijuk kezét" ez olyan dolog, mintha ebben az egészben csak a pasi dönthetne, és a nőnek nem lenne joga eldönteni. Ez olyan, mintha nem lenne egyenrangú a kapcsolat.

Ez így nagyon nem fair, mert kihasználhatóvá teszi az egyik félt, nőt/férfit.


Véleményem szerint igenis rátérhetnek a nők a lényegre, ha már több éve együtt vannak és boldogok!

Mivel ez az őszinte kapcsolat, és nem az, ha a nő is szenved, a pasi meg sumákol, vagy fordítva....


2010. aug. 4. 20:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
40%
Teljes mértékben igazad van,néma párnak...társa se érti a szavát.Csak sajnos a nőkbe sokáig még mai napig sajnos sok helyen bele nevelték nevelik az alázatot szolga jellemet,meghunyászkodást, tűrést,hogy nem beszélhetnek az érzéseikről,hogy a szex bűn nem szabad élvezni stb stb,szóval nem könnyű levetkőzni ezt a sok szart és önmagam felvállalva odállni a másik elé és elmondani hogy mi a szitu.
2010. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Ez ma már régen nincs így. A baráti körömben több olyan házaspár is van, ahol a lány unta meg a céltalan együttélést és vetette fel a házasság témát. Persze ne romantikus pasikérést képzelj el, csak egy szimpla beszélgetésnél rákérdeztek, hogy egyetlen párjuk nem érez-e némi késztetést a kapcsolat véglegesítésére, mert ők már szeretnék.
2010. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nő kicsit is romantikus,akkor azt szeretné,hogy majd a férfi egy szép napon,önként elé térdel és felteszi a nagy kérdést!Akkor a nő dönt!

Ha a nő tenné fel a kérdést,akkor a férfi döntene!

Ha már jó pár éve együttélnek és gyerek is van,akkor szinte biztos,hogy már felvetősött a kérdés,hogy nekik bizony nem kell a "papír". Ezen csak mosolyogni szoktam,mikor egy nő azt bizonygatja,hogy neki bizony nem fontos a házasság,meg anélkül a papír nélkül is boldogok stb.Aztán,ha mégis megkérik a kezüket,akkor azt sem tudják hirtelen,hogy galambröptetés legyen az esküvőn vagy csokiszökőkút. :)

2010. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én egyik nap mondtam a páromnak, hogy júni 19. jó lesz egy esküvőhöz? Vette a lapot, és megkérte a kezem. :)

Persze semmi erőszakosságot ne feltételezzetek mögötte, mert mi már előtte is beszélgettünk a házasságról, tudtam, hogy ő is házasságpárti, csak hát pasi és lusta, így rá kellett vezetni őt a dologra. :)

Igazából ma már szerintem senki ne várja a herceget fehér lovon. Ha akarunk valamit mondjuk meg. Legfeljebb kiderült volna, hogy ő nem akar házasodni és akkor azt is megbeszéltük volna.

Beszélgetni, beszélgetni, ez az alapja egy jó kapcsolatnak.

2010. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
örülök a pozitív válaszoknak! mindenki kapott egy +pontot:)
2010. aug. 4. 21:02
 6/33 anonim ***** válasza:
A nő már akkor dönt, mikor házasság helyett megelégszik az együttéléssel. Sok nőnek az összeköltözés már vágyai netovábbját jelenti. A férfiak zömének ezek után már eszébe sem jut házasodni. Így kényelmesebb, nincs akkora kötöttség, mint házasság esetén. Nézz körül! Az élettársi kapcsolatban ki az, aki hamarabb megunja? Általában a féfiak lécelnek le. Az meg, hogy a férfi egy ilyen laza, elkötelezettség nélküli kapcsolatban gyereket akar, minden jogalapot nélkülöz. Erre való /is/ lenne a házasság. Ha pedig gy férfi nem érez ksztetést a házasságra, kár erőltetni a nőnek. Eléggé megalázó helyzetbe hozná magát.
2010. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Azért minden pár életébe ne legyél okos, ismerek olyan párt, gyerek is van, akik egyszerűen nem tudják megoldani, hogy rátérjenek a témára, mert a válság fenekestől felforgatta az életüket és a gyereknevelés mellett a legnagyobb gondjuk az, hogy megpróbálnak megélni. Tudom, hogy nem kell sok pénz egy szertartáshoz, és nem is erről van szó, hanem egyszerűen a gondolataik nem az esküvő téma körül csoportosulnak, mert nem az a legfontosabb jelenleg.
2010. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

ma 21:22 nem is ezekre a kivételekre gondoltam.

Állítólag a házasság ingynes, ha nem akarsz ceremóiát, ebédet, bulit...stb.

Tehát erre nem lehet hivatkozni.

2010. aug. 4. 21:37
 9/33 A kérdező kommentje:

másik 21:22

"Ha pedig gy férfi nem érez késztetést a házasságra, kár erőltetni a nőnek. Eléggé megalázó helyzetbe hozná magát."

Igen, de itt a férfi kinyilvánítja, hogy nem akar házasodni. Tehát a nő eldöntheti hogy akarja -e így is a kapcsolatot vagy sem.

2010. aug. 4. 21:39
 10/33 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, olvasd már el figyelmesen, mit írtam, NEM AZÉRT NEM HÁZASODNAK, MERT PÉNZ, HANEM AZÉRT, MERT MOST MÁS FONTOSABB, MINT HOGY ESZÜKBE JUSSON EGYÁLTALÁN, HOGY KÉNE TARTANI EGY CEREMÓNIÁT, A MEGÉLHETÉS ÉS A GYEREK TÖLTI KI MINDEN GONDOLATUKAT, FOGADNI MERNÉK, HA VALAKI FELVETNÉ, AZT MONDANÁK, HOGY JA, EL IS FELEJTETTÉK, HOGY AZ IS KÉNE...
2010. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!