Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban (kapcsolatban)...

Egy házasságban (kapcsolatban) a férfi a nő felett áll, vagy egyenrangú felek?

Figyelt kérdés
Nem a törvény szerint, hanem az érdekel, hogy ti mit gondoltok erről, és hogy hogy működik ez nálatok a gyakorlatban?
2009. jún. 21. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy gondolom egyen ranguaknak kell lennünk, nálunk, pl. a kert a férjemé, imádja gondozni a növényeket, nekem marad a ház, pluszz 2 gyerek nevelés, stb.... nekünk igy jo. sosem volt belöle baj, persze van mikor horgászni megy a kertet átvállalom, örömmel, mert én is szeretem gondozni.
2009. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyenrangúság van. Megosztjuk a házimunkákat: én pl. nem szeretek mosogatni, a párom igen. Ő viszont főzni nem szeret (tud), én igen. A nagybevásárlást ketten intézzük, a kisebbeket ő. A fontosabb döntéseket mindig megbeszéljük. A bútorokat pedig együtt szereltük össze, mert én imádok szerelni. :)


28/N

2009. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyenrangúság van én elképzelhetetlennek tartom hogy férjem egész csak csak a tv előtt üljön és semmit se csináljon azért mert férfi. Ő is ugyan úgy főz,mos,takarít,a pici pelusát cseréli stb mint én és ez így van jól
2009. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az a jó, ha a férfi az irányító. Persze ez nem jelent zsarnokoskodást, hiszen bevonja a nőt is a dolgaiba, de én úgy gondolom, hogy egy férfi szavának többet kell érnie, mint egy nőének.

Nem szeretem sem azt, ha a férfi papucs (sajnos volt már ilyenben részem, szerencsére nem házasságban), de azt sem, ha egyedül nem képes semmiben dönteni.

Az egyenrangúság nem azt jelenti, hogy csak akkor dönt, ha közös döntést hoznak, hanem azt jelenti, hogy döntéseiben kikéri a nő véleményét is, és aszerint (is) mérlegel.

Mindenesetre én olyan nő vagyok, aki szeret mások keze alá dolgozni, és szeret segíteni, de az irányító, szervező szerepét sose vállalná magára. :)

Úgyhogy örülök, hogy olyan párt találtam, akinek van önállósága, és irányítói hajlamai. :)

Mondjuk a házasságnál még nem tartunk, de én ezt szeretném megőrizni a házasságomban is.

23/L

2009. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha keresztények vagy mohamedánok, akkor a férj az abszolút főnök (a vallás legalábbis ezt mondja).

Aztán, hogy a valóságban mi van, az más kérdés.

2009. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem értek egyet azzal, hogy a férfi irányítson csak azért, mert ő a férfi. Az egyik fél úgyis dominánsabb, s ha éppen nem a férfi az, akkor mi van? Toporgunk egy helyben, mert pl. képtelen dönteni? Az egyenjogúság nekem nem azt jelenti, hogy mérlegelik a véleményemet, hanem hogy közösen hozzuk meg a döntést, és ésszerű döntést hozunk.
2009. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A házasság kompromisszumok sorozata. Annak a véleménye kell legyen a döntő, aki érvekkel, okokkal meg tudja győzni a másikat. Ha csak az a döntő érv, hogy azt férfi vagy nő mondja, akkor már baj van.
2009. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, ki volt, aki lepontozott, én csak azt írtam le, hogy mit gondolok erről, és hogy nálunk hogyan működik a gyakorlatban... És hangsúlyoztam, hogy nem zsarnokoskodás az, amit elvárok a férfitől. Mellesleg nem csak kizáróan azért, mert "ő a férfi", hanem azért is, mert én nem vagyok képes felvállalni az irányító szerepet.

De látom, itt egyeseknek nagyon csökevényes a felfogásuk.

Én ettől még nem fogom ezt másképp gondolni. Nálunk a párom irányít inkább, és ez épp így van jól.

2009. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

14:30

A lényeg az, hogy nálatok működjön, és ne az legyen, hogy csak azért van valami úgy, mert a párod azt mondja. A többi meg nem számít. Engem azért szoktak lepontozni, mert úgy gondolom, hogy a férfinek sem lesz semmi baja, ha ugyanúgy elvégzi a házimunkát, mint a nő. :)

2009. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, hogy amihez Ő ért jobban abban ő irányít, amihez én, abban én. így kevés a súrlódás. Nincs kinevezve nálunk "főnök", még elméletben sem. De pl. most, hogy én kisbabát várok általában itthon vagyok, de ettől függetlenűl nem várom el, hogy Ő is itt üljön felettem.

A mai világban az a baj szerintem, hogy gyakran mindkét fél irányító szerepet akar betölteni és nem hajlanak a kompromisszumokra, mert akkor alább hagy az elképzelt irányító szerepük.

2009. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!