Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen élethez mit szóltok?...

Az ilyen élethez mit szóltok? Melyikünknek kellene lépnie és milyen irányban? Mit kellene tegyek?

Figyelt kérdés

Az ilyen élethez mit szóltok? Melyikünknek kellene lépnie és milyen irányban?

Párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Amikor megismerkedtünk nemsokra rá hozzá bútoroztam, mert engem kidobtak az albérletből, párom pedig befogadott. Szépen alakult a dolog, persze apró nézeteltéréseink voltak, de 2-3 hét után jött a párom lányának az apja hozzánk látogatóba, aki eleinte normális volt, majd addig fajult a dolog, hogy megfenyegetett, hogy költözzek el. A fenyegetés azután kezdődött, amikor meglátott minket hosszassan csókolozni úgy, hogy közben hátulról simogattam páromat. Előtte párszor már látott, de ez valamiért sziven ütötte.

Páromnak két lakása van, egymástól kb. 90 km-re. A fia dyslexiás és dysgráfiás és iskolába ott járt, ahol a másik lakásuk van. Oda is hívott a párom, de nem mertem odaköltözni.

Szóval most ott áll a dolog, hogy párom kismama megtartja, de elválaszt minket 90km. (Voltunk együtt kétszer UH-on, ahol az elsőn szinte semmit nem láttam, ezt mondtam is Neki, hogy csalódtam, mert nem láttam semmit, de a másodikon, ami genetikei volt mindent tisztán lehetett látni.) Én olyan helyre költöztem, ahol aláírtam 7 hónapot, hogy egyedül család nélkül ott fogok lakni és kifizettem előre 2 hó kaukciót, amit bukok, ha előbb elmegyek. Félek a volt párjától, mert nem akarok összeverve kinézni és behívót kapni kihallgatásra.

Ami felháborít a dologban, hogy párom az exének szól és vele és a gyermekekkel szokták megtenni autóval, táskákkal ezt a 90km utat, hogy találkozzunk.

Nekem nincs autóm, párom megtehetné, hogy vesz egyet és másik lakást is csak Ő tudna venni.

Kérlek szóljatok hozzá! Mit kellene tegyek? Jogosan vagyok vele bunkó, amikor piszkálom? Az biztos, hogy nagyon szeretjük egymást, de amikor együtt vagyunk, én sokszor besértődöm, megbántom. Ő meg nyeli, amit magának okoz és szeretné legalább az együtt eltöltött idő nyugalomban tölteni, de én nyugodt lenni nem tudok ilyen körülmények között.


2011. márc. 18. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig jó lenne, ha lenyugodnál.

Így az lesz a vége, hogy minden percet, amit együtt töltötök, megkeserítesz.

Kivárjátok, amíg lejár a szerződésed, és kerestek egy közös lakást.

A volt párja meg a volt párja, de a gyerekének az apja marad, ebbe bele kell nyugodnod.

Ahogy neki is abba, hogyha ti együtt vagytok.


Az viszont nem jogos és nem igazságos, hogy a pároddal vagy bunkó, amikor nem tehet se arról, hogy te aláírtál, arról sem, hogy az extől ennyire félsz, az meg bunkó veled, és arról sem, hogy nem tudsz a sarkadra állni.


A legjobb úton haladsz, hogy elveszítsd őket.

2011. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amúgy kié a gyerek?

Ha tiéd, akkor nem a párod kismama, hanem "gyerekünk lesz".

2011. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szeret téged egyáltalán az a nő? Mi az, hogy az ő lakásából kidob a volt férj? Miért nem áll a sarkára, vagy ennyire kötődik még hozzá? Arra nem lehet fogni mindent, hogy a gyerek miatt csinálja ezeket. Egyáltalán hozzád akar menni feleségül a baba miatt, vagy csak arra kellettél, hogy nemzél neki egy gyereket? Ezekre a kérdésekre kérjél tőle válaszokat, és úgy dönts!!
2011. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába van lakása BP.-en, de mivel a fiának gondjai vannak az iskolában és már 4 évet vidéken járt, félti a fiát a változtatástól. Én pedig nem költözöm vidékre.

De a volt pár szokta autóval vinni a volt családot?

Ő nem akar belenyugodni abba, hogy mi együtt vagyunk.

Párom szerint enyém a baba, de ilyen helyzetben meg lenne bízni benne?

Ha nem szeretne, nem tartaná meg a babyt. Nem?

Ő is fél az exétől, ahogy észrevettem.

A házasságunk nem is merült fel. Ilyen körülmények között?

Nemzeni mindenki tud gyermeket!!! Azt a legkönnyebb. Nem?

2011. márc. 18. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

én gyanakodnék, elképzelhető hogy nem a tiéd lesz a gyerek...vagyis nem a tiéd a gyerek.


Illetve mi az hogy a volt feleség nem tudja megmondani a volt férjnek, hogy az az ő lakása, neki nem kötelező bemenni és nem kötelező a másikat fenyegetni...


Kár hogy "már" van gyerek (bár kérdés az hogy kié), mert én azt tanácsolnám neked, hogy keress mást...

2011. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a párodnak van egy lánya, van egy fia, most várja a közös gyereketeket. Aztán van két lakása, de nincs autója, ő látogat téged, ő oldja meg az utazást. Vagyis ő vállal minden feladatot, te pedig cserében veszekszel vele, ha találkoztok, elvárnád, hogy vegyen autót, mert megteheti. Te mit csinálsz mindeközben?
2011. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de most ez komoly? én kb a felét nem értettem amit leírtál, egyszerűen érthetetlenül fogalmazol...vagy én vagyok a hülye???:D:D:D lehet...kicsit azért kell bogozgatni, hogy felfogjam, hogy miiiivan?...de most ez igy komoly???:D kemény...:D:D:D anyááám:D
2011. márc. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha haragudni akarsz valakire, inkább az exére, ne a szegény megfélemlített nőre.
2011. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szóval gyanakodnom kell?

Az utazást én is megoldom, ha érdemes. De nincs sok kedvem, mert akármikor az exébe futhatok, akinél nem vagyok szívesen látott vendég.

Hát igen, ha kell Neki autó, akkor vegyen. Állandóan panaszkodik, hogy nehéz a lakások rezsijét megoldani.

2011. márc. 18. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!