Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy féltékeny vagyok az exemre?

Figyelt kérdés

5 évet voltunk együtt, kb féléve szakítottunk. Elég viharos kapcsolat volt, sokat veszekedtünk, többször szakítottunk is, rövidebb időre, de nagyon szerettük egymást. Ő sokszor nagyon csúnyán viselkedett velem, az utóbbi 2 évben egyáltalán nem voltam bolodg mellette, a szerelem is elmúlt. 3 hónapja együtt vagyok valakivel, mondhatnám, hogy tökéletes a kapcsolat, minden nagyon jól működik, szeretjük, megbecsüjük, tiszteljük egymást, sosem veszekszünk. Tegnap megtudtam, hogy az exem kezd összemelegedni egy lány ismerősömmel, akivel nem igazán voltam jóban soha, az exem se bírta régen, de most azt hallottam, hogy nagyon jóba vannak, meg láttam közos képet kitéve a csajnál MSN-en. Nem tudom, hogy miért, de eléggé zavart, elszomorított, idegesített. Talán azért is mert a csaj sokkal jobban néz ki nálam, de elég könnyűvérű. Mit jelent ez? Ugye nem azt, hogy még mindig érzek iráta valamit? Vagy normális reakció ennyi idő után?

24/N


2011. márc. 18. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális amit érzel, én is így érzek egy 3 éves kapcsolat után, aminek szintén már fél éve hogy vége lett.
2011. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, tömören kíméletlenül:

De, ez azt jelenti.


Ha valóban tök szupi kapcsolatod lenne (most), le sem pottyantanád a régit, sőt még eszedbe se jutna! Tehát nem csak féltékeny vagy hanem feltételezhetően olyan kapcsolatban vagy jelenleg ami nem teljesen 100%-os...(legalábbis szerintem ezt te magad is érzed, csak nem mered bevallani még magadnak sem)

2011. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális. Valamikor az exed a tiéd volt, és hiába nem szereted már, rossz mással látni. Szerintem ez mindenkinél így van.
2011. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen normális, hogy valami féltékenységfélét érzel, 5 év nem törölhető ki soha nyom nélkül az életedből, hiába volt szép része, és olyan is, amit legszívesebben át sem éltél volna.

Pár év, és nagyon halványulni fog az érzés, eljön az az idő is, hogy eszedbe sem fog jutni az exed úgy igazán. Nekem ehhez évek kellettek, de ma is van bennem valami furcsa érzés, ha megtudom, jár valakivel. Mondjuk nekünk 5-6 éve lett vége, 3 lánnyal járt (egyikükkel most is) ez idő alatt, nekem 3 éve van egy komoly kapcsolatom, ami összehasonlíthatatlanul jobb és kiegyensúlyozottabb, mint vele volt. Az exszel 4 évig jártunk. Szóval saját példámból kiindulva, valamilyen szinten engem is foglalkoztat, mi van vele, hiszen az életem része volt, pedig már több éve nem is láttam, nem is beszéltem vele, ezért gondolom, hogy Neked is meg kell vívni magadban ezeket a harcokat, és egyszer el fog múlni!

2011. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!