Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az Aurore -ejtsd Oror- női...

Az Aurore -ejtsd Oror- női név anyakönyvezhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 22:35
 1/6 anonim válasza:
74%
Akár. De lehet megajánlják azt a lehetőséget, és nevezd Aurórának (görög, jelentése hajnalpír)
2011. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elutasítanák, mivel van egy honosított változata: Auróra.

Amúgy itt találsz bővebb infót:

[link]

Ha mégis anyakönyveznék, tuti, hogy ragaszkodnának a kiejtés szerinti írásmódhoz, annak gondolom nem örülnél. (Szabó Oror...)

2011. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
De ha az apa nem magyar nemzetiségű, akkor minden további nélkül anyakönyvezik bármilyen névvel.
2011. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet kulfoldi irasmod szerint bejegyeztetni, ha egyik szulo nem magyar allampolgar. Van honositott formaja, az Aurora, igy nem fogjak bejegyezni ugy, ahogy te irtad le.
2011. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Barátnőm kislánya így lett Melanie helyett Melánia. :S Hát én inkább kerestem volna másik nevet neki. De az Auróra szép lehetőség a ti esetetekben, franciásan viszont nem hiszem hogy elfogadják.
2011. márc. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Aurórát lehet adni, de a Hajnal, Hajnalka szebb.
2011. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!