Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tímea és Timea név is anyaköny...

Tímea és Timea név is anyakönyvezhető? Egyik új ismerősöm mindenhol Timeának írja a nevét. Lehetséges, hogy ez is hivatalos variációja a névnek?

Figyelt kérdés

2011. nov. 2. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Tímea anyakönyvezhető csak, de az meg tök mindegy ki hogy írja a nevét. Én sokáig teljesen mást írtam mindenhova mint ami a nevem, csak az első betű egyezett, mégsem volt gond belőle sose. A személyimben sem az anyakönyvezett nevem van, hanem csak annak az első fele.
2011. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Csak a Tímea a hivatalos, ellentétben az Alízzal ami mindkét verzióban létezik. Az is benne lehet a pakliban, hogy anyakönyvezéskor írták el a nevet, és ilyen esetben (ha hivatalosan nem íratja át) akkor az a hivatalos neve, ahogy az az anyakönyvben szerepel, még akkor is ha az nyilvánvalóan hibás. (Nem számolok azzal a verzióval, hogy nem tudja hogyan kell írni a saját nevét, még akkor sem ha láttam már Mihályt aki pontos j-vel írta a nevét.)
2011. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Utolsónak igaza van, az én nevemet is elírták, de maradt, mert a szüleimnek tetszett. Senki nem törődik vele, hogy nálunk ilyen hivatalosan nincs, viszont a magánéletben nem szokták elhinni, hogy tényleg így hívnak.
2011. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

21:01-es mondd el a neved légyszi :)


Szerintem meg esélyes (már ha a neten látod így) hogy nem magyar a billentyűzete, és nincs hosszú Í-je. Vagy nem?

2011. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Vezetéknév + Aina Ana és Ajna Hanga lett volna eredetileg. Az mondjuk egy dolog, hogy az Ajnát nem sikerült j-vel leírni, az Aina létező név, de hogy a másikat hogy hozták össze, arról fogalmunk sincs. Nem változtatnám meg, szeretem, csak mindig magyarázhatom, hogy nem Anna. :)
2011. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Én is Tímea vagyok. Amikor személyit csináltattunk, kiderült, hogy Timeaként vagyok anyakönyveztetve. Mi átirattuk Tímeára, az jobban tetszik. Megkérdeztük, azt mondták, hogy régebben a Timea is anyakönyveztethető volt. Lehet, hogy az ismerősöd születésénél még az volt.
2011. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!

Utolsó válaszolónak különösképpen:) '70-es évek elején született az ismerősöm.

2011. nov. 3. 08:25
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egy 60-as évek végén született Timea ismerősöm van, az utána születettek mind hosszú í-vel írják. Nagyon új volt még a név, nem volt kialakulva az írásmód, és azt hiszem, az írógépeken se volt mindegyiken hosszú í.
2011. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Somogyi Timea válasza:
1967-ben születtem és a nevem rövid i-vel lett anyakönyvezve. Mindig így is használtam és zavar,hogy szinte mindenhol hosszú í-vel írják. Nem értem a később születetteknél miért változtattak.
2012. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
90%
Én 96-ba születtem és az én nevem is hosszú í-vel van írva de sokszor előfordul, hogy pl.: hivatalos papírokra rövid i-vel írják a nevem:)
2013. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!