Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen elköltözhetek-e a...

Timi2011 kérdése:

15 évesen elköltözhetek-e a nagyszüleimhez?

Figyelt kérdés

Nehéz erről beszélni de nem tudom mit tegyek..

Csecsemő koromtól a nagyszüleim neveltek fel óvodás koromig amikor édesanyám zsarolni kezdett hogy nem mehetek többé hozzájuk ha nem fogadok szót..! de ha éppen útba voltam több hétig is ott lehettem ! Az én drága nagyszüleim ruháztak ettetek óvtak féltettek SZERETTEK! édesanyámmal sosem volt jó kapcsolatom sosem szeretett mert féltékeny és mindig alám próbál vágni! ahogy nőttem én főztem a nővéremre a húgomra és a szüleimre ! rengeteget sírtam mert mikor már hasznom vette egyre kevésbé engedett mamához .. barátaim sosem lehettek, voltak! így aztán 11 évesen lezüllöttem inni kezdtem gyógyszer függő voltam elvesztettem a szüzességem éjszakákat csavarogtam amivel próbáltam elérni megértetni másabb vagyok mint a többi korom beli. 12 évesen egyedül utaztam akár 200 km-t is...és hála jó istennek soha nem volt semmi bajom! és még annyi minden történt..de mára már van 9 hónapja egy barátom de anya elakarja marni mellőlem mer ő és a nagyszüleim segítettek kilábalni a rossz dolgokból. de mivel ők szenvednek nem tudnak róla min megyek keresztül! anyám mindennek lehord pedig szerettem tiszteltem segítettem őket! a nagyszüleim ruháznak és ők segítenek anyagilag is édes anyám hitelről hitelre vitte apukám aki sosem állt mellém sosem védett anyával szemben mert nem szeret veszekedni! és most már késő! rengeteg dologgal bántott nagy szerencsével élek most mert voltak rohamaim és hajszál választott el az öngyilkosságtól csak a húgom mentett meg akkor ....! A barátom mellettem áll és támogat, rengeteg mindent..és rengetek szeretetet kapok tőle amit itthon sosem kaptam meg, ahogy a nagyszüleim is nagyon szeretnek és én is őket ..lényeg a lényeg mára okosabb és értettebb vagyok mint egy 15 éves haza akarok költözni nyugodt és családi életre vágyom a nagyszüleimmel a családommal van erre lehetőség?


2011. márc. 20. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Úristen, ha ez igaz akkor szarügy és sajnállak, bár egy anyáról ilyet nehéz elképzelni, na és azt is hogy 11évesen elvesztetted a szüzességedet... a baráotd hány éves?

Merre laksz?

2011. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Menj be a Gyámügyre,vagy a Családsegítőbe,ők segíthetnek neked.
2011. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok és sajnos minden igaz de hozzá kell tenni minden értelemben értett voltam és vagyok a koromhoz és a mostani barátom 18
2011. márc. 20. 21:11
 4/16 A kérdező kommentje:
gondoltam rá hogy megyünk a gyámügyre a nagyszüleimmel de félek intézetbe visznek mert anya egy nagyon kétszínű és nagyszájú ember sosem nyugodna bele hogy nem szabhatja meg mit tegyek nagyon sokszor fenyegettet intézettel és a nagyszüleimet nem szeretném elveszíteni
2011. márc. 20. 21:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem visznek intézetben ha van olyan élő rokonod aki befogad és el tud tartani úgymond.

Nyugodtan fordulj a gyámügyhöz mert itt nincs más megoldás. Jogilag 18 éves korodig anyukádnál vagy köteles lakni hacsak a gyámügy máshova nem helyez.

2011. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy naiv vagyok, de elhiszem az egész története. Először is szerintem beszélj a nagyszüleiddel, hogy ők megengednék-e hogy visszaköltőz hozzájuk.Aztán ha igen( szerintem biztos igen lesz a válaszuk)akkor beszélj a szüleiddel hogy oda szeretnél költözni, ha nem lehet beszélni velük akkor fordulj a gyámügyhöz! Ne hagyd magad!
2011. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim támogatnak csak eddig azért nem szóltak és tűrtek anyának mert anya rajtam vezette le arra vártak nőjek még egy kicsit és majd akkor .... a szüleimmel pedig sosem lehetett beszélni anya sosem hallgatott meg csak hajtotta az ő dolgát apának sokszor mást, legtöbbet lejárató hazugságokat hogy apával veszekedjek. Általános iskolás tanárom megmondja megnyit sírtam és beszéltem vele mama mindig jött hozzám és ma már én is megyek amikor tudok ....
2011. márc. 20. 21:24
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen elköltözhetsz a nagyszüleidhez. Persze, mivel kiskorú vagy, a szüleid visszahívhatnak, vagy hozhatnak. De szerintem, kikönyöröghetnéd, hogy te dönthess. A te életed. Külön személy vagy. Kérd őket, hogy engedjék meg legalább egy hónapra, és aztán majd mindig hosszabbítasz egy kcsit.
2011. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az a helyzet unom hogy ha baj van akkor felnőtt vagyok és ha én döntéseket szeretnék hozni az életemmel kapcsolatban kis taknyos ku**a vagyok pedig ő az egyik aki legjobban tudja milyen vagyok ... és én 10 éve mindenért csak könyörgök valahogy most már ez egy kicsit unalmas számomra
2011. márc. 20. 21:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Gyámügy, simán mehetsz. Exem az öccse "nevelőszülője" lett, mert az anyja nem vette komolyan, hogy lóg. Gondolom akkor nagyszülő is lehet hivatalos gyámod. És akkor anyukád nem tehet semmit.
2011. márc. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!