Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek otthonról 16...

Elköltözhetek otthonról 16 évesen?

Figyelt kérdés
Mik a feltételei a gyámhatóságnak ha elszeretnék költözni?
2011. aug. 31. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
mért akarsz elkoltozni?ne kovess el olyan hibát,amit érett ésszel megbánhatsz.ilyen korban majdnem minden gyerek el akar koltozni
2011. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
nem hiszem h élhetsz egyedül
2011. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

átkerülsz egy másik családhoz, ahol közel nem biztos, hogy jobb helyed lenne.

Hallgass az első válaszolóra, lázadókorban vagy, ilyenkor mindenki utálja a világot, és el akar költözni....

2011. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
anyu kitobott otthonról,apu meg megütött,de vissza cibált a lakásba,én nemtudom,h miért kéne maradnom,jobb lenne ha elmennék csak szeretném hivatalosan elintézni...
2011. aug. 31. 17:11
 5/16 A kérdező kommentje:
mamámhoz költözhetnék el v valahova...de semmiképpen nem laknék egyedül
2011. aug. 31. 17:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mamádhoz átköltözhetsz közös megállapodás alapján. Egyébként ha tudnak róla a szüleid, akkor lakhatsz bárhol, értem ez alatt barátok, rokonok, szálloda stb.. De az állandó lakcímed és a hivatalos gyámod is ők maradnak. Tehát hivatalos ügyet nem tudsz nélkülük intézni.
2011. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Csjt. 75. § (2): A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.


a gyámhatósággal szeretném elintézni

2011. aug. 31. 17:18
 8/16 sumergo ***** válasza:
89%
Nem lenne jobb átgondolni, hogy mi az a hülyeség, amit csináltál? Mert gondolom nem azért dobott ki az anyukád, és vágott pofon az apád, mert olyan jó kislány voltál! Talán be kellene tartani bizonyos szabályokat, amíg ők etetnek, addig ők parancsolnak, tetszik, nem tetszik!
2011. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem érdekel, de azért röiden leírnám a saját történetemet okulásként:

Otthon a rendszeres zűrök világát éltük, amikor 17 évesen éppen kapóra jött a nagy szerelem. Elköltöztem hozzá, kicsivel később a gimit is otthagytam. Mivel nem volt semmilyen végzettségem, mindenhol csak segédmunkásként alkalmaztak, gondolhatod, mennyi pénzért....

Ennek már lassan 20 éve... Bánom, hogy anno azt az utat választottam, és nem hallgattam senkire, akik számtalanszor kértek, hogy gondoljam át ezredjére is!

Most nem itt tartanék, de erre mondják azt, hogy késő bánat....

Te ne kövesd el ugyanezt a hibát! Az okos ember más kárából tanul!

2011. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként esetleg a nagyszülődet kérdezd meg, hogy egyáltalán befogad-e. Aztán egyeztess a szüleiddel, és menj el a gyámhatósághoz a kéréseddel. A gyámhatóság, ha a szüleid nem járulnak hozzá nem fogja engedélyezni, hogy máshová költözz, csak azért mert egyszer kaptál egy pofont. Ennél azért jóval több kell hozzá.
2011. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!