Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megélni 260...

Mennyire lehet megélni 260 euróból havonta, ha semmi konkrét költség (rezsi, lakhatás. ) nincs?

Figyelt kérdés

Au pair szeretnék lenni. Tudom, hogy Németországban fix az au pairek fizetése, 260 euró. Nem is nagyon keresgéltem ott családot, mert keveslem, de megtalált egy nagyon szimpatikus család. Komolyan, keresgélek egy ideje, de ennyire rokonszenves felfogású családot még nem találtam.


A 260 eurón túl fizetnének nyelvtanfolyamot, tömegközlekedésre bérletet...a lakhatás, kaja meg ugye adott.


Milyenek az árak Németországban? Nyilván meggazdagodni nem ebből fogok, de azért el lehet lenni ennyi pénzből, ha vásárolgatni, utazgatni szeretnék (a svájci határ közelében lenne a hely, fél órára Baseltől, 1 órára Zürichtől...).


Vélemények? Keresgéljek tovább? Hollandiában 300 körül van a havi bér, még az az ország jöhetne szóba esetleg.


2011. aug. 13. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ilyen kevés pénzért nem mennék.
2011. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azt írod a lakhely rezsivel, kaja, tömegközlekedés adott... vagyis a megélhetésed megvan.


Nem a 260euróból kell megélned. Ez inkább a "zsebpénzed".

2011. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdés valóban nem pontos, de a magyarázatban pontosítottam.
2011. aug. 13. 17:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha még utazgatni is szeretnél, ebből biztosan nem tudsz félretenni.
2011. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félretenni nem szeretnék.
2011. aug. 13. 17:24
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
sztem ez nagyon kevés,és németben magasak az árak,Hollandia sem egy olcsó hely.mondjuk az igaz h nem kell venned sok mindent,csak igy güjteni sem tudsz.
2011. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég rosszul fizetnek, ennyit itthon is megkap egy gyerekvigyázó, ha az élhetést is forintosítjuk. Azt hittem többet lehet keresni.Én inkább más munkát keresnék.
2011. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudjatok, de hol éltek? A fellegekben? Magyarországon kb. egy csomó ember ennyiből él meg, vagy talán emelkedett a minimálbér mióta nem voltam otthon? Ez a 260 nagyon is jó, ha már nem kell semmire sem költened. Szerintetek hány ember engedheti meg magának, hogy 70.000Ft legyen a zsebpénze? És Németország(sem Hollandia), nem drága hely. Ha csak nem ottani lakásra, bútorokra gyűjtesz, mert az valóban drága. Ebből akár még félre is tehetsz, ha nincsenek óriási igényeid. Egyébként én Hollandiában élek és sokszor megyünk át Németországba vásárolni, szóval van rálátásom a dolgokra. A kozmetikai holmik terén ajánlom a dm-et. Sokkal olcsóbb, mint akárhol máshol.
2011. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem vagyok egy pénzszórós típus, de nem azért megyek ki, hogy ne lássak világot és ne költsek pénzt. Írtam is, hogy nem célom, hogy itt gazdagodjak meg, inkább ugródeszkának szánom a jövőmhöz. :)


Leszervezek velük egy telefoninterjút, aztán majd döntök, az biztos, hogy gyönyörű helyen laknék.

2011. aug. 13. 21:39
 10/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy valaki itt nálunk ennyiből él, csak hogy az a valaki minden hónapban kapja a fizetését, a kérdező meg csak kéthavonta. Amikor itt van 1 hónapot akkor egy forintot sem kap, szóval az összeget akárhogy is van el kell osztani kétfelé. Ha utazgatni vásárolgatni akarsz akkor mikor itthon leszel miből fogsz élni?
2011. aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!