Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muterom kisemmizett, mikor...

Muterom kisemmizett, mikor eltartási szerződést kötött, de a jogász szerint lenne esélyem mindent visszanyerni, viszont sok utánjárást igényelne, és az ügyvédi költség sem 2 fillér. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Muterom kiskoromban eldobott, a nagyszüleim neveltek. Mikor muterhoz kerültem, mert lekésték a beíratást az iskolába, és hiába volt minden kapcsolata, már késő volt, akkor hozzá kerültem... Bárcsak intézetbe adott volna! Mindig azt hallgattam, hogy élete legnagyobb hibája, hogy megszült engem, rám áldozta a fiatalságát (34 évesen szült, 32 évvel ezelőtt...), ütött-vert, lelkiterror alatt tartott, örökké azzal fenyegetett, hogy intézetbe ad, én sose voltam jó, csak a mások gyereke, engem mindenki előtt beégetett. Természetesen kifelé ő volt a mintaanya - csak én tudtam, mi van a tökéletes anya maszkja mögött. Én sose voltam jó. Nem állt mellém, mikor váltam, fél évig felém se nézett, pedig amcsi vőlegényem volt, nem tudhatta, hogy mikor dobbantok innen örökre. Csak azért kerültünk kapcsolatba, mert beteg lettem, 39+ volt a lázam, ő közel lakik a körzetihez, valahol ki kellett húznom, míg bejutottam a dokihoz, így kuncsorogtam. Harcolhatnék a kecója áráért, amire eltartási szerződést kötött a hátam mögött, ezzel kisemmizve engem, és meg sem mutatja a szerződést, játssza a hülyét. Végstádiumos rákos. Én SOHA nem fogom megbocsátani neki, hogy tönkre tette az életemet. Ma voltam jogásznál, aki azt mondta, simán jó eséllyel támadhatom meg az eltartási szerződést, ha idő előtt elpatkol. Viszont az ügyvédi költség nem olcsó, szerintem százalékot is kérne, ha ezen spórolni akarnék, akkor meg sok utánjárás lenne, amire esetleg rámehetne a munkahelyem. A lakás kb. 7 M. Ti mit tennétek a helyemben? Csak olyanok válaszát várom, akik tudják, milyen, ha egy betegesen paranoiás "anya" neveli fel őket! Köszönöm!
2011. márc. 21. 17:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%
És mi lesz azzal a szerencsétlennel aki gondozza anyádat?
2011. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%
EZ MEKKORA PARASZT
2011. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötele neked adnia a lakást szerintem!
2011. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
18:03 értelek. Azért is írtam a kérdést, mert ha végre vége lesz, inkább lehet, hogy én is buknám a 7M-t, csak legyen már végre vége! Hetente fürödhettem csak, a hajamat ő vágta... 1 hétig minden nap ugyanazt a ruhát hordtam, aztán már cikiztek az osztálytársaim, hogy sárga a kosztól a farmerom, de nem mosta ki... 13 éves koromtól mosok magamra. Mindent. Ő 2hetente járt fodrászhoz, manikűröshöz, pedikűröshöz, kozmetikushoz. Én nem kaptam szemüveget, mert "nem volt rá pénz", holott csak cikinek tartotta volna, ha a gyereke egyik szemét leragasztják, és addig nyomi kinézete van... Meg hát esetleg valamelyik szépészeti kényeztetést ki kellett volna hagynia. Soha nem vett nekem ruhát. Mindig valaki kinőtt cuccait kaptam. SOHA, egyetlen napot nem töltött velem, mikor szabadságon volt. Mindig lepasszolt a nagyszüleimnek. Mindenkit elmart mellőlem.
2011. márc. 21. 18:14
 15/26 A kérdező kommentje:

A fikázók vihetik a muteromat!

Mi lesz azzal, aki gondozza? Intézetbe adták, felteszem, az ápolónő szép fizut kap havonta, meg az eltartók is megkenik őket...

2011. márc. 21. 18:16
 16/26 anonim ***** válasza:
55%

"Mi lesz azzal, aki gondozza? Intézetbe adták, felteszem, az ápolónő szép fizut kap havonta, meg az eltartók is megkenik őket..."


Ezt nem egészen értem. Eltartási szerződést kötöttek valakikkel, akik aztán beadták egy intézetbe? Mert egy ilyen intézet (még a legótvarabb elfekvő is) iszonyat pénzbe kerül havonta. Ha jól értem, akkor erről most az eltartók gondoskodnak?

2011. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a nyugdíjához még hozzáraknak havi 50ezret, én nem nevezném gondoskodásnak...
2011. márc. 21. 19:14
 18/26 A kérdező kommentje:
Szerinted 150ezerért egy 7M-s lakás korrekt??? Ha a helyemben lennél, akkor is így éreznéd?
2011. márc. 21. 19:15
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!

úgy érzem, kicsit keveritek a dolgokat... nyilván semmi kétség, hogy teljesen joggal nem szereted anyukádat, eszembe sem jutna megvédeni. A kérdésed viszont az eltartási szerződésre vonatkozott, erről nem nagyon beszéltetek!

Az eltartó beadta intézetbe, és ő fizeti a költségeket. Azt mondod, a nyugdíjon felül kb. 50ezret fizet, ez pedig azt jelent hogy teljesíti a szerződésben foglaltakat, ezért cserébe pedig meg fogja kapni a házat! Ha az ügyvéded tényleg azt mondta hogy jó esélyed van, akkor gondolom van itt még valami amit nem írtál le, mert ennyi információ alapján szinte 100százalék hogy sajnos elveszítenéd a pert.. Ez igazságtalan nyilván a te szemszögedből, de az eltartóéból nem! Mert anyukád beteg ugyan, de elélhet még néhány évig ha szerencséje van, ez pedig nem lenne kevés költség.

(igaz én csak ügyvédjelölt vagyok, de az eddigi tapasztalataim alapján ez így van)

2011. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

KérdezŐ!


Az utolsó jól leírta hogy mire akartam kilyukadni. Nem kéne egyből mindent személyed elleni támadásnak venni. Ha nem kedveled (sőt, ahogy látom, utálod) anyádat, szíved joga, én se szeretem apámat.

Itt a hangsúly az eltartási szerződésen van. Nem tudom honnan veszed hogy 3 hónapot fog még élni. Lehet hogy most egy orvos azt mondta, de ettől függetlenül éppenséggel még elélhet tovább is. Apámat már meg se tudom mondani hogy hányszor, és hány orvos temette el (szintén rák) és él és virul. És ha még 2 évig él, akkor az eltartónak még két évig kell fizetnie a havi 50et. A 7 milliós lakás pedig a valóságban nem 7 milliót ér, abból, mire pénzt csinálnak (adózás, ügyvéd, ingatlanos cég, stb) 6 se marad. Egyébként az eltartás nem jótékonysági meló, egyértlemű hogy haszon reményében vállalják el.

Én anyukám egyik rokonunkal kötött eltartási szerződést, és kb 5 évig gondozta, míg a bácsi meghalt. Ez alatt az 5 év alatt majdnem minden nap munka után ment a bácsihoz, intézte a bácsi anyagi ügyeit, volt hogy ő pelenkázta, az orvossal ő tartotta a kapcsolatot, mindent ő intézett, ami a szabadidejének vagy 80-90%át felemésztette. Ha az anyukád valóban úgy írt alá egy ilyen szerdődést, hogy tudja hogy 3 hónapja van hátra, hát elég meggondolatlanul cselekedett, de felnőtt emberként ehez joga van. Viszont őszintén szólva erősen kétlem hogy az eltartó rá se néz anyukádra, csak az intézetnek utalja a havi 50et. Bár ha tényleg ez a helyzet, akkor sincs jogod beleszólni. És ami azt illeti, ha tényleg ennyi a sztori, akkor fejre is állhatsz, a lakást az eltartó fogja megkapni (pláne ha kitálalnak arról is hogy szinte nem is tartottad a kapcsolatot anyukáddal, felé se néztél, aztán meg tartanád a markodat- ezt látná a bíróság). Ez van sajnos.

2011. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!