Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom dönteni. Egyik vagy...

Nem tudom dönteni. Egyik vagy másik?

Figyelt kérdés

Ide írtam, mert szerettem volna értelmes, felnőtt emberek válaszát kérni. Mielőtt az lenne, hogy ez az én döntésem, tudom, de félek, hogy nem veszek észre valamit, amit más igen. Szóval ha tudtok, segítsetek. Megpróbálom röviden.


A mese egyik fele: Lassan 1 éve ért véget egy másfél éves kapcsolatom, amiről úgy éreztem, hogy megtaláltam az igazit (ő is viszont), de nagyon messze laktunk (az ország két vége, én itt tanulok, ő ott dolgozik) és a szülei is kiutáltak, mert nem fogadták el, hogy különc vagyok... megoldani a találkozást máshogy nem lehetett, csak náluk, szóval fájó szívvel, sírva, elváltak útjaink...


A mese másik fele:

Megismertem egy férfit, beleszerettem, közel lakik, nagyon sokban hasonlítunk, most volt fél éve, hogy együtt vagyunk, semmi baj nincs vele az ég világon, de valami mégis hiányzik...


Beszélgettem az exemmel és ugyanúgy ő sem felejtett el engem ő is engem akar, énis őt...

Viszont vele annyira nem volt jó a szex, mint a mostanival, az exem és énköztem az érzések pedig megváltoztak ez alatt az egy év alatt...

De mégis úgy érzem, csakis vele tudnám képzelni az életem (ahogyan ő is), míg a mostanival nem :(


Folyamatosan vacilálok, egyik percben úgy érzem nem adok időt a mostaninak, a másiknak azt, hogy el kellene felejtenem a régit... nem tudom, hogy józanész, vagy mire kellene most hallgatnom, mert a szivem cserbenhagy...


2011. márc. 21. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Végülis ti nem összeveszés miatt szakítottatok, csupán a távolság és a szarkeverő elvárásos rokonság miatt. Én adnék egy új esélyt az előző kapcsolatnak. Győzzétek le a távolságot és a szűk látókörű rokonokat!
2011. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát. Ha tényleg ennyire szeretitek egymást, akkor a távolság nem lehet akadály. Ezt kéne valahogy megoldani. Nincs rá valami megoldás?

Nem tudom hány éves vagy, de az írásodból azt mondom értelmes, felnőtt ember lehetsz.

Írnál még pár dolgot? Mert így nehéz segíteni.

Korod? Mekkora a távolság? Miért nem oldható meg a költözés?

2011. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

25.

Azért nem oldható meg, mert én itt tanulok, ő pedig ott dolgozik, nekem be kell fejeznem az iskolám (ami nem mellesleg pár tanárom miatt húzódik)

Egyébként kb 300 kmről van szó.

2011. márc. 21. 21:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont aggaszt, hogy szexuális téren (ami persze nem meghatározó, de mégis kell egy jó kapcsolatban) már nem vonzódom hozzá...viszont olyan meghitt és nyugodt volt vele. Amolyan családias érzés... félek, hogy csak a megszokás akar visszahúzni.
2011. márc. 21. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha vacilálnod kell egy ilyen kérdésben, akkor egyik férfi sem dobogtatja meg annyira a szíved, amely egy hosszú és sikeres kapcsolathoz kellene. A jelenlegi párodhoz meg nem vagy őszinte mint barátnő, mert az exed iránt érzel valamit, amit nem szabadna. Ez nem őszinte dolog!!!


Ezt a véleményemet félretéve, szerintem azt válaszd, aki melletted áll, szeret, és gyakran át tudod ölelni, és te is szereted őt! Az leírtak alapján a második férfi az, akiben nem csalódhatsz. De szereted is? Na itt bibi.


Rád van bízva a döntés, csakis rád, a válaszolók szerintem max benyomásokat tudnak adni.

Nekem ez volt a véleményem, elég diplomatikus, az igaz.

2011. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2011. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a szexualitás az egyik alappillére a kapcsolatnak. Nem azt mondom, hogy csak emiatt ne menj vissza az exedhez, de lehet hogy csak a kommunikáció volt a probléma e téren, nem?


Alapvetően ugye a probléma az, hogy ha a mostani párodat elhagyod és visszamész az exedhez, lehet hogy rájössz, mégsem azt a kapcsolatot akarod, de akkor már eső után köpönyeg.


Szerintem állíts fel érveket és ellenérveket mindkét kapcsolatnál, és próbáld meg észérvek alapján eldönteni a dolgot.


Úgy gondolom, hogy 25 évesen a szexuális vonzódás teljes hiánya nem jelent a jövőben stabil kapcsolatot, de ha neked ez nem fontos, akkor esélyetek van így a boldogságra.


Remélem olyan döntést hozol, ami boldoggá tesz majd a jövőben! :-)

2011. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az első fiúval fennálló problémákat nem fogja elfújni a szél, a családja ugyanúgy fog hozzád viszonyulni, a távolság megmarad, szóval ha újrakezditek, rövidesen pont abba a depresszív állapotba kerültök majd, ami korábban szakításhoz vezetett. Ugyanabba a gödörbe ne lépj bele kétszer. Nosztalgiázni jó.. a szép emlékek is megszépülnek.. de az a múlt. Lépj tovább.

Az új fiút nem szereted teljes szíveddel, vele vagy fél éve, és annyi idő alatt már azért elég biztosnak kellene lenned abban, hogy mellette van-e a helyed. Jelenleg nem hogy közös jövőt nem látsz vele, de még hagyod, hogy más pasik is betolakodjanak a fejedbe mellette.. Nem szereted igazán, márpedig legalább a kapcsolat elején elengedhetetlen egy kis tűz, rózsaszín köd. Te már most sem vagy biztos kettőtökben, mikor elvileg az embert a legjobban elvakítják az érzései..

Szerintem az egyetlen okos döntés, ha mindkét srácot elfelejted, és megkeresed az igazit!

2011. márc. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezen gondolkodnod kell, akkor egyik sem az igazi! A masodikba tuti, hogy nem vagy szerelmes, az elsobe sem hiszem, mert kulso okok miatt nem szakit az ember olyannal, akivel osszekotne az eletet. En atmentem masik suliba (raadasul masik orszagba), hogy a parommal elhessek. Ha nem is koltozol most oda az elsohoz, ettol meg egyutt tudnatok lenni, hisz nemsokra vegzel a sulival gondolom. Szerintem egyikhez sem kotodsz elegge. Lehet, hogy majd egy harmadik lesz a befuto. Nemcsak ez a 2 ferfi van a vilagon.
2011. márc. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az elsővel minden furcsa lenne újra.. akár egy érintés is. De úgy érzem, nem tudnám beleadni magam. Mármint félek attól, h ha újrakezdenénk, akkor nem tudnám hová tenni. Rettesen nagy volt a szerelem és a vonzalom, de ez az 1 év távol, ez mindkettőnkből vett ki. És már nme ugyanaz a vonzalom, mint régen...

Viszont régen ennyi idő után már rég túltettem magam az exeken. Főleg, hogy jött egy új. De most itt van az új és... mégis... :(

2011. ápr. 24. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!