Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két, minden tekintetben...

Két, minden tekintetben egyforma külsejű rúd közül az egyik mágnes, a másik vas. El lehet-e dönteni bármilyen segédeszköz igénybevétele nélkül, hogy melyik a mágnes?

Figyelt kérdés

"a"Segédeszköz nélkül nem lehet megállapítani, melyik a mágnes.

"b"A két rudat párhuzamosan elhelyezve megállapítható, melyik a mágnes.

"c"A két rudat megfelelő módon L-alakban elhelyezve megállapítható, melyik a mágnes.

"d"A két rudat megfelelő módon T-alakban elhelyezve megállapítható, melyik a mágnes


2010. nov. 28. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem eldönthető.
2010. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem d a válasz, mert ha a mágneses közepéhez teszem a nem mágneses végét, nem akar "menni" sehova, mert a mágneses semleges zónájánál van, innen bármelyik irányba elmozdítva, "igyekszik" a vége felé.
2010. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az jó hogy a versenyfeladatot megkérdezed. Így biztos nyerni fogsz!
2010. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12:25 Látod, a net "mindenható".. Én adtam a (talán) jó választ, de azért engedtessék megjegyezni, én azt "helyből", némi gondolkozás után tettem, gondolkozni is inkább azért kellett, hogyan tudom érthető formában leírni (nem úgy, mint sok kérdező, aki még érthetően kérdezni se tud).
2010. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezaz, hogy sok ember nem gondolkodik, csak kérdezi a marhaságokat. Sok lusta kihasználja a jóhiszemű válaszolókat. :(
2010. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! Már én is megtaláltam a helyes vélaszt, és órákig kerestük a szüleimmel a választ az interneten... Nálunk nem olyan az oktatás hogy ilyen extrém dolgokról is beszéljünk, arra is éppen alig van óraszám hogy megtanuljuk az anyagot:( De azért nagyon szépen köszönöm!!!
2010. nov. 28. 19:23
 7/9 A kérdező kommentje:
És igen ez versenyfeladat volt, és 8 tantárgyból csinálom, Ezt a versenyt... nagyon nehéz, és vannak olyan feladatsorok, amik nem is általános iskolás szintűek... bocsánat az előbb lehet hogy rosszul fogalmaztam, mert nem extrém dolog, hanem "fölösleges" Mert a megadott válaszok elég furák voltak:)
2010. nov. 28. 19:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 4-en vagyok mégsem kérdezgetem ország-világ előtt. Ha már mindenképpen kell a segítség, akkor a tanártól, nem?
2010. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mond meg a tanárnak hogy meg lehet segédeszköz nélkül állapitani hogy melyik a mágnes, de legalább Neodynium mágnesnek kell hogy legyen meg legalább 15mm vastagnak. Izzadni fog a kezed töle.
2010. dec. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!