Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hazudtam a...

Mit csináljak? Hazudtam a szüleimnek.11/L

Figyelt kérdés
A félévimet átírta félévkor és nem tudják anyáék a jegyeimet.Ezt nagyon bánom,és mindennap sírok,holnap iskola és nem szeretnék menni,reggel felkeltem és folyt a könny a szememből nekem napi 2 órát kell tanulni minimum.A felső nehezebb és eltitkoltam a jegyeimet előlük.Most is sírok,mert nagyon bánt,apa megérti rossz jegyet,csak javítsam ki.De azt nagyon nem bírja,ha természetből egy 2-est viszek haza és eltitkolom.Másik iskolába is szeretnék menni,mert itt drogoznak,cigiznek,isznak...Kérlek segíts,nem bírom tovább!Reggel felkeltem és 38 volt a lázam a sok sírástól.
2011. márc. 22. 08:03
 1/8 Tinker Bell ***** válasza:
91%
Minél előbb mondd el a szüleidnek, hogy hazudtál! Mindig jobb, ha te mondod el, minthogy valamilyen módon mástól tudják meg. Amikor leülsz velük beszélni, mondd el, hogy nagyon sajnálod és azt is, hogy a jegyeid romlása valószínűleg az iskola színvonala miatt következett be, mondd el, hogy sok a drogos, piás és hogy szeretnél emiatt másik iskolába járni!
2011. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valld be és vállald a következményeket. Nem fognak megenni :) Le fognak szidni és annyi. Lesz egy kellemetlen napod-heted, de utána lezárhatod. Vagy inkább szeretnél még napokon-heteken át vergődni? :(

A legcélszerűbb út ilyenkor az őszinteség. Csalódottak lesznek és dühösek, de túléled.

Az iskolaproblémát miért nem beszéled meg velük? miért nem mondod el neki is igy: anya, apa... másik suliba akarok menni, mert ebben a többiek cigiznek, isznak, drogoznak és nem találom a helyem, mert engem nem ilyennek neveltetek.

hidd el, őszintének lenni kifizetődő hosszútávon :)

2011. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat hallanám... Annak idején nekem is volt egy kettesem ötödik félévkor. Én is nagyon depis voltam. Azzal a különbséggel, hogy akkoriban még nem volt divat inni és drogozni a 11 éveseknek, max cigizni, de őket is kinéztük. Menj másik suliba ha ott ilyen rossz, és úgy érzed, hogy hátráltat a környezeted.
2011. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De apa nagyon mérges, ha nem mondtam el a rossz jegyeimet.És azt nem szeretném,és rosszul esik nagyon,hogy csalódniuk kell bennem,megpróbálok minden tantárgyból javítani:(:'(
2011. márc. 22. 08:32
 5/8 Tinker Bell ***** válasza:
100%
De akkor is minél hamarabb el kell mondanod, mert csak magaddal tolsz ki!
2011. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Na mi az nagyanyád nem mondta el nekik?
2011. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj, de pár napja már feltetted ezt a kérdést, kaptál is rá választ. Ha ide írogatsz, még nem lesz jobb a lelkiismereted. Mondd el nekik, és vállald a következményeket. Tudod, a nagybetűs életben így zajlanak a dolgok.

Amúgy meg... nem bántásként. De fél 9kor neked 11 évesen nem suliban a helyed?

2011. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a szüleidnek, a stresszből is kevesebb fog jutni. ;) Megértelek, hisz én sem szívesen viszek haza rossz jegyeket, pláne nem a félévi jegyeket. De ha elmondodod nekik és megígéred, hogy tanulni fogsz és évvégére kijavítod, és persze be is tartod, akkor talán nem lesz gond.. :) Hajrá. :D
2011. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!