Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ahhoz ha az anyád...

Mit szólnál ahhoz ha az anyád 29 éves létedre egy tiniként kezelne?

Figyelt kérdés

Már lassan 30 éves vagyok,de úgy kezel mint egy taknyos gyereket és úgy is beszél velem,egyszerüen nem tudja elfogadni hogy már nem 18 éves vagyok és már a saját életemet szeretném élni,én tudom hogy a szülő félti a gyerekeit,de ezzel csak azt éri el hogy lealacsonyitt és hogy elveszi az önbizalmam és ahelyett hogy támogatna inkább elmond minden sza.rnak hogy elvegye ez élet kedvem és az önbizalmam!Tudom hogy azért csinálja hogy ne veszítsen el,de még nem jött rá hogy ezzel csak még jobban eltaszitt magától,már annyiszor mondtam neki,de egyszerüen nem fogja fel,érdekes a testvéremet békén hadja és hadja élni az életét,pedig ő nem nálam fiatalabb!

Már mindent kiprobáltam de hatástalan,már arra gondnoltam hogy egy jó pár évig nem fogok vele találkozni és talán észbe kap!Te mit tennél ilyen helyzetben?


2011. márc. 22. 08:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy rám akarja erőltetni az ő élet felfogását és csak az jó amit ő csinál,amit én csinálok az egy sz.ar és nem jó!Amit ő nem tudott elérni az életben azt rám probálja erőltetni és szerintem azt akarja hogy az ő állmait éljem...amit neki nem sikerült megvalósittani!
2011. márc. 22. 08:31
 2/12 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg, mosolyogj rajta, és azt tedd, amit te akarsz. Mit tehet?Szobafogságra ítél?

Kár ezen veszekedni, dühösködni és bosszút forralni.

2011. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok én bosszut forralni,én már belefáradtam abba hogy ilyenekkel foglalkozzam!

Csak egyszerüen az ő elkurt életét probálja rám erőltetni és ő úgy gondolja hogy ha már neki sz.arul alakult az élete,akkor a másiknak is biztos úgy fog,és mert ő már elveszitette a boldogság íránti vágyát,akkor ő már úgy gondolja hogy ő nem az,akkor már más sem legyen boldog.Szóval ha egybők kiszimatolja hogy boldog vagyok vagy éppen úgy alakulnak a dolgaim ahogyan szeretném,akkor már egyből jönnek a keverések!Egyszerüen savanyú neki a szölő!

2011. márc. 22. 08:51
 4/12 anonim ***** válasza:
engem pólyásbabaként akar, de nem hagyom és kész!!!
2011. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Véletlenül sem akarlak bántani, de ha a testvéreddel máshogy viselkedik, akkor ott viszont Te ronthattál el valamit a kezdetekkor.. és/vagy azóta sem úgy állsz ki magadért, ahogy azt kell/kellett volna..

Ha nincs más megoldás, akkor tényleg ne találkozz vele és ne is keresd egy darabig, az utolsó szó jogán mondj annyit, hogy ezért, mert hogy ez mennyire bánt.

Sok sikert!

2011. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:55


Hát pedig eléggé megbántottál,mert így írsz olyanokat hogy fogalmad sincs az egészről,csak nagy vonalakban leírtam a sztorit és te engem állitasz be hibásnak!Egyeltalán nem érzem magam annak!A testvéremre egyébként azért nem tud rászálni,mert innen 1000-km-re lakik,tehát engem könyebben megtalál a hulyeségeivel,tehét amig nem ismered a sztorit addig ne itélkezz!

2011. márc. 22. 09:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem ismered a sztorit addig ne itélkezz!"

Nekünk kedves kérdező abból kell leszűrnünk valamit amit te megosztasz velünk.

Ennek folyamodványa, hogy részdolgokból nem mindenki a te pártodat foglya, s nem kell megsértődni ezért hanem tényleg 29 éves nő ként viselni el.

Azt írtad őt bezzeg nem piszkálja. ja, de azt már késöbb írtad, hogy 1000km-re lakik.


Egyépként tényleg van benne valami. Egyszerű mint a fene. Gondolom már próbáltad vele sokféle képpen megbeszélni a dolgot s nem sikerült megoldást találni. Akkor elkönyvelhetjük, hogy nem fog megváltozni így neked pár választásod maradt.

1, elviseled mert nemtudsz nélküle lenni

2, bevonsz egy harmadik felet pl: rokont aki mindkettőtöket ismer s segíthet jobb belátásra bírni, miszerint segítsen neked boldognak lenni vagy csak ne nyaggason s talán rá halga vagy felnyílik a szeme

3, nemfoglalkozol vele s átnézel a dolgain

4, nem érintkezel vele. Gondolom 29 évesen külön lakásod van, így sokat nem árthat ha nem kommunikálsz vele se mobilon se élőben. így a dolgaid se tudja meg ha nem mondod el neki s nem tud kavarni.

2011. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért írtam, hogy nem bántani akarlak.. és ahogy az azóta válaszoló is írta, mi csak abból tudunk véleményt írni, amit Te adsz...

Bár továbbra is tartom a véleményem.. hisz azt tudván, hogy Tesóddal azért bánik máshogy édesanyád, mert ő messze lakik, akkor láss csodát, Te is költözz el, és/vagy tényleg ahogy Te is írtad, ne keresd..

De sorolhatnám a lehetőségeket, de a most előttem válaszoló leírta a lehetőségeket, amit szerintem is meg tudsz lépni.. máshogy sajnos nehéz lesz..

Fel a fejjel azért..

2011. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg valóban a saját életed élni.

Ne haragudj, de ahogy kiírtad a kérdést, és főleg ahogy reagáltál a kommentekre, az valóban olyan, mintha egy tini írta volna.

Ha az életben is ilyen vagy, azzal okot adsz arra, hogy ne kezeljen felnőttként. Próbálj meg érettebben viselkedni. Nem a kor számít, hanem az érettség. Lehet, hogy anyukád egyszerűen azt látja, hogy még nem viselkedsz éretten.

2011. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, valamennyire igaza van annak, aki azt mondja, hogy te is kellesz ahhoz, hogy anyád uralkodjon feletted.

Tanulj meg nemet mondani.Nem kell magyarázkodni, indokolni.

Mindenki túlesik ezen, van, aki 16 éves korában, szerencsétlen esetekben pedig elmarad.

Harag és indulatok nélkül is lehet leválni a szülőről.

2011. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!