Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mennyire vagytok...

Szülők, mennyire vagytok engedékenyek? 21 leszek idén, de anyukám még mindig tiniként kezel bizonyos dolgokban.

Figyelt kérdés

Jó nevelést kaptam, támogatnak mind az életben, a sportban mind a tanulásban, erős fősulira járok, itthon segitek ha kell mosás vasalás, imádok sütni, ezekkel nincs is baj, anya büszke rám nagyon, viszont abszolút nem partner a pasis témákban.

Volt egy három éves kapcsolatom, ott még megértettem, hogy nem lehet a barátommal aludni olyan sűrűn hiszen 17 voltam mikor összejöttönk a volt barátommal..Most viszont van egy 4 hónapos kapcsolatom és olyan jó lenne ha anya megengedné, hogy itt aludjon, de hallani sem akar róla:S..én sem aludhatok nála, és épp magyarázat nincs rá.

meg tudnátok mondani, hogy miér viselkedik igy?


2011. máj. 25. 12:47
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
52%
Pfffff hát ez kész!!! 17. éved vége fele már el kellett volna kezdened leszoktatni arról, hogy mindenbe beleszóljon ami nem tartozik rá..
2011. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
74%

Mi az, hogy nem aludhatsz nála? 21 vagy! Fogod magad, és elmész - persze nem egyetlen szó nélkül, hanem azért mondod neki.

Esetleg ülj le vele beszélgetni, hogy ez a bizalmatlanság rosszul esik neked.

2011. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod: tinikánt kezel, pedig már egyáltalán nem vagy az. Mondanám a sablonos tanácsot, hogy ülj le vele beszélgetni, de gondolom az már meg volt.

Esetleg ha egy délutátnon csinálnátok egy közös programot anyukáddal és a pároddal hármasban? ELmentek állatkertbe, vagy bármi. Lényeg, hogy történjen valami, tehát nem ebédre gondolok, vagy ilyesmi, mert ott könnyen beállhat a kínos csend.

Én ezt tanácsolnám.

2011. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha engeded, hogy 21 évesen parancsolgassanak, akkor úgy kell neked. Én már rég szedtem volna a sátorfámat.

( szedtem is, pedig meg volt engedve nekem szinte bármi, de mikor felnő az ember, már nem anyuci szoknyája mellett kell éljen)

2011. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Te jó ég, hiszen 21 éves vagy!!!

Teljesen megérteném anyukádat, ha 17-18 év alatti lennél, na de ez már nekem is túlzás.


Mondd meg, hogy x napon a barátodnál alszol és kész.

2011. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

A jó neveléshez hozzátartozik, hogy önállóan tudj dönteni az ügyeidről.

Azt mondod: Anya, ma a barátomnál alszom, majd jövök ekkor és ekkor.

Ez nem bántó, és vitába sem kell szállni.

21 éves korodban, ha ennyi határozottság nincs benned, akkor a nevelésed elhibázott.

2011. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
Ennyi évesen nem irànyithat anyud, de nem adtàl neki valamilyen okot rà? Nem hiszem, hogy csak ùgy tilt ettõl a dologtól.
2011. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Gondolhatná, hogy nem vagy szűz már mármint nem a korod miatt, hanem több éves kapcsolatod volt. Mert szerintem ez miatt nem engedi a szülő a lányát.
2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

nem benned van a hiba hanem az anyudban.

az enyém még 26 éves koromban is üvöltött ha kor értem haza, és mindenbe belepofázott VOLNA ha hagyom.

ezt neked kell megvívni vele. de az tény h az ő lakása ő dönti el h vihetsz e fel pasit vagy nem :(

2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj az én anyukám is ilyen volt annak idején,7 hónap ismeretség után meg volt az esküvő és csak akkor költözhettem át hozzá,sőt mi több akkor voltunk együtt először.Mára már 16-dik éves házasok vagyunk,de még mai napig beleszól a dolgunkba,holott semmi köze nem lenne hozzá,hogy mi mit csinálunk,mire költjük a pénzünket.Bele szól a gyerekkel kapcsolatos dolgokba.
2011. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!